Sun, 12:00 PM - Race 9 - [005] W U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CBCLindsay O'Neil01:46.6(2)03:33.8(2)05:20.3(2)07:06.2(1)
Cambridge Boat Club 01:46.601:47.201:46.501:46.029.3 spm
2.IRCParis Miller01:43.4(1)03:30.8(1)05:19.7(1)07:09.0(2)+2.8
Indianapolis Rowing Center 01:43.401:47.401:48.901:49.332.0 spm
3.HNABrooke Caragher01:48.4(3)03:37.6(3)05:25.7(3)07:12.8(3)+6.6
Holy Names Academy 01:48.401:49.201:48.101:47.131.5 spm
4.OARElli Rowley01:49.7(6)03:38.8(4)05:27.5(4)07:13.6(4)+7.4
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) 01:49.701:49.101:48.701:46.130.5 spm
5.YQCRElizabeth Tessen01:49.2(5)03:39.3(5)05:30.8(5)07:22.8(5)+16.6
Y Quad Cities Rowing 01:49.201:50.101:51.501:52.033.7 spm
6.RCLlian Riedel01:48.9(4)03:42.1(6)05:34.2(6)07:25.9(6)+19.7
Ridgewood Crew Foundation 01:48.901:53.201:52.101:51.732.5 spm
7.YQCRElla Saunders01:50.8(9)03:44.7(9)05:37.7(8)07:28.1(7)+21.9
Y Quad Cities Rowing 01:50.801:53.901:53.001:50.533.0 spm
8.STMBVEmma Leary01:50.4(7)03:43.5(7)05:37.1(7)07:28.9(8)+22.7
St. Mary Academy- Bay View 01:50.401:53.101:53.601:51.829.0 spm
9.LBJCKatherine Warren01:52.4(17)03:46.3(15)05:40.4(10)07:31.7(9)+25.5
Long Beach Junior Crew 01:52.401:53.901:54.101:51.328.5 spm
10.Unaff.Hadley Mccormack01:51.9(15)03:45.4(11)05:39.5(9)07:31.9(10)+25.7
Unaffiliated (USA) 01:51.901:53.501:54.101:52.429.7 spm
10.ONRAAlexandra Weilert01:52.4(17)03:46.9(17)05:41.1(12)07:31.9(10)+25.7
Oak Neck Rowing Academy 01:52.401:54.501:54.101:50.933.0 spm
12.RNJArielle Nusbaum01:57.2(29)03:53.6(28)05:47.2(23)07:33.5(12)+27.3
Row New Jersey 01:57.201:56.401:53.601:46.326.9 spm
13.OARNatalie Bailey01:51.4(13)03:45.3(10)05:40.8(11)07:33.8(13)+27.6
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) 01:51.401:53.901:55.501:53.030.2 spm
14.YQCRAva Satterfield01:52.5(19)03:46.1(14)05:42.0(13)07:35.3(14)+29.1
Y Quad Cities Rowing 01:52.501:53.601:55.901:53.434.0 spm
15.OLRA/BSSJennie Sherwood01:55.0(26)03:49.9(21)05:44.4(16)07:36.1(15)+29.9
Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls 01:55.001:54.901:54.501:51.727.0 spm
16.PJRCSofia Ulinski01:52.2(16)03:46.4(16)05:42.5(14)07:36.4(16)+30.2
The Port Jefferson Rowing Club 01:52.201:54.201:56.101:54.030.7 spm
17.CBCAudrey Loeb01:54.7(25)03:51.5(25)05:46.3(20)07:38.8(17)+32.6
Cambridge Boat Club 01:54.701:56.801:54.801:52.630.5 spm
18.YQCREla Ersan01:53.2(20)03:48.3(19)05:45.9(19)07:41.1(18)+34.9
Y Quad Cities Rowing 01:53.101:55.101:57.601:55.332.7 spm
19.NPBRCSophie Smith01:51.2(11)03:44.6(8)05:43.1(15)07:41.8(19)+35.6
North Palm Beach Rowing Club 01:51.201:53.401:58.501:58.829.5 spm
20.C.I.RSophia Bouvard01:54.5(24)03:51.4(24)05:48.3(25)07:41.9(20)+35.7
City Island Rowing 01:54.501:56.901:56.901:53.627.5 spm
20.Unaff.Julia van der Zwan01:51.3(12)03:46.0(13)05:45.8(18)07:41.9(20)+35.7
Unaffiliated (USA) 01:51.301:54.701:59.801:56.234.0 spm
22.CVCRTaylor Kopaskey01:53.7(22)03:50.0(22)05:47.4(24)07:42.2(22)+36.0
Coastal Virginia Community Rowing 01:53.701:56.301:57.401:54.829.7 spm
23.IRCAverie Miner01:53.6(21)03:47.5(18)05:45.0(17)07:43.0(23)+36.8
Indianapolis Rowing Center 01:53.601:53.901:57.501:58.029.0 spm
24.NTHSMorgan Perce01:51.7(14)03:48.4(20)05:47.0(22)07:46.4(24)+40.2
New Trier High School Rowing 01:51.701:56.701:58.601:59.330.7 spm
25.NRRPaige Loh01:50.8(9)03:45.9(12)05:46.5(21)07:46.7(25)+40.5
Navesink River Rowing 01:50.801:55.102:00.602:00.233.0 spm
26.PCLara Jones01:55.3(27)03:51.7(26)05:51.0(26)07:48.3(26)+42.1
Pine Crest School Crew 01:55.301:56.401:59.301:57.232.5 spm
27.GRAHayden Groves01:50.6(8)03:50.5(23)05:51.7(27)07:50.4(27)+44.2
Gordon Rowing Association 01:50.601:59.902:01.201:58.732.7 spm
28.COHSMiranda Schmidt01:56.1(28)03:56.0(29)05:57.5(30)07:57.0(28)+50.8
Cohasset Maritime Institute 01:56.101:59.902:01.501:59.528.5 spm
29.NRRHannah Bates01:54.1(23)03:51.9(27)05:55.0(28)07:57.9(29)+51.7
Navesink River Rowing 01:54.101:57.802:03.102:02.930.0 spm
29.CBCKylie Lough01:57.5(30)03:56.6(30)05:56.8(29)07:57.9(29)+51.7
Cambridge Boat Club 01:57.501:59.102:00.202:01.130.0 spm
31.Unaff.Elaina LaGiglia01:59.9(33)04:02.6(33)06:05.1(32)08:04.3(31)+58.1
Unaffiliated (USA) 01:59.902:02.702:02.501:59.231.5 spm
32.NRRAlison Williams01:58.1(31)04:00.3(31)06:03.1(31)08:05.2(32)+59.0
Navesink River Rowing 01:58.102:02.202:02.802:02.131.3 spm
33.A.R.Constanza YaƱez02:00.8(34)04:06.9(34)06:13.4(34)08:17.5(35)08:07.5
Antares Remo 02:00.802:06.102:06.502:04.0corrected
-10.0
34.IRCAnna Frey------08:09.4(33)+1:03.2
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
35.CRSDNeve Walker01:58.8(32)04:01.9(32)06:07.9(33)08:09.8(34)+1:03.6
Community Rowing of San Diego 01:58.802:03.102:06.002:02.031.0 spm
36.MHRCEleri Flanigan02:02.1(36)04:09.0(36)06:15.9(36)08:21.1(38)08:11.1
Mile High Rowing Club 02:02.102:06.902:06.902:05.3corrected
-10.0
37.OBCREmma Staller02:01.9(35)04:08.3(35)06:15.2(35)08:20.0(36)+1:13.8
Oyster Bay Community Rowing 02:01.902:06.402:06.902:04.928.2 spm
38.PRCMonica Sowinski02:04.7(38)04:11.0(37)06:18.1(37)08:20.6(37)+1:14.4
Pegasus Rowing Club 02:04.702:06.302:07.102:02.427.5 spm
39.LSCAmelia Lewis02:04.2(37)04:15.9(39)06:29.5(39)08:39.2(39)+1:33.0
Lakeside School 02:04.202:11.702:13.602:09.629.7 spm
40.WJCrewOlivia Herman02:07.0(39)04:15.8(38)06:26.5(38)08:39.6(40)+1:33.4
Walter Johnson Crew Club Inc 02:07.002:08.802:10.602:13.228.7 spm
41.IRCHelena Biediger------08:56.1(41)+1:49.9
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
42.TYRAObrieann Gniech------08:57.7(42)+1:51.5
Tulsa Youth Rowing Association 00:00.0
43.DSCAmy McDaniel02:12.6(40)04:31.5(40)06:48.5(40)08:59.9(43)+1:53.7
Delta Sculling Center 02:12.602:18.902:17.002:11.528.5 spm
SHSCMeghan Spirito   did not start
Shrewsbury High School Crew