Sat, 10:56 - Race 14 - School/Junior 8o Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, other => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.WESWestminster School Boat Club210--02:47.64(1)04:24.60(1)06:02.06(1)FA
 Angus Stevenson01:36.9601:37.46
2.LTULatymer Upper School Boat Club A215--02:48.33(2)04:27.39(2)06:04.27(2)FA
 Dominic Newton01:39.0601:36.88+2.21
3.PANPangbourne College Boat Club A220--02:51.84(4)04:31.06(3)06:11.45(3)FA
 Stanley Thomas01:39.2201:40.39+9.39
4.SHPShiplake College Boat Club212--02:51.59(3)04:32.63(4)06:13.03(4)FA
 Federico Focosi01:41.0401:40.40+10.97
5.HAMHampton School Boat Club A211--02:52.69(5)04:33.67(5)06:13.12(5)FA
 Benjamin Andrews01:40.9801:39.45+11.06
6.RADRadley College Boat Club214--02:55.16(7)04:41.65(8)06:17.91(6)FA
 Hector Thorneycroft01:46.4901:36.26+15.85
7.RBLReading Blue Coat School Boat Club A217--02:55.17(8)04:38.58(7)06:19.09(7)FB
 Jacob Parrington01:43.4101:40.51+17.03
8.BDSBedford School Boat Club219--02:54.24(6)04:37.59(6)06:19.71(8)FB
 Alex English01:43.3501:42.12+17.65
9.CCSClaires Court School Boat Club226--03:00.86(11)04:43.15(10)06:22.34(9)FB
 Charles Nash01:42.2901:39.19+20.28
10.NSCNorwich School Boat Club213--02:58.36(9)04:42.90(9)06:23.21(10)FB
 Huckleberry Hempsall01:44.5401:40.31+21.15
11.WINWinchester College Boat Club A218--03:00.10(10)04:43.59(11)06:23.66(11)FB
 Theo Marcotty01:43.4901:40.07+21.60
12.DULDulwich College Boat Club224--03:02.27(12)04:47.58(12)06:25.86(12)FB
 Thomas Kuijlaars01:45.3101:38.28+23.80
13.MNKMonkton Combe School Boat Club221--03:04.12(14)04:49.24(13)06:33.29(13)FC
 George Shaw01:45.1201:44.05+31.23
14.ZAGLGreen Lake Crew, United States A227--03:04.09(13)04:50.05(14)06:33.37(14)FC
 Kai Yuen01:45.9601:43.32+31.31
15.SESSt Edwards School Boat Club A222--03:06.40(15)04:52.89(15)06:35.41(15)FC
 Arya Firake01:46.4901:42.52+33.35
16.BMSBedford Modern School Boat Club223--03:07.59(16)04:56.24(16)06:41.99(16)FC
 Aaron Smith01:48.6501:45.75+39.93

Sat, 17:00 - Race 61J - School/Junior 8o Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MNKMonkton Combe School Boat Club[1]01:40.97(1)03:24.59(1)05:08.77(1)06:49.50(1)
 George Shaw01:43.6201:44.1801:40.73
2.SESSt Edwards School Boat Club A[3]01:43.77(3)03:28.27(3)05:12.63(2)06:54.78(2)
 Arya Firake01:44.5001:44.3601:42.15+5.28
3.ZAGLGreen Lake Crew, United States A[2]01:42.00(2)03:27.72(2)05:14.15(3)06:55.33(3)
 Kai Yuen01:45.7201:46.4301:41.18+5.83
BMSBedford Modern School Boat Club   did not start
 Aaron Smith

Sat, 17:05 - Race 62K - School/Junior 8o Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[1]01:37.83(2)03:17.06(2)04:59.83(2)06:39.27(1)
 Jacob Parrington01:39.2301:42.7701:39.44
2.BDSBedford School Boat Club[2]01:35.48(1)03:14.66(1)04:58.93(1)06:40.65(2)
 Alex English01:39.1801:44.2701:41.72+1.38
3.WINWinchester College Boat Club A[5]01:39.94(5)03:18.79(4)05:01.43(4)06:41.80(3)
 Theo Marcotty01:38.8501:42.6401:40.37+2.53
4.DULDulwich College Boat Club[6]01:38.11(3)03:17.53(3)05:01.11(3)06:42.36(4)
 Thomas Kuijlaars01:39.4201:43.5801:41.25+3.09
5.CCSClaires Court School Boat Club[3]--(6)03:19.88(6)05:03.44(5)06:44.07(5)
 Charles Nash01:43.5601:40.63+4.80
6.NSCNorwich School Boat Club[4]01:38.37(4)03:19.22(5)--(6)06:47.73(6)
 Huckleberry Hempsall01:40.85+8.46

Sat, 17:10 - Race 63L - School/Junior 8o Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WESWestminster School Boat Club[1]01:32.94(1)03:10.04(1)04:50.27(1)06:26.88(1)
 Angus Stevenson01:37.1001:40.2301:36.61
2.LTULatymer Upper School Boat Club A[2]01:34.50(2)03:13.73(2)04:55.79(2)06:34.74(2)
 Dominic Newton01:39.2301:42.0601:38.95+7.86
3.PANPangbourne College Boat Club A[3]01:35.24(3)03:15.96(3)04:58.09(3)06:37.55(3)
 Stanley Thomas01:40.7201:42.1301:39.46+10.67
4.SHPShiplake College Boat Club[4]01:36.86(5)03:17.16(4)04:59.46(4)06:39.40(4)
 Federico Focosi01:40.3001:42.3001:39.94+12.52
5.HAMHampton School Boat Club A[5]01:36.60(4)03:17.77(5)05:01.09(5)06:41.70(5)
 Benjamin Andrews01:41.1701:43.3201:40.61+14.82
6.RADRadley College Boat Club[6]01:37.25(6)03:18.41(6)05:01.90(6)06:43.65(6)
 Hector Thorneycroft01:41.1601:43.4901:41.75+16.77