Water events map
To view the Water event submissions on a map, visit https://rowingtracker.com/hocr/2020

[055] LW (Participatory Water) 4702 meter

Show race on map

pos.codecrew
stroke
numberRiversideWeld
interval
CBC
interval
4702m
interval
difference
1.THRCLucy Iball03:50.0(1)09:04.9(1)13:43.8(1)16:30.1(1)
 Thames Rowing Club05:14.904:38.902:46.3
2.UBCEhren Paterson04:12.4(2)10:01.6(2)14:48.9(2)17:36.3(2)
 University of British Columbia05:49.204:47.302:47.4+1:06.2
3.UBCNadia Gontova04:15.9(3)10:05.7(3)14:56.1(3)17:45.5(3)
 University of British Columbia05:49.804:50.402:49.4+1:15.4
4.UBCMary Law04:17.7(4)10:06.9(4)14:56.7(4)17:46.6(4)
 University of British Columbia05:49.204:49.802:49.9+1:16.5
5.UBCMeghan Camplin04:23.1(5)10:20.2(5)15:15.4(5)18:16.9(5)
 University of British Columbia05:57.104:55.203:01.5+1:46.8
6.CBCMary Nabel04:47.2(8)11:12.7(6)16:41.4(6)20:02.1(6)
 Cambridge Boat Club06:25.505:28.703:20.7+3:32.0
7.UnionOlivia Farrar04:47.8(11)11:25.4(7)17:01.8(7)20:24.3(7)
 Union Boat Club06:37.605:36.403:22.5+3:54.2
8.UCRCBrenna Stanford04:42.1(7)11:27.7(8)17:14.8(8)20:46.1(8)
 University of Calgary Rowing Club06:45.605:47.103:31.3+4:16.0
9.GLRElizabeth Martin04:47.3(9)11:48.0(9)17:41.0(9)21:09.7(9)
 Greater Lawrence Rowing07:00.705:53.003:28.7+4:39.6
10.UtahKathleen Noble04:41.0(6)11:57.3(10)18:09.6(10)21:41.3(10)
 Utah Crew07:16.306:12.303:31.7+5:11.2
11.GLRKathleen Woods05:21.7(14)12:40.5(12)18:52.9(12)22:40.0(11)
 Greater Lawrence Rowing07:18.806:12.403:47.1+6:09.9
12.DEEPCBronwyn Posynick04:47.4(10)12:03.5(11)18:33.8(11)22:48.9(12)
 Deep Cove Rowing Club07:16.106:30.304:15.1+6:18.8
13.DBMSWeatherly Barnard Dorris05:16.1(12)12:44.2(13)19:04.0(13)23:02.2(13)
 Duxbury Bay Maritime School07:28.106:19.803:58.2+6:32.1
14.TTLRStacey Newman05:25.7(16)12:53.4(14)19:24.2(14)23:35.1(14)
 Tempe Town Lake Rowing07:27.706:30.804:10.9+7:05.0
15.AMSKJulia Ladd05:22.9(15)13:01.2(15)19:42.5(15)23:40.6(15)
 Amoskeag Rowing Club07:38.306:41.303:58.1+7:10.5
16.UCRCAnna Chaykovska05:31.2(17)13:16.1(17)19:51.6(16)23:54.2(16)
 University of Calgary Rowing Club07:44.906:35.504:02.6+7:24.1
17.LUCGrace Durenberger05:33.0(18)13:12.5(16)19:53.9(17)23:57.0(17)
 Lake Union Crew07:39.506:41.404:03.1+7:26.9
18.VBRApril Modrzakowski05:44.2(19)13:40.2(19)20:32.4(19)24:40.9(18)
 Vero Beach Rowing, Inc07:56.006:52.204:08.5+8:10.8
19.DEEPCCiara Stevenson05:17.3(13)13:28.9(18)20:31.0(18)25:02.1(19)
 Deep Cove Rowing Club08:11.607:02.104:31.1+8:32.0
20.RBCDanielle Dewitt05:51.4(20)14:08.0(20)21:05.3(20)25:10.5(20)
 Riverside Boat Club08:16.606:57.304:05.2+8:40.4
21.DBMSMolly Tyson06:57.6(21)16:22.7(21)23:25.5(21)27:55.7(21)
 Duxbury Bay Maritime School09:25.107:02.804:30.2+11:25.6
RBCBrigid Kennedy   did not start
 Riverside Boat Club