So, 14:30 - Race 24 - MM E, MM F, MM G, MM H, MM I Finale A

pos.codecrew
stroke
event500mfinish
interval
difference
1.Wiecher DalsemMM E01:34,4(2)03:08,2(1)
SFC Kampen 01:34,401:33,837.0 spm
2.RVNKHelmut SorgiusMM E01:34,1(1)03:10,4(2)+2,2
Ruderverein 'Neptun' e.V. Konstanz 01:34,101:36,339.0 spm
3.LRCWHenning SchnellMM E01:34,8(3)03:13,7(3)+5,5
Lüneburger Ruder-Club Wiking v.1875 e.V. 01:34,801:38,932.5 spm
4.SvgSHeiner TiebenMM G01:37,1(4)03:15,7(4)+7,5
Sportvereinigung Scharnebeck e.V. Ruderabteilung 01:37,101:38,637.0 spm
5.DRCIJan OkscheMM F01:39,2(7)03:18,2(5)+10,0
Donau-Ruder-Club Ingolstadt e.V. 01:39,201:39,035.5 spm
6.SCMBernd ParschauMM G01:37,7(5)03:18,4(6)+10,2
SC Magdeburg e.V., Abteilung Rudern 01:37,701:40,732.5 spm
7.Volker SarnesMM E01:40,9(10)03:19,8(7)+11,6
SSC Karlsruhe 01:40,901:38,931.0 spm
8.WSVMUwe DubberkeMM E01:38,6(6)03:20,3(8)+12,1
Wassersportverein Mülheim-Ruhr e.V. 01:38,601:41,732.5 spm
9.Heinz ArentMM G01:39,3(8)03:23,1(9)+14,9
Eddi1 01:39,301:43,833.5 spm
10.Steffen GantnerMM E01:42,5(12)03:24,7(10)+16,5
the rowing swimmers 01:42,501:42,232.5 spm
11.Fabio CettiMM E01:42,0(11)03:25,9(11)+17,7
 01:42,001:43,932.5 spm
12.RGWBMatthias MayerMM E01:40,2(9)03:26,7(12)+18,5
Rudergesellschaft Wiesbaden- Biebrich 1888 e.V. 01:40,201:46,533.5 spm
13.RKFArne Ingmar JohannsenMM F01:43,2(15)03:29,3(13)+21,1
Ruderklub Flensburg e.V. 01:43,201:46,132.0 spm
14.Henning MohrMM E01:43,0(14)03:29,4(14)+21,2
 01:43,001:46,430.5 spm
15.Robin SterkMM H01:46,6(18)03:29,6(15)+21,4
E.R.V. Beatrix 01:46,601:43,033.5 spm
16.Stephan RudloffMM E01:42,6(13)03:35,2(16)+27,0
 01:42,601:52,639.4 spm
17.FRGGNigel LongleyMM E01:49,1(20)03:36,1(17)+27,9
Frankfurter Rudergesellschaft 'Germania' 1869 e.V. 01:49,101:47,030.5 spm
18.Manfred ReinholdMM F01:46,1(16)03:37,0(18)+28,8
CrossFit Erlangen 01:46,101:50,935.5 spm
19.RRVKJürgen EisnerMM H01:48,5(19)03:38,3(19)+30,1
Rüdersdorfer Ruderverein Kalkberge e.V. 01:48,501:49,833.0 spm
20.NRVWerner GüttelMM F01:46,5(17)03:39,8(20)+31,6
Nordschleswigscher Ruderverband 01:46,501:53,335.9 spm
21.RCGDAnton WillibaldMM E01:54,2(22)03:48,5(21)+40,3
Ruderclub Germania Düsseldorf 1904 e.V. 01:54,201:54,429.0 spm
22.Oliver ScholzMM F01:53,7(21)03:58,0(22)+49,8
Turbine Grünau 01:53,702:04,331.0 spm
23.USVDChristian SommerMM I02:14,9(23)04:05,0(23)+56,8
Universitätssportverein TU Dresden e.V. Abt. Rudern 02:14,901:50,127.7 spm
24.Gert SchulzeMM E02:16,8(24)04:13,4(24)+1:05,2
 02:16,801:56,628.3 spm
25.GRVEWilken von BehrMM G03:28,8(25)05:10,1(25)+2:01,9
Germania Ruderverein Eutin e.V. 03:28,801:41,318.6 spm
BRCGerhard HartkopfMM G--did not finish
Bernburger Ruderclub e.V.