[010] CJM (1000m) 1000 meter

pos.codecrew
stroke
500mfinish
interval
difference
1.Rocco Blattner01:38,9(1)03:26,8(1)
Seeclub Luzern 01:38,901:48,036.4 spm
2.Alessio Zani01:40,1(2)03:29,5(2)+2,7
Ruderclub Baden 01:40,101:49,439.0 spm
3.Jolan Hauri01:44,5(7)03:30,0(3)+3,2
Seeclub Zürich 01:44,501:45,538.0 spm
4.Alexander Weber Zähringer01:44,5(7)03:34,3(4)+7,5
Seeclub Zürich 01:44,501:49,935.0 spm
5.Marlon Michel01:44,9(9)03:35,2(5)+8,4
Seeclub Zürich 01:44,901:50,332.5 spm
6.Leonardo Caldelari01:43,1(4)03:35,4(6)+8,6
Scuola di Canottaggio Caslano e Malcantone 01:43,101:52,338.9 spm
7.Dominik Noa Steiner01:44,3(6)03:35,5(7)+8,7
Seeclub Zürich 01:44,301:51,236.9 spm
7.Theodor Graf01:43,8(5)03:35,5(7)+8,7
Basler Ruder-Club 01:43,801:51,833.0 spm
9.Philipp Soldatenkov01:42,4(3)03:35,6(9)+8,8
Seeclub Richterswil 01:42,401:53,332.8 spm
10.Martin Chapuis01:46,0(10)03:38,8(10)+12,0
Club Aviron Vevey 01:46,001:52,834.5 spm
11.Fabio Bucher01:47,8(11)03:39,4(11)+12,6
Seeclub Sursee 01:47,801:51,631.5 spm
12.Nico Eggimann01:48,2(12)03:41,1(12)+14,3
Seeclub Sursee 01:48,201:52,932.0 spm
13.Vadim Parisi01:48,7(13)03:43,6(13)+16,8
Lausanne Sports Section Aviron 01:48,701:54,935.4 spm
14.Baoyi Yuan01:49,3(14)03:44,1(14)+17,3
Club Canottieri Lugano 01:49,301:54,836.0 spm
15.Konrad Prinz01:50,4(17)03:44,9(15)+18,1
Seeclub Zürich 01:50,401:54,535.0 spm
16.Roko Oreskovic01:51,7(18)03:49,7(16)+22,9
Ruderclub Baden 01:51,701:58,037.0 spm
17.Jannic Schuler01:52,5(19)03:50,1(17)+23,3
Ruderclub Cham 01:52,501:57,734.5 spm
18.Maurus Merki01:53,5(21)03:51,7(18)+24,9
Seeclub Sursee 01:53,501:58,231.5 spm
19.Aurelio Pedrali Noy01:49,4(15)03:51,8(19)+25,0
Societa Canottieri Audax 01:49,402:02,433.4 spm
20.Giona Manfrina01:49,4(15)03:52,7(20)+25,9
Societa Canottieri Locarno 01:49,402:03,230.4 spm
21.Jona Rüegg01:54,7(22)03:53,5(21)+26,7
Ruderclub Thalwil 01:54,701:58,833.0 spm
22.Maximilian Biermann01:54,7(22)03:55,4(22)+28,6
Grasshopper Club Zürich 01:54,702:00,729.5 spm
23.Adam Herb01:57,9(27)03:55,7(23)+28,9
Seeclub Zürich 01:57,901:57,839.5 spm
24.Mick Pawlowski01:55,9(25)03:58,3(24)+31,5
See-Club Zug 01:55,902:02,431.4 spm
25.Nicoló Sampietro01:53,0(20)03:59,7(25)+32,9
Societa Canottieri Audax 01:53,002:06,737.9 spm
26.Jordan Bell01:57,7(26)04:01,9(26)+35,1
Seeclub Zürich 01:57,702:04,235.5 spm
27.Timon Heierli01:59,1(31)04:03,1(27)+36,3
Rowing Club Bern 01:59,102:04,036.5 spm
28.Nils Andermatt01:58,1(28)04:05,5(28)+38,7
See-Club Zug 01:58,102:07,436.4 spm
28.Anton Gleixner01:58,5(29)04:05,5(28)+38,7
Grasshopper Club Zürich 01:58,502:07,033.4 spm
30.Filip Buchwald01:55,3(24)04:06,6(30)+39,8
Seeclub Zürich 01:55,302:11,332.3 spm
31.Laurenz Carstens01:59,0(30)04:12,0(31)+45,2
Basler Ruder-Club 01:59,002:13,035.4 spm
32.Emanuel Schleyerbach02:06,2(37)04:12,6(32)+45,8
Basler Ruder-Club 02:06,202:06,435.0 spm
33.Remo Alexander Spolenak02:05,2(35)04:13,0(33)+46,2
Ruderclub Erlenbach 02:05,202:07,834.5 spm
34.Fabian Svagusa02:02,4(32)04:14,0(34)+47,2
Ruderclub Erlenbach 02:02,402:11,737.4 spm
35.Luca Stornaiuolo02:02,8(33)04:14,2(35)+47,4
Ruderclub Aarburg 02:02,802:11,534.0 spm
36.Wenkai Zhao02:09,9(43)04:15,3(36)+48,5
Seeclub Wädenswil 02:09,902:05,428.5 spm
36.Louis Baumberger02:03,1(34)04:15,3(36)+48,5
Ruderclub Erlenbach 02:03,102:12,331.0 spm
38.Leo Friedman02:06,1(36)04:16,7(38)+49,9
Ruderclub Zürich 02:06,102:10,534.5 spm
39.Morris Tschopp02:06,7(38)04:20,3(39)+53,5
Seeclub Sursee 02:06,702:13,636.4 spm
40.Julius Lokker02:07,7(39)04:20,8(40)+54,0
Seeclub Zürich 02:07,702:13,134.5 spm
41.Alexey Dyachkov02:07,7(39)04:23,3(41)+56,5
See-Club Zug 02:07,702:15,634.0 spm
42.Nico Hubschmid02:07,7(39)04:24,1(42)+57,3
Ruderclub Aarburg 02:07,702:16,435.5 spm
43.Florian Götschi02:08,8(42)04:25,5(43)+58,7
Ruderclub Erlenbach 02:08,802:16,740.5 spm
44.Felix Bewer02:11,1(45)04:28,8(44)+1:02,0
Seeclub Richterswil 02:11,102:17,728.9 spm
45.Arthur Cervelli02:10,1(44)04:28,9(45)+1:02,1
Seeclub Zürich 02:10,102:18,735.5 spm
46.Bastiaan Terlouw02:11,1(45)04:29,5(46)+1:02,7
Basler Ruder-Club 02:11,102:18,434.5 spm
47.Tim Lenard Herdel02:14,1(49)04:31,1(47)+1:04,3
Seeclub Zürich 02:14,102:17,032.5 spm
48.Nik Eschmann02:12,3(48)04:31,4(48)+1:04,6
Seeclub Zürich 02:12,302:19,036.0 spm
49.Ilan Salzmann02:14,7(50)04:40,8(49)+1:14,0
Rowing Club Bern 02:14,702:26,033.9 spm
50.Julian Biedermann02:11,7(47)04:41,7(50)+1:14,9
Ruderclub Erlenbach 02:11,702:30,036.9 spm
Emilio Ferrazzini did not start
Club Canottieri Lugano 
Jonathan Stahl did not start
See-Club Zug 
Alexander Klose did not start
Ruderclub Thalwil