Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 08:11 - Race 102 - Tier 2 8o Time Trial

fastest 8 => FA, 9 - 16 => FB, 17 - 24 => FC, 25 - 32 => FD, 33 - 40 => FE, other => FF

pos.codecrew
stroke
numberfinishqualification
1.MBCMolesey Boat Club A2205:33.4(1)FA
 Andy Warren
2.ABSAbingdon School Boat Club A3605:38.5(2)FA
 Benjamin Crofts+5.1
3.OXBOxford Brookes University Boat Club C3505:39.2(3)FA
 Blaise Ivers-Dreux+5.8
4.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A4205:40.4(4)FA
 Tom Kiel+7.0
5.WESWestminster School Boat Club A2505:41.5(5)FA
 Harry Polychronopoulos+8.1
6.MGDMagdalene Boat Club A5605:42.4(6)FA
 Piers Johnston+9.0
7.SESSt Edwards School Boat Club4405:42.5(7)FA
 Rory McDonnell+9.1
7.HINHinksey Sculling School B6405:42.5(7)FA
 Daniel Bradbery+9.1
9.SHPShiplake College Boat Club A5205:43.1(9)FB
 Danny Mulligan+9.7
10.EHUEdinburgh University Boat Club4505:43.8(10)FB
 Felix Stewart+10.4
11.CBRCity of Bristol Rowing Club A2605:45.2(11)FB
 Alex Heslop+11.8
11.AGEAgecroft Rowing Club A2705:45.2(11)FB
 Andrew Jepson+11.8
13.NEWNewcastle University Boat Club A4105:45.8(13)FB
 Austin Roberts+12.4
14.EXUExeter University Boat Club A3305:49.5(14)FB
 James Robinson Ranger+16.1
15.MBCMolesey Boat Club B2805:49.9(15)FB
 Tobias Perren+16.5
16.LRCLondon Rowing Club B3005:51.1(16)FB
 Andrew Wakefield+17.7
17.ULOLondon, University of, Boat Club A2905:52.4(17)FC
 Matthias Pum+19.0
18.NEWNewcastle University Boat Club B5005:55.4(18)FC
 Rory Mainland+22.0
19.COXCity of Oxford Rowing Club D4605:56.1(19)FC
 Samuel Clifford+22.7
20.CABCantabrigian Rowing Club A4805:56.3(20)FC
 Hal Barrow+22.9
21.RCHRoyal Chester Rowing Club3805:56.5(21)FC
 Jeremy Bennett+23.1
22.LEALea Rowing Club A3205:56.7(22)FC
 Joseph Elwell+23.3
23.IMPImperial College Boat Club B2305:57.3(23)FC
 David Simmonds+23.9
24.SOUSouthampton University Boat Club A3905:58.9(24)FC
 Matthew Tremelling+25.5
25.ZAQUQueens University Belfast Boat Club A3706:00.3(25)FD
 Ciaran Purdy+26.9
26.UYOUniversity of York Boat Club A4306:00.9(26)FD
 Henry Punter+27.5
27.SGCSt Georges College Boat Club B4906:01.4(27)FD
 Max Gover+28.0
28.DUBDurham University Boat Club A5106:01.9(28)FD
 Kit Barrow+28.5
29.IMPImperial College Boat Club C4006:02.9(29)FD
 Daniel Lee+29.5
30.SHUSheffield University Rowing Club A5806:04.9(30)FD
 Thomas Baldwin+31.5
31.LRCLondon Rowing Club C5506:06.0(31)FD
 Joseph Patten+32.6
32.IMPImperial College Boat Club D6706:06.7(32)FD
 Oliver Nash+33.3
33.VRCVesta Rowing Club B6606:06.8(33)FE
 Patrick Ronan+33.4
34.LEELeeds Rowing Club A4706:09.7(34)FE
 Tom Menzies+36.3
35.UCLUniversity College London Boat Club A6106:09.8(35)FE
 Kaj van Schie+36.4
36.UCOUniversity College (Oxford) Boat Club A6506:11.8(36)FE
 Leonardo Buizza+38.4
37.HAMHampton School Boat Club B5906:11.9(37)FE
 Ludovic Bellamy+38.5
38.USUUniversity of Surrey Boat Club A6806:12.0(38)FE
 Manuel Bradicic+38.6
39.LRCLondon Rowing Club D6006:12.1(39)FE
 William Randall+38.7
40.VRCVesta Rowing Club A3406:15.4(40)FE
 Mike Benson+42.0
41.SGCSt Georges College Boat Club A5706:20.4(41)FF
 Zac Hodgson+47.0
42.VRCVesta Rowing Club C5406:23.9(42)FF
 Oliver Chapman+50.5
43.SOUSouthampton University Boat Club B6306:29.3(43)FF
 Benjamin Gomm+55.9
44.IMPImperial College Boat Club E7006:46.0(44)FF
 Benedikt Schultes+1:12.6
45.SOUSouthampton University Boat Club C6906:48.0(45)FF
 Matthew Cross+1:14.6
UWKWarwick, University of, Boat Club A53did not start
 Will Baker
BAUBath University Boat Club62did not start
 Hugo Overturf

Sat, 10:43 - Race 110D - Tier 2 8o Final F

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.VRCVesta Rowing Club C[4]01:42.78(1)03:29.10(1)05:15.14(1)07:00.30(1)
 Oliver Chapman01:46.3201:46.0401:45.16
2.SOUSouthampton University Boat Club B[6]01:44.97(2)03:32.79(2)05:19.69(2)07:06.65(2)
 Benjamin Gomm01:47.8201:46.9001:46.96+6.35
3.IMPImperial College Boat Club E[3]01:45.97(3)03:36.29(3)05:27.68(3)07:18.41(3)
 Benedikt Schultes01:50.3201:51.3901:50.73+18.11
4.SOUSouthampton University Boat Club C[7]02:09.63(4)04:06.28(4)06:00.60(4)07:52.70(4)
 Matthew Cross01:56.6501:54.3201:52.10+52.40
SGCSt Georges College Boat Club A   disqualified
 Zac Hodgson

Sat, 10:49 - Race 111E - Tier 2 8o Final E

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.VRCVesta Rowing Club B[4]01:36.52(3)03:17.23(2)04:58.44(1)06:38.16(1)
 Patrick Ronan01:40.7101:41.2101:39.72
2.LEELeeds Rowing Club A[5]01:35.95(2)03:17.57(3)04:59.74(3)06:40.17(2)
 Tom Menzies01:41.6201:42.1701:40.43+2.01
3.LRCLondon Rowing Club D[1]-00:30.58(1)03:16.87(1)04:59.07(2)06:40.85(3)
 William Randall03:47.4501:42.2001:41.78+2.69
4.UCLUniversity College London Boat Club A[3]01:37.08(4)03:18.99(4)05:01.32(5)06:42.45(4)
 Kaj van Schie01:41.9101:42.3301:41.13+4.29
5.UCOUniversity College (Oxford) Boat Club A[6]01:37.77(6)03:19.32(5)05:00.99(4)06:44.47(5)
 Leonardo Buizza01:41.5501:41.6701:43.48+6.31
6.USUUniversity of Surrey Boat Club A[7]01:38.13(7)03:24.14(7)05:02.29(6)06:44.99(6)
 Manuel Bradicic01:46.0101:38.1501:42.70+6.83
7.HAMHampton School Boat Club B[2]01:37.49(5)03:21.41(6)05:04.17(7)06:46.45(7)
 Ludovic Bellamy01:43.9201:42.7601:42.28+8.29
8.VRCVesta Rowing Club A[8]01:40.00(8)03:24.14(7)05:08.69(8)06:52.43(8)
 Mike Benson01:44.1401:44.5501:43.74+14.27

Sat, 10:55 - Race 112F - Tier 2 8o Final D

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SGCSt Georges College Boat Club B[6]01:36.68(3)03:17.23(5)04:56.22(2)06:32.97(1)
 Max Gover01:40.5501:38.9901:36.75
2.UYOUniversity of York Boat Club A[4]01:37.24(5)03:16.67(4)04:56.74(3)06:34.15(2)
 Henry Punter01:39.4301:40.0701:37.41+1.18
3.ZAQUQueens University Belfast Boat Club A[5]01:36.92(4)03:15.92(2)04:55.52(1)06:34.45(3)
 Ciaran Purdy01:39.0001:39.6001:38.93+1.48
4.DUBDurham University Boat Club A[3]01:35.28(1)03:15.33(1)04:57.37(4)06:36.08(4)
 Kit Barrow01:40.0501:42.0401:38.71+3.11
5.IMPImperial College Boat Club C[7]01:39.26(7)03:21.42(8)05:01.59(7)06:38.68(5)
 Daniel Lee01:42.1601:40.1701:37.09+5.71
6.SHUSheffield University Rowing Club A[2]01:36.11(2)03:16.27(3)04:58.93(5)06:38.98(6)
 Thomas Baldwin01:40.1601:42.6601:40.05+6.01
7.IMPImperial College Boat Club D[1]01:38.38(6)03:19.74(6)04:59.89(6)06:39.91(7)
 Oliver Nash01:41.3601:40.1501:40.02+6.94
8.LRCLondon Rowing Club C[8]--03:21.03(7)05:02.68(8)06:43.79(8)
 Joseph Patten01:41.6501:41.11+10.82

Sat, 11:01 - Race 113G - Tier 2 8o Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.IMPImperial College Boat Club B[1]01:34.31(1)03:11.87(1)04:49.59(1)06:24.78(1)
 David Simmonds01:37.5601:37.7201:35.19
2.LEALea Rowing Club A[7]01:35.20(2)03:14.00(2)04:53.13(2)06:29.15(2)
 Joseph Elwell01:38.8001:39.1301:36.02+4.37
3.ULOLondon, University of, Boat Club A[4]01:36.43(4)03:15.59(4)04:54.00(3)06:29.71(3)
 Matthias Pum01:39.1601:38.4101:35.71+4.93
4.RCHRoyal Chester Rowing Club[2]01:36.13(3)03:15.34(3)04:55.21(4)06:30.88(4)
 Jeremy Bennett01:39.2101:39.8701:35.67+6.10
5.SOUSouthampton University Boat Club A[8]01:37.26(6)03:16.39(6)04:55.88(7)06:31.46(5)
 Matthew Tremelling01:39.1301:39.4901:35.58+6.68
6.CABCantabrigian Rowing Club A[6]01:37.68(7)03:16.06(5)04:55.47(5)06:31.74(6)
 Hal Barrow01:38.3801:39.4101:36.27+6.96
7.COXCity of Oxford Rowing Club D[3]01:38.03(8)03:17.04(8)04:55.66(6)06:32.11(7)
 Samuel Clifford01:39.0101:38.6201:36.45+7.33
8.NEWNewcastle University Boat Club B[5]01:36.87(5)03:16.70(7)04:56.12(8)06:32.65(8)
 Rory Mainland01:39.8301:39.4201:36.53+7.87

Sat, 11:07 - Race 114H - Tier 2 8o Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CBRCity of Bristol Rowing Club A[3]01:33.46(4)03:06.54(1)04:41.51(1)06:13.98(1)
 Alex Heslop01:33.0801:34.9701:32.47
2.EHUEdinburgh University Boat Club[4]01:31.93(2)03:08.96(3)04:43.39(3)06:16.17(2)
 Felix Stewart01:37.0301:34.4301:32.78+2.19
3.SHPShiplake College Boat Club A[5]01:30.70(1)03:06.90(2)04:42.93(2)06:17.30(3)
 Danny Mulligan01:36.2001:36.0301:34.37+3.32
4.AGEAgecroft Rowing Club A[6]01:33.23(3)03:09.50(4)04:44.38(4)06:18.39(4)
 Andrew Jepson01:36.2701:34.8801:34.01+4.41
5.EXUExeter University Boat Club A[2]01:33.71(5)03:10.07(5)04:46.96(5)06:20.40(5)
 James Robinson Ranger01:36.3601:36.8901:33.44+6.42
6.LRCLondon Rowing Club B[1]01:35.51(7)03:12.27(7)04:48.02(6)06:22.16(6)
 Andrew Wakefield01:36.7601:35.7501:34.14+8.18
7.NEWNewcastle University Boat Club A[7]01:34.20(6)03:11.43(6)04:48.19(7)06:23.35(7)
 Austin Roberts01:37.2301:36.7601:35.16+9.37
8.MBCMolesey Boat Club B[8]--03:13.60(8)04:51.33(8)06:26.21(8)
 Tobias Perren01:37.7301:34.88+12.23

Sat, 11:13 - Race 115I - Tier 2 8o Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MBCMolesey Boat Club A[4]01:29.84(2)03:01.68(1)04:34.21(1)06:06.00(1)
 Andy Warren01:31.8401:32.5301:31.79
2.WESWestminster School Boat Club A[2]01:30.12(3)03:03.52(2)04:38.43(3)06:09.46(2)
 Harry Polychronopoulos01:33.4001:34.9101:31.03+3.46
3.SESSt Edwards School Boat Club[1]01:30.91(4)03:06.78(5)04:39.39(4)06:11.29(3)
 Rory McDonnell01:35.8701:32.6101:31.90+5.29
4.OXBOxford Brookes University Boat Club C[3]01:31.42(5)03:05.14(3)04:38.20(2)06:11.72(4)
 Blaise Ivers-Dreux01:33.7201:33.0601:33.52+5.72
5.HINHinksey Sculling School B[8]01:31.81(6)03:07.40(6)04:42.90(7)06:16.50(5)
 Daniel Bradbery01:35.5901:35.5001:33.60+10.50
6.ABSAbingdon School Boat Club A[5]01:29.33(1)03:07.40(6)04:41.87(5)06:17.50(6)
 Benjamin Crofts01:38.0701:34.4701:35.63+11.50
7.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[6]01:32.16(7)03:05.89(4)04:42.36(6)06:18.14(7)
 Tom Kiel01:33.7301:36.4701:35.78+12.14
8.MGDMagdalene Boat Club A[7]01:32.49(8)03:07.40(6)04:43.87(8)06:19.29(8)
 Piers Johnston01:34.9101:36.4701:35.42+13.29