Sun, 10:30 AM - Race 3 - [003] W U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MILRCIngrid Lofgren01:51.9(2)03:43.2(1)05:34.1(1)07:24.5(1)
The Milwaukee Rowing Club 01:51.901:51.301:50.901:50.428.0 spm
2.IRCAvery Cook------07:25.0(2)+0.5
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
3.YQCROlivia Meskan01:52.0(3)03:44.4(2)05:38.4(2)07:28.5(3)+4.0
Y Quad Cities Rowing 01:52.001:52.401:54.001:50.134.5 spm
4.CRSDLia Kragh01:52.5(6)03:45.9(3)05:39.9(3)07:31.6(4)+7.1
Community Rowing of San Diego 01:52.501:53.301:54.001:51.830.3 spm
5.MHRCJennifer Dugdale01:52.2(4)03:49.5(5)05:51.6(8)07:43.7(6)07:33.7
Mile High Rowing Club 01:52.201:57.302:02.101:52.1corrected
-10.0
6.RowLASydney Huber01:52.3(5)03:47.3(4)05:41.7(4)07:35.3(5)+10.8
RowLA 01:52.301:55.001:54.401:53.730.0 spm
7.MHRCKelly Roach01:56.8(12)03:55.8(9)05:54.9(9)07:50.2(11)07:40.2
Mile High Rowing Club 01:56.801:59.001:59.101:55.2corrected
-10.0
8.YQCRAlexa Mueller01:54.1(7)03:50.8(6)05:48.6(5)07:44.2(7)+19.7
Y Quad Cities Rowing 01:54.101:56.701:57.801:55.631.0 spm
9.PJRCSara Louser------07:46.3(8)+21.8
The Port Jefferson Rowing Club 00:00.0
10.WSSophia Pirigyi01:56.4(10)03:54.0(8)05:51.4(7)07:46.9(9)+22.4
West Side Rowing Club 01:56.401:57.601:57.401:55.529.5 spm
11.ONRADeanna Besart01:54.4(8)03:51.2(7)05:50.4(6)07:49.1(10)+24.6
Oak Neck Rowing Academy 01:54.401:56.801:59.201:58.733.2 spm
12.NRRALeah Petrie01:54.4(8)03:55.9(10)05:56.8(10)07:51.2(12)+26.7
Norwalk River Rowing Association 01:54.402:01.402:00.801:54.625.0 spm
13.MPrepKate Melnick01:59.3(15)04:00.0(13)06:00.1(12)07:57.9(13)+33.4
Marianapolis Preparatory School Crew 01:59.302:00.702:00.101:57.931.2 spm
14.Unaff.Jamie Reidy01:57.2(13)03:56.1(11)05:57.1(11)07:59.4(14)+34.9
Unaffiliated (USA) 01:57.201:58.902:01.002:02.333.2 spm
15.IRCCharlotte Rozzi------08:10.4(15)+45.9
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
16.STMBVKate Shields02:03.7(18)04:08.2(16)06:14.4(14)08:15.7(16)+51.2
St. Mary Academy- Bay View 02:03.702:04.502:06.202:01.327.0 spm
17.KBCIman Shaikh01:51.2(1)03:57.7(12)06:09.5(13)08:17.1(17)+52.6
Karachi Boat Club 01:51.202:06.502:11.802:07.729.3 spm
18.IRCAlessia Bereveskos------08:18.9(18)+54.4
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
19.TYRAHaleen McMahan02:04.8(19)04:12.4(19)06:18.2(16)08:19.1(19)+54.6
Tulsa Youth Rowing Association 02:04.802:07.602:05.802:01.030.0 spm
20.CVCRGeorgia Fegley02:01.1(17)04:06.4(15)06:17.2(15)08:25.5(20)+1:01.0
Coastal Virginia Community Rowing 02:01.102:05.302:10.802:08.329.0 spm
21.PCAinsley Bedford01:58.9(14)04:10.4(18)06:22.5(18)08:33.4(21)+1:08.9
Pittsford Crew 01:58.902:11.502:12.102:10.831.4 spm
22.KBCHaaniah Ahmed Rehmani01:56.5(11)04:05.5(14)06:19.8(17)08:35.6(22)+1:11.1
Karachi Boat Club 01:56.502:09.002:14.302:15.732.2 spm
23.JLRCSummer Marold02:00.0(16)04:09.7(17)06:25.0(19)08:41.1(23)+1:16.6
Jordan Lake Rowing Club 02:00.002:09.602:15.302:16.130.2 spm
24.BCCMadeline Campbell02:13.5(26)04:24.8(22)06:36.2(20)08:42.5(24)+1:18.0
Bedford Crew Club 02:13.502:11.302:11.402:06.324.7 spm
25.IRCMcKenzi Fitzgerald------08:44.8(25)+1:20.3
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
26.LSCAnika Thomas02:11.5(24)04:25.4(23)06:38.5(21)08:50.0(26)+1:25.5
Lakeside School 02:11.502:13.902:13.102:11.528.7 spm
27.LSCSofia Youngblut02:08.7(22)04:21.9(20)06:41.7(22)08:57.6(27)+1:33.1
Lakeside School 02:08.602:13.202:19.802:15.928.0 spm
28.Unaff.Mason Joyce02:06.2(20)04:22.1(21)06:42.5(23)08:57.9(28)+1:33.4
Unaffiliated (USA) 02:06.202:15.902:20.402:15.430.2 spm
29.TYRAIsley Steger02:10.4(23)04:28.0(24)06:47.5(24)09:06.4(29)+1:41.9
Tulsa Youth Rowing Association 02:10.402:17.602:19.502:18.928.0 spm
30.SRATara Cunnington02:13.3(25)04:33.4(26)06:53.2(26)09:07.7(30)+1:43.2
Sammamish Rowing Association 02:13.302:20.102:19.802:14.527.2 spm
31.Unaff.Nour Hassan02:06.3(21)04:29.2(25)06:52.2(25)09:12.2(31)+1:47.7
Unaffiliated (USA) 02:06.302:22.902:23.002:20.028.7 spm
32.IRCBrynn Peterson------09:52.6(32)+2:28.1
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
33.NRCJensen Rissmiller02:19.7(27)04:52.0(27)07:29.4(27)10:02.0(33)+2:37.5
Newport Rowing Club 02:19.702:32.302:37.402:32.622.7 spm
34.DSCMaya Turner04:48.9(28)07:04.9(28)09:27.1(28)11:47.0(34)+4:22.5
Delta Sculling Center 04:48.902:16.002:22.202:19.920.9 spm
ACRACatherine Wiley   did not start
Advanced Community Rowing Association INC. 
STUNicole Fite   did not start
St. Ursula Academy Crew 
RowLAMassey Willis   did not start
RowLA 
CRSDTiara Dye   did not start
Community Rowing of San Diego 
PJRCKatie Chambers   did not start
The Port Jefferson Rowing Club 
MHRCLindsey Troftgruben   did not start
Mile High Rowing Club corrected
-10.0
LSCAnnabel Ge   did not start
Lakeside School 
LSCTerese Palomino   did not start
Lakeside School 
STUTeagan McLaughlin   did not start
St. Ursula Academy Crew 
STUEmily Juette   did not start
St. Ursula Academy Crew