Water events map
To view the Water event submissions on a map, visit https://rowingtracker.com/hocr/2020

[044] M30+ (Participatory Water) 4702 meter

Show race on map

pos.codecrew
stroke
numberRiversideWeld
interval
CBC
interval
4702m
interval
difference
1.RRIThomas Bennett03:53.8(2)09:12.8(1)13:43.4(1)16:34.8(1)
 Riverfront Recapture, Inc.05:19.004:30.602:51.4
2.HOKELee Greathouse03:51.4(1)09:19.4(2)14:04.7(2)16:57.6(2)
 Holyoke Rows05:28.004:45.302:52.9+22.8
3.NARRTobin McGee04:12.4(3)10:09.4(3)15:14.0(3)18:22.3(3)
 Narragansett Boat Club05:57.005:04.603:08.3+1:47.5
4.HRRCJeffrey Turner04:27.2(7)10:38.2(6)15:46.6(5)18:51.6(4)
 Hampton Roads Rowing Club, Ltd.06:11.005:08.403:05.0+2:16.8
5.UndineMatthew Ryan04:18.6(4)10:28.9(4)15:42.9(4)18:52.7(5)
 Undine Barge Club of Philadelphia06:10.305:14.003:09.8+2:17.9
6.FrgGChristoph Beetz04:20.3(5)10:29.8(5)15:47.2(6)18:59.6(6)
 Frankfurter Rudergesellschaft Germania06:09.505:17.403:12.4+2:24.8
7.DeasJeremy Hankin04:24.5(6)11:00.9(9)16:33.2(9)19:46.9(7)
 Delta Deas Rowing Club06:36.405:32.303:13.7+3:12.1
8.GMRJohn Haines04:32.2(9)11:02.3(10)16:28.6(8)19:47.7(8)
 Green Mountain Rowing Club06:30.105:26.303:19.1+3:12.9
9.RBCLucas Cannistraro04:31.2(8)10:50.3(7)16:18.9(7)19:49.5(9)
 Riverside Boat Club06:19.105:28.603:30.6+3:14.7
10.DUCTJanith Samarasinghe04:37.0(10)10:58.2(8)16:48.5(10)20:24.4(10)
 Aqueduct Rowing Club06:21.205:50.303:35.9+3:49.6
11.ARCHammam Alshagra04:42.9(11)11:26.8(11)17:16.6(11)20:48.5(11)
 Austin Rowing Club06:43.905:49.803:31.9+4:13.7
12.ORCJonathon Moir05:10.9(16)12:13.4(14)17:59.8(12)21:26.9(12)
 Ottawa Rowing Club07:02.505:46.403:27.1+4:52.1
13.ARCBrook Caro04:59.6(13)11:45.5(12)18:03.2(13)21:50.6(13)
 O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center06:45.906:17.703:47.4+5:15.8
14.ARCJames Boyd05:18.1(18)12:44.8(17)18:59.0(14)22:42.6(14)
 Austin Rowing Club07:26.706:14.203:43.6+6:07.8
15.ARCAndrew Beard05:09.4(14)12:49.8(18)19:21.7(16)23:16.1(15)
 Alfred Rowing Club07:40.406:31.903:54.4+6:41.3
16.Unaff.James Santelli04:43.8(12)12:01.8(13)19:07.4(15)23:17.5(16)
 Unaffiliated (USA)07:18.007:05.604:10.1+6:42.7
17.Porter'sZachary Ross05:12.6(17)12:28.6(16)19:44.9(17)24:13.1(17)
 Miss Porter's School07:16.007:16.304:28.2+7:38.3
18.Unaff.Timothy Heidel06:00.4(19)13:33.5(19)20:14.2(18)24:28.8(18)
 Unaffiliated (USA)07:33.106:40.704:14.6+7:54.0
19.GCRAMarc Guerrero05:10.7(15)12:21.2(15)21:18.4(19)25:29.5(19)
 Greater Columbus Rowing Association07:10.508:57.204:11.1+8:54.7
20.NQRCScott Steward06:18.1(20)14:33.7(20)21:25.4(20)25:58.9(20)
 Nashaquitsa Rowing Club08:15.606:51.704:33.5+9:24.1
21.Unaff.Erik West07:07.2(21)16:35.9(21)23:47.4(21)28:15.9(21)
 Unaffiliated (USA)09:28.707:11.504:28.5+11:41.1