Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sun, 10:12 - Race 209I - W J14 4x+ Heat 1

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.HEDHeadington School Oxford Boat Club B[3]01:54.46(1)03:53.98(1)SAB
 Julia Simmonds01:59.52
2.HENHenley Rowing Club A[2]02:01.36(2)04:07.22(2)SAB
 Holly Fuller02:05.86+13.24
3.KHSKew House School Boat Club[5]02:02.56(3)04:13.53(3)SAB
 Kezia Angus02:10.97+19.55
4.MARMarlow Rowing Club B[1]02:10.12(4)04:24.35(4)SAB
 Hettie Olney02:14.23+30.37
5.FULFulham Reach Boat Club A[4]02:14.90(5)04:42.38(5)FC
 ciara murphy02:27.48+48.40

Sun, 10:20 - Race 210J - W J14 4x+ Heat 2

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing Club B[5]02:03.24(1)04:15.94(1)SAB
 Honor Kennedy02:12.70
2.CBRCity of Bristol Rowing Club A[3]02:07.58(2)04:21.15(2)SAB
 Kate Watts02:13.57+5.21
3.MARMarlow Rowing Club A[4]02:15.12(3)04:38.63(3)SAB
 Rebecca Purves02:23.51+22.69
4.WRCWallingford Rowing Club B[1]02:22.82(4)04:45.49(4)SAB
 Amelie Brett02:22.67+29.55
GLTGodolphin & Latymer School Boat Club[2]--did not finish
 Olivia Sinnott

Sun, 10:28 - Race 211K - W J14 4x+ Heat 3

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[2]--04:11.01(1)SAB
 Sam Monsen
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[3]--04:14.42(2)SAB
 Elizabeth Balls+3.41
3.WRCWallingford Rowing Club A[1]--04:18.29(3)SAB
 Tabitha Gauden+7.28
4.PHSPutney High School Boat Club A[5]--04:30.72(4)SAB
 Lucy Cara+19.71
5.WLTWalton Rowing Club[6]--04:44.03(5)FC
 Maya Benzimra+33.02
6.FULFulham Reach Boat Club B[4]--05:43.29(6)FC
 Grace Oliphant+1:32.28

Sun, 12:20 - Race 222I - W J14 4x+ Semi Final A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.HEDHeadington School Oxford Boat Club B[5]01:55.02(1)03:55.79(1)FA
 Julia Simmonds02:00.77
2.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[4]02:05.93(3)04:18.18(2)FA
 Sam Monsen02:12.25+22.39
3.CBRCity of Bristol Rowing Club A[3]02:08.78(5)04:19.76(3)FA
 Kate Watts02:10.98+23.97
4.MARMarlow Rowing Club A[6]02:06.53(4)04:20.09(4)FB
 Rebecca Purves02:13.56+24.30
5.KHSKew House School Boat Club[2]02:04.79(2)04:21.53(5)FB
 Kezia Angus02:16.74+25.74
6.WRCWallingford Rowing Club B[7]02:25.84(6)04:53.79(6)FB
 Amelie Brett02:27.95+58.00

Sun, 12:28 - Race 223J - W J14 4x+ Semi Final A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing Club A[5]02:02.60(1)04:09.66(1)FA
 Holly Fuller02:07.06
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[3]02:05.22(3)04:12.68(2)FA
 Elizabeth Balls02:07.46+3.02
3.HENHenley Rowing Club B[4]02:04.63(2)04:14.49(3)FA
 Honor Kennedy02:09.86+4.83
4.WRCWallingford Rowing Club A[6]02:07.29(4)04:17.31(4)FB
 Tabitha Gauden02:10.02+7.65
5.PHSPutney High School Boat Club A[7]02:11.05(5)04:28.23(5)FB
 Lucy Cara02:17.18+18.57
6.MARMarlow Rowing Club B[2]02:12.72(6)04:31.17(6)FB
 Hettie Olney02:18.45+21.51

Sun, 12:12 - Race 221H - W J14 4x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.FULFulham Reach Boat Club A[5]02:10.36(1)04:25.91(1)
 ciara murphy02:15.55
2.FULFulham Reach Boat Club B[3]02:11.83(2)04:33.26(2)
 Grace Oliphant02:21.43+7.35
3.WLTWalton Rowing Club[4]02:14.32(3)04:36.43(3)
 Maya Benzimra02:22.11+10.52
4.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club[2]02:25.81(4)05:00.10(4)
 Olivia Sinnott02:34.29+34.19

Sun, 13:38 - Race 230D - W J14 4x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.KHSKew House School Boat Club[3]--04:16.19(1)
 Kezia Angus
2.WRCWallingford Rowing Club A[4]02:09.93(2)04:17.87(2)
 Tabitha Gauden02:07.94+1.68
3.PHSPutney High School Boat Club A[6]02:10.56(3)04:24.93(3)
 Lucy Cara02:14.37+8.74
4.MARMarlow Rowing Club B[7]02:13.77(5)04:25.69(4)
 Hettie Olney02:11.92+9.50
5.MARMarlow Rowing Club A[5]02:11.44(4)04:30.59(5)
 Rebecca Purves02:19.15+14.40
WRCWallingford Rowing Club B[2]02:06.52(1)did not finish
 Amelie Brett

Sun, 13:46 - Race 231E - W J14 4x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.HEDHeadington School Oxford Boat Club B[5]--03:49.48(1)
 Julia Simmonds
2.HENHenley Rowing Club A[4]--04:06.79(2)
 Holly Fuller+17.31
3.HENHenley Rowing Club B[2]--04:11.06(3)
 Honor Kennedy+21.58
4.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[3]--04:13.10(4)
 Elizabeth Balls+23.62
5.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[6]--04:20.95(5)
 Sam Monsen+31.47
6.CBRCity of Bristol Rowing Club A[7]--04:24.72(6)
 Kate Watts+35.24