[002] WK II Ju (1000m) 1000 meter

pos.codecrew
stroke
500mfinish
interval
difference
1.Rasmus Pipa01:30,2(1)03:05,5(1)
RR Carolinum Osnabrück 01:30,201:35,241.5 spm
2.Michel Klukkert01:31,9(2)03:10,0(2)+4,5
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:31,901:38,041.9 spm
3.Bjarne Kielhorn01:34,7(4)03:11,8(3)+6,3
Ruder-AG Angelaschule Osnabrück 01:34,701:37,136.5 spm
4.Eike Köhler01:39,1(10)03:13,3(4)+7,8
SRV Bismarckschule Hannover 01:39,101:34,234.9 spm
5.Bent Schlukat01:33,8(3)03:16,8(5)+11,3
RR Carolinum Osnabrück 01:33,801:43,041.6 spm
5.Tim Packeisen01:37,7(6)03:16,8(5)+11,3
RR Carolinum Osnabrück 01:37,701:39,135.5 spm
7.Sean Schablack01:39,9(12)03:17,2(7)+11,7
RV Humboldtschule Hannover 01:39,901:37,333.5 spm
7.Benedikt Knillmann01:38,8(9)03:17,2(7)+11,7
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:38,801:38,436.0 spm
9.Marius Peters01:37,1(5)03:17,7(9)+12,2
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:37,101:40,633.5 spm
10.Phillipp Kasting01:38,4(8)03:19,5(10)+14,0
SRV Bismarckschule Hannover 01:38,401:41,236.5 spm
11.Jan Meisel01:38,0(7)03:19,7(11)+14,2
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:38,001:41,733.5 spm
12.Martin Günther01:41,6(16)03:22,4(12)+16,9
Kardinal-Frings-Gymnasium Bonn 01:41,601:40,834.5 spm
13.Jannis Bensmann01:39,5(11)03:24,8(13)+19,3
RR Carolinum Osnabrück 01:39,501:45,340.5 spm
14.Nikolai Gablenz01:43,0(19)03:25,4(14)+19,9
RV Schillerschule Hannover 01:43,001:42,435.5 spm
15.Mattis Schröder01:40,0(13)03:25,5(15)+20,0
Ruder-AG Angelaschule Osnabrück 01:40,001:45,537.5 spm
16.Fabio Hagin01:43,5(20)03:25,9(16)+20,4
RV Humboldtschule Hannover 01:43,501:42,435.0 spm
17.Peer Luis Czorny01:44,4(22)03:26,8(17)+21,3
RV Humboldtschule Hannover 01:44,401:42,438.0 spm
18.Lukas Nerlich01:44,0(21)03:29,0(18)+23,5
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:44,001:45,034.5 spm
19.Fabio Spalthoff01:40,0(13)03:29,2(19)+23,7
SRV Bismarckschule Hannover 01:40,001:49,131.5 spm
20.Peer Goerke01:41,5(15)03:29,9(20)+24,4
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:41,501:48,433.5 spm
21.Oskar Krimm01:45,7(27)03:30,0(21)+24,5
RV Humboldtschule Hannover 01:45,701:44,340.5 spm
22.Marvin Heise01:42,0(17)03:31,1(22)+25,6
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:42,001:49,133.9 spm
23.Sascha Lorenz01:42,4(18)03:31,5(23)+26,0
SRV Bismarckschule Hannover 01:42,401:49,138.0 spm
24.Tim Sindelar01:44,8(24)03:32,4(24)+26,9
SRV Bismarckschule Hannover 01:44,801:47,531.0 spm
25.Florian Rendle01:46,7(30)03:32,8(25)+27,3
RV Humboldtschule Hannover 01:46,701:46,136.0 spm
26.Paul Fiset01:44,5(23)03:33,0(26)+27,5
Ruder-AG Angelaschule Osnabrück 01:44,501:48,535.0 spm
27.Valentin Lombard01:46,4(29)03:34,4(27)+28,9
SRV Bismarckschule Hannover 01:46,401:47,931.0 spm
28.Jerom Aliaj01:45,1(25)03:36,2(28)+30,7
RR Carolinum Osnabrück 01:45,101:51,040.0 spm
29.Anton Garve01:49,3(34)03:38,1(29)+32,6
SRV Bismarckschule Hannover 01:49,301:48,832.5 spm
30.Ben Schiebler01:45,3(26)03:39,7(30)+34,2
SRV Bismarckschule Hannover 01:45,301:54,438.9 spm
31.Johannes Ebeling01:49,1(33)03:40,1(31)+34,6
SRV Bismarckschule Hannover 01:49,101:51,129.0 spm
32.Florian Florian Hofmann01:50,4(35)03:40,4(32)+34,9
Schulruderzentrum Kassel 01:50,401:50,035.0 spm
33.Heinrich Meyer01:47,8(31)03:41,5(33)+36,0
RR Carolinum Osnabrück 01:47,801:53,735.0 spm
34.Jacob Ziencz01:50,7(36)03:41,7(34)+36,2
SRV Bismarckschule Hannover 01:50,701:51,031.5 spm
35.Alexander Steblau01:48,2(32)03:43,4(35)+37,9
SRR Ratsgymnasium Osnabrück 01:48,201:55,333.5 spm
36.Leopold Saffer01:45,9(28)03:47,6(36)+42,1
Ruder-AG Angelaschule Osnabrück 01:45,902:01,735.7 spm
37.Luis da Silva01:57,2(39)03:56,7(37)+51,2
SRV Bismarckschule Hannover 01:57,201:59,534.0 spm
38.Julian Kohlhausen01:56,3(38)03:57,4(38)+51,9
Schulruderzentrum Kassel 01:56,302:01,234.5 spm
39.Louis Von Strohe01:52,3(37)03:58,0(39)+52,5
Ruder-AG Angelaschule Osnabrück 01:52,302:05,833.4 spm
40.David Bruns02:00,9(40)04:12,8(40)+1:07,3
Ruder-AG Angelaschule Osnabrück 02:00,902:11,838.4 spm
41.Eric Freise02:06,7(41)04:29,4(41)+1:23,9
SRV Bismarckschule Hannover 02:06,702:22,738.7 spm
Ben Timpe----
SRR Ratsgymnasium Osnabrück