Sat, 10:48 - Race 113 - [004] JW 1x Heat 1

1st, 2nd, 3rd, non-last 4th, fastest last up to 24 crews => Q

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.NERJente Jongsma[2]01:54.03(1)03:54.97(1)05:59.69(1)08:07.62(1)Q
 Nereus02:00.9402:04.7202:07.93
2.AMSLiza Kooi[3]01:55.85(2)03:58.82(2)06:04.18(2)08:10.44(2)Q
 Amstel02:02.9702:05.3602:06.26+2.82
3.BEALisa du Croo de Jongh[4]01:59.40(3)04:07.73(3)06:15.93(3)08:26.67(3)Q
 Beatrix 102:08.3302:08.2002:10.74+19.05
4.HOOJuliette Potjer[5]02:05.73(4)04:15.63(4)06:23.53(4)08:32.51(4)Q
 Hoop02:09.9002:07.9002:08.98+24.89
5.Isabella Ross[1]02:08.37(5)04:24.46(5)06:41.15(5)08:58.81(5)
 Melbourne Girls Grammar02:16.0902:16.6902:17.66+51.19

Sat, 10:54 - Race 114 - [004] JW 1x Heat 2

1st, 2nd, 3rd, non-last 4th, fastest last up to 24 crews => Q

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WILLotta van Westreenen[3]01:53.55(1)03:55.80(1)06:01.16(1)08:11.33(1)Q
 Willem III 402:02.2502:05.3602:10.17
2.LEYMerle Combé[2]01:56.02(2)03:59.67(2)06:08.08(2)08:17.59(2)Q
 Leythe02:03.6502:08.4102:09.51+6.26
3.DDSAnne Geurts[4]02:04.93(4)04:13.00(3)06:26.45(3)08:42.58(3)Q
 DDS02:08.0702:13.4502:16.13+31.25
4.MAAMarit Speerstra[1]02:02.71(3)04:16.08(4)06:36.76(4)08:55.20(4)Q
 Maas02:13.3702:20.6802:18.44+43.87

Sat, 11:00 - Race 115 - [004] JW 1x Heat 3

1st, 2nd, 3rd, non-last 4th, fastest last up to 24 crews => Q

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.HUNAnna Menke[2]01:53.50(1)03:56.37(1)06:01.45(1)08:06.77(1)Q
 Hunze02:02.8702:05.0802:05.32
2.SPALuna Kuiper[3]01:57.47(2)04:01.81(2)06:06.89(2)08:14.41(2)Q
 Spaarne 202:04.3402:05.0802:07.52+7.64
3.NAUSacha Brous[1]02:00.44(3)04:08.43(3)06:15.96(3)08:18.97(3)Q
 Nautilus02:07.9902:07.5302:03.01+12.20
4.DAVBritt Potman[4]02:05.40(4)04:18.40(4)06:31.58(4)08:41.04(4)Q
 Daventria02:13.0002:13.1802:09.46+34.27

Sat, 11:06 - Race 116 - [004] JW 1x Heat 4

1st, 2nd, 3rd, non-last 4th, fastest last up to 24 crews => Q

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WILMinou Bouman[3]01:53.87(1)03:54.84(1)05:56.56(1)08:02.10(1)Q
 Willem III 202:00.9702:01.7202:05.54
2.SPATeuntje Mollee[2]01:55.66(2)03:57.53(2)06:03.13(2)08:09.33(2)Q
 Spaarne 302:01.8702:05.6002:06.20+7.23
3.TROTessa Schokking[4]01:58.72(3)04:07.11(3)06:16.53(3)08:23.27(3)Q
 Tromp 102:08.3902:09.4202:06.74+21.17
4.VIKAnnelot ten Berg[1]02:04.23(4)04:12.42(4)06:20.88(4)08:25.13(4)Q
 Viking02:08.1902:08.4602:04.25+23.03

Sat, 11:12 - Race 117 - [004] JW 1x Heat 5

1st, 2nd, 3rd, non-last 4th, fastest last up to 24 crews => Q

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WILLina Schwartz[2]01:53.64(1)03:54.95(1)05:56.84(1)07:56.77(1)Q
 Willem III 302:01.3102:01.8901:59.93
2.WILMarieke Middag[3]02:01.27(3)04:07.86(3)06:16.73(3)08:21.63(2)Q
 Willem III 102:06.5902:08.8702:04.90+24.86
3.NAASarah Rüger[4]02:00.89(2)04:06.68(2)06:15.19(2)08:22.96(3)Q
 Naarden02:05.7902:08.5102:07.77+26.19
4.TROFloor van Ommeren[1]02:01.53(4)04:11.31(4)06:21.63(4)08:30.01(4)Q
 Tromp 202:09.7802:10.3202:08.38+33.24

Sat, 11:18 - Race 118 - [004] JW 1x Heat 6

1st, 2nd, 3rd, non-last 4th, fastest last up to 24 crews => Q

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.SPAAmély Carrière[2]01:55.62(1)03:58.85(1)06:05.59(1)08:13.73(1)Q
 Spaarne 102:03.2302:06.7402:08.14
2.ALKDemi Straathof[3]02:00.69(2)04:04.78(2)06:12.76(2)08:19.20(2)Q
 Alkmaarsche R&ZV02:04.0902:07.9802:06.44+5.47
3.Bárbara Barquinha[1]02:06.03(4)04:16.53(4)06:24.11(3)08:28.53(3)Q
 Fluvial Portuense02:10.5002:07.5802:04.42+14.80
4.BEAKim Egelmeers[4]02:05.73(3)04:15.67(3)06:24.87(4)08:28.68(4)Q
 Beatrix 202:09.9402:09.2002:03.81+14.95

Sat, 17:00 - Race 157 - [004] JW 1x Quarterfinal 1

1st, 2nd, 3rd => SAB, 4th, 2 fastest 5th => FC, other => FD

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WILLina Schwartz[4]01:55.90(1)03:57.55(1)06:01.03(1)08:03.74(1)SAB
 Willem III 302:01.6502:03.4802:02.71
2.SPALuna Kuiper[2]02:00.26(3)04:05.05(2)06:11.63(2)08:18.96(2)SAB
 Spaarne 202:04.7902:06.5802:07.33+15.22
3.AMSLiza Kooi[3]01:58.64(2)04:05.98(3)06:16.57(3)08:23.56(3)SAB
 Amstel02:07.3402:10.5902:06.99+19.82
4.VIKAnnelot ten Berg[6]02:04.63(4)04:13.14(4)06:23.08(4)08:26.73(4)FC
 Viking02:08.5102:09.9402:03.65+22.99
5.DDSAnne Geurts[5]02:05.21(5)04:15.19(5)06:28.19(5)08:38.47(5)FD
 DDS02:09.9802:13.0002:10.28+34.73
6.Bárbara Barquinha[1]02:11.30(6)04:23.35(6)06:35.38(6)08:42.96(6)FD
 Fluvial Portuense02:12.0502:12.0302:07.58+39.22

Sat, 17:06 - Race 158 - [004] JW 1x Quarterfinal 2

1st, 2nd, 3rd => SAB, 4th, 2 fastest 5th => FC, other => FD

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.SPAAmély Carrière[4]01:55.66(1)03:59.20(1)06:04.39(1)08:07.95(1)SAB
 Spaarne 102:03.5402:05.1902:03.56
2.SPATeuntje Mollee[5]01:58.87(2)04:02.04(2)06:07.88(2)08:09.66(2)SAB
 Spaarne 302:03.1702:05.8402:01.78+1.71
3.LEYMerle Combé[3]01:58.94(3)04:04.44(3)06:09.58(3)08:11.90(3)SAB
 Leythe02:05.5002:05.1402:02.32+3.95
4.NAASarah Rüger[6]02:01.01(4)04:08.58(4)06:16.67(4)08:20.82(4)FC
 Naarden02:07.5702:08.0902:04.15+12.87
5.BEALisa du Croo de Jongh[2]02:01.93(5)04:12.79(5)06:23.87(5)08:34.00(5)FC
 Beatrix 102:10.8602:11.0802:10.13+26.05
6.DAVBritt Potman[1]02:08.14(6)04:19.36(6)06:31.78(6)08:45.08(6)FD
 Daventria02:11.2202:12.4202:13.30+37.13

Sat, 17:12 - Race 159 - [004] JW 1x Quarterfinal 3

1st, 2nd, 3rd => SAB, 4th, 2 fastest 5th => FC, other => FD

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.NERJente Jongsma[4]01:55.54(2)03:55.64(1)06:04.61(1)08:10.43(1)SAB
 Nereus02:00.1002:08.9702:05.82
2.WILMinou Bouman[3]01:55.36(1)03:59.99(2)06:06.56(2)08:11.03(2)SAB
 Willem III 202:04.6302:06.5702:04.47+0.60
3.NAUSacha Brous[5]02:02.28(3)04:08.65(3)06:16.99(3)08:22.32(3)SAB
 Nautilus02:06.3702:08.3402:05.33+11.89
4.WILMarieke Middag[2]02:03.16(4)04:11.86(4)06:17.99(4)08:23.45(4)FC
 Willem III 102:08.7002:06.1302:05.46+13.02
5.BEAKim Egelmeers[6]02:07.83(5)04:21.45(5)06:33.14(5)08:41.09(5)FD
 Beatrix 202:13.6202:11.6902:07.95+30.66
6.Isabella Ross[1]02:13.35(6)04:29.74(6)06:46.68(6)09:04.39(6)FD
 Melbourne Girls Grammar02:16.3902:16.9402:17.71+53.96

Sat, 17:18 - Race 160 - [004] JW 1x Quarterfinal 4

1st, 2nd, 3rd => SAB, 4th, 2 fastest 5th => FC, other => FD

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.HUNAnna Menke[4]01:54.37(1)03:55.26(1)06:00.16(1)08:03.74(1)SAB
 Hunze02:00.8902:04.9002:03.58
2.WILLotta van Westreenen[3]01:56.60(2)03:59.01(2)06:04.66(2)08:09.13(2)SAB
 Willem III 402:02.4102:05.6502:04.47+5.39
3.ALKDemi Straathof[2]02:00.06(4)04:05.31(3)06:12.43(3)08:16.42(3)SAB
 Alkmaarsche R&ZV02:05.2502:07.1202:03.99+12.68
4.TROTessa Schokking[5]01:59.17(3)04:06.85(4)06:18.04(4)08:27.75(4)FC
 Tromp 102:07.6802:11.1902:09.71+24.01
5.TROFloor van Ommeren[1]02:03.38(5)04:11.51(5)06:22.26(5)08:30.86(5)FC
 Tromp 202:08.1302:10.7502:08.60+27.12
6.HOOJuliette Potjer[6]02:06.15(6)04:17.61(6)06:29.62(6)08:40.20(6)FD
 Hoop02:11.4602:12.0102:10.58+36.46

Sun, 10:24 - Race 208 - [004] JW 1x Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.WILLotta van Westreenen[5]----05:57.89(1)07:59.58(1)FA
 Willem III 402:01.69
2.WILLina Schwartz[4]----06:00.62(2)08:01.77(2)FA
 Willem III 302:01.15+2.19
3.NERJente Jongsma[3]----06:01.65(3)08:09.60(3)FA
 Nereus02:07.95+10.02
4.SPATeuntje Mollee[2]----06:10.93(4)08:18.24(4)FB
 Spaarne 302:07.31+18.66
5.ALKDemi Straathof[1]----06:14.97(5)08:21.15(5)FB
 Alkmaarsche R&ZV02:06.18+21.57
6.AMSLiza Kooi[6]----06:20.17(6)08:29.00(6)FB
 Amstel02:08.83+29.42

Sun, 10:30 - Race 209 - [004] JW 1x Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.HUNAnna Menke[4]01:53.96(1)03:56.85(1)06:01.56(1)08:05.46(1)FA
 Hunze02:02.8902:04.7102:03.90
2.SPAAmély Carrière[3]01:56.77(3)04:00.76(3)06:05.39(3)08:07.55(2)FA
 Spaarne 102:03.9902:04.6302:02.16+2.09
3.WILMinou Bouman[2]01:56.21(2)03:59.75(2)06:04.87(2)08:09.25(3)FA
 Willem III 202:03.5402:05.1202:04.38+3.79
4.LEYMerle Combé[1]01:59.13(4)04:04.58(4)06:09.90(4)08:14.42(4)FB
 Leythe02:05.4502:05.3202:04.52+8.96
5.SPALuna Kuiper[5]02:00.04(5)04:08.32(5)06:16.74(5)08:25.21(5)FB
 Spaarne 202:08.2802:08.4202:08.47+19.75
6.NAUSacha Brous[6]02:02.19(6)04:13.56(6)06:25.04(6)08:31.95(6)FB
 Nautilus02:11.3702:11.4802:06.91+26.49

Sun, 11:12 - Race 216 - [004] JW 1x Final D

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Bárbara Barquinha[1]02:06.64(3)04:19.88(3)06:30.01(1)08:35.59(1)
 Fluvial Portuense02:13.2402:10.1302:05.58
2.HOOJuliette Potjer[5]02:04.57(1)04:18.40(1)06:30.56(2)08:36.25(2)
 Hoop02:13.8302:12.1602:05.69+0.66
3.BEAKim Egelmeers[4]02:07.74(4)04:21.98(6)06:33.69(6)08:39.33(3)
 Beatrix 202:14.2402:11.7102:05.64+3.74
4.DDSAnne Geurts[3]02:08.08(5)04:20.53(4)06:32.07(3)08:41.87(4)
 DDS02:12.4502:11.5402:09.80+6.28
5.DAVBritt Potman[6]02:05.45(2)04:19.65(2)06:33.17(5)08:45.40(5)
 Daventria02:14.2002:13.5202:12.23+9.81
6.Isabella Ross[2]02:08.63(6)04:20.85(5)06:32.52(4)08:47.85(6)
 Melbourne Girls Grammar02:12.2202:11.6702:15.33+12.26

Sun, 11:18 - Race 217 - [004] JW 1x Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WILMarieke Middag[2]02:02.25(4)04:13.40(4)06:21.25(1)08:26.57(1)
 Willem III 102:11.1502:07.8502:05.32
2.BEALisa du Croo de Jongh[6]02:01.12(3)04:11.83(1)06:21.47(2)08:29.30(2)
 Beatrix 102:10.7102:09.6402:07.83+2.73
3.TROTessa Schokking[3]01:59.66(1)04:12.99(3)06:23.26(3)08:31.52(3)
 Tromp 102:13.3302:10.2702:08.26+4.95
4.NAASarah Rüger[4]02:00.45(2)04:12.23(2)06:23.92(4)08:32.84(4)
 Naarden02:11.7802:11.6902:08.92+6.27
5.TROFloor van Ommeren[1]02:03.11(5)04:17.27(5)06:29.60(5)08:36.00(5)
 Tromp 202:14.1602:12.3302:06.40+9.43
6.VIKAnnelot ten Berg[5]02:05.46(6)04:19.18(6)06:30.30(6)08:38.32(6)
 Viking02:13.7202:11.1202:08.02+11.75

Sun, 13:52 - Race 232 - [004] JW 1x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SPATeuntje Mollee[3]01:56.51(1)04:00.50(1)06:04.30(1)08:10.10(1)
 Spaarne 302:03.9902:03.8002:05.80
2.SPALuna Kuiper[2]01:59.79(4)04:03.70(3)06:06.80(2)08:12.46(2)
 Spaarne 202:03.9102:03.1002:05.66+2.36
3.LEYMerle Combé[4]01:59.39(3)04:05.53(4)06:08.96(4)08:12.50(3)
 Leythe02:06.1402:03.4302:03.54+2.40
4.AMSLiza Kooi[1]01:59.16(2)04:03.35(2)06:07.34(3)08:15.69(4)
 Amstel02:04.1902:03.9902:08.35+5.59
5.ALKDemi Straathof[5]02:01.71(6)04:07.99(5)06:14.21(5)08:21.54(5)
 Alkmaarsche R&ZV02:06.2802:06.2202:07.33+11.44
6.NAUSacha Brous[6]02:00.93(5)04:11.11(6)06:18.76(6)08:26.19(6)
 Nautilus02:10.1802:07.6502:07.43+16.09

Sun, 14:22 - Race 233 - [004] JW 1x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.NERJente Jongsma[6]01:55.28(2)03:54.19(1)05:54.59(1)07:53.98(1)
 Nereus01:58.9102:00.4001:59.39
2.HUNAnna Menke[3]01:53.47(1)03:56.00(2)05:58.97(2)07:56.72(2)
 Hunze02:02.5302:02.9701:57.75+2.74
3.WILLina Schwartz[5]01:56.37(4)03:58.98(3)06:00.68(3)08:03.14(3)
 Willem III 302:02.6102:01.7002:02.46+9.16
4.WILLotta van Westreenen[4]01:56.11(3)04:00.51(4)06:04.09(4)08:04.75(4)
 Willem III 402:04.4002:03.5802:00.66+10.77
5.SPAAmély Carrière[2]01:56.83(5)04:00.72(5)06:05.02(5)08:13.07(5)
 Spaarne 102:03.8902:04.3002:08.05+19.09
6.WILMinou Bouman[1]01:58.71(6)04:05.11(6)06:10.81(6)08:17.87(6)
 Willem III 202:06.4002:05.7002:07.06+23.89