Sun, 1:15 PM - Race 16 - JW14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Phillips Academy01:44.6(2)03:31.8(2)05:19.5(2)07:08.4(1)
Mia LEVY 01:44.601:47.201:47.701:48.932.2 spm
2.Miami International RowHouse01:43.5(1)03:29.9(1)05:18.9(1)07:10.8(2)+2.4
Gabrielle AMATO 01:43.501:46.401:49.001:51.931.0 spm
3.Detroit Women's Rowing Association01:49.8(7)03:38.3(3)05:27.5(3)07:14.3(3)+5.9
Beatrice BERNARD 01:49.801:48.501:49.201:46.832.0 spm
4.Potomac Boat Club01:51.2(14)03:41.5(7)05:30.8(4)07:17.5(4)+9.1
Annika GROMEK 01:51.201:50.301:49.301:46.630.7 spm
5.Wayland Weston01:50.5(12)03:41.9(8)05:32.9(5)07:22.8(5)+14.4
Jenna COOK 01:50.501:51.401:51.001:49.833.7 spm
6.Princeton National Rowing Association/MJRC01:48.1(4)03:40.4(5)05:34.2(6)07:25.7(6)+17.3
Erin HEYECK 01:48.101:52.301:53.801:51.530.5 spm
7.Phillips Exeter Academy01:47.9(3)03:40.2(4)05:36.3(10)07:27.7(7)+19.3
Nina WEELDREYER 01:47.901:52.301:56.101:51.530.5 spm
8.Glastonbury High School01:51.6(16)03:43.3(11)05:35.5(8)07:27.8(8)+19.4
Abby SOMOSKY 01:51.601:51.701:52.201:52.429.8 spm
9.Miami International RowHouse01:49.4(6)03:41.9(8)05:35.0(7)07:29.7(9)+21.3
Sarah ZANZURI 01:49.401:52.501:53.101:54.734.2 spm
10.Hingham High School Rowing Association01:50.2(9)03:42.3(10)05:35.8(9)07:29.9(10)+21.5
Claire SCHNORR 01:50.201:52.101:53.501:54.030.5 spm
11.Unaffiliated01:50.8(13)03:44.5(12)05:39.0(12)07:32.1(11)+23.7
Beatrice JONES 01:50.801:53.701:54.501:53.230.5 spm
12.Phillips Academy01:48.6(5)03:41.0(6)05:37.4(11)07:34.4(12)+26.0
Eliza SCHEER 01:48.601:52.401:56.401:57.029.7 spm
13.Cape Cod Rowing, Inc.01:50.2(9)03:45.0(14)05:41.0(14)07:34.8(13)+26.4
Montana BAILEY 01:50.201:54.801:56.001:53.931.5 spm
14.Unaffiliated01:52.3(17)03:46.6(17)05:42.1(15)07:35.2(14)+26.8
Natalie ASHTON 01:52.301:54.301:55.501:53.130.5 spm
14.Buffalo Scholastic Rowing Association01:52.7(22)03:48.7(20)05:44.1(18)07:35.2(14)+26.8
Christina SPIRA 01:52.701:56.001:55.401:51.130.2 spm
14.Wayland-Weston Rowing Association, Inc.01:53.7(27)03:48.9(21)05:43.6(17)07:35.2(14)+26.8
Clara HURNEY 01:53.701:55.201:54.701:51.635.7 spm
17.Hudson River Rowing Association01:50.4(11)03:44.8(13)05:40.7(13)07:35.5(17)+27.1
Julia GAUGHAN 01:50.401:54.401:55.901:54.830.0 spm
18.Friends of Port Rowing01:52.6(19)03:46.4(16)05:42.2(16)07:36.2(18)+27.8
Reilly KATZ 01:52.601:53.801:55.801:54.030.0 spm
19.Navesink Indoor Rowing01:53.3(25)03:48.9(21)05:45.3(20)07:37.5(19)+29.1
Abigail MALEK 01:53.301:55.601:56.401:52.232.0 spm
19.Winsor School01:54.0(31)03:49.2(25)05:44.2(19)07:37.5(19)+29.1
Scarlet PERRY 01:54.001:55.201:55.001:53.329.7 spm
21.Bedford Crew Club01:52.6(19)03:49.1(23)05:45.4(21)07:38.8(21)+30.4
Brooke GOULD 01:52.601:56.501:56.301:53.432.7 spm
22.Princeton National Rowing Association/MJRC01:54.1(33)03:50.3(28)05:46.2(26)07:39.8(22)+31.4
Elyse SZYCH 01:54.101:56.201:55.901:53.631.5 spm
23.Buffalo Scholastic Rowing Association01:51.4(15)03:47.4(18)05:45.6(23)07:40.3(23)+31.9
Chloe MCHUGH-FREEDENBERG 01:51.401:56.001:58.201:54.632.0 spm
24.Wayland-Weston Rowing Association, Inc.01:55.6(44)03:51.6(33)05:47.2(27)07:40.8(24)+32.4
Gabriella FARGNOLI 01:55.601:56.001:55.601:53.631.7 spm
25.OJR Wildcat Crew Club01:54.0(31)03:49.4(26)05:45.8(24)07:41.2(25)+32.8
Madeline BRAUN 01:54.001:55.401:56.401:55.432.0 spm
26.Absegami High School01:52.4(18)03:48.3(19)05:46.1(25)07:42.8(26)+34.4
Maya DESTEFANI 01:52.401:55.901:57.801:56.731.2 spm
27.Navesink River Rowing01:53.7(27)03:50.4(30)05:48.0(28)07:42.9(27)+34.5
Clare HAAS 01:53.701:56.701:57.601:54.931.5 spm
28.Cedar Creek High School01:53.8(30)03:49.1(23)05:48.5(29)07:44.1(28)+35.7
Hannah GOOLDEN 01:53.801:55.301:59.401:55.628.5 spm
28.Phillips Exeter Academy01:49.9(8)03:46.3(15)05:45.5(22)07:44.1(28)+35.7
Amelia DEMOPOULOS 01:49.901:56.401:59.201:58.634.2 spm
30.Albany Rowing Center01:54.5(36)03:52.4(37)05:51.4(35)07:46.4(30)+38.0
Schuyler RITCHIE 01:54.501:57.901:59.001:55.030.2 spm
30.Navesink Indoor Rowing01:55.5(43)03:52.2(35)05:49.5(32)07:46.4(30)+38.0
Paige LOH 01:55.501:56.701:57.301:56.929.0 spm
32.St. Mark's School01:53.7(27)03:51.7(34)05:50.6(34)07:47.1(32)+38.7
Jaclyn ZATSIORSKY 01:53.701:58.001:58.901:56.528.7 spm
33.OJR Wildcat Crew Club01:53.4(26)03:50.3(28)05:49.7(33)07:47.6(33)+39.2
Haley O'DONNELL 01:53.401:56.901:59.401:57.831.7 spm
34.Albany Rowing Center01:55.2(42)03:53.2(40)05:51.5(36)07:48.1(34)+39.7
Julia ASHTON 01:55.201:58.001:58.301:56.628.5 spm
35.Brooks School Crew01:52.8(23)03:49.5(27)05:48.6(30)07:48.4(35)+40.0
Ashley PICARD 01:52.801:56.701:59.101:59.835.3 spm
36.Greenwich Academy01:56.7(47)03:54.8(44)05:52.6(38)07:48.9(36)+40.5
Schuyler HYDE 01:56.701:58.101:57.801:56.330.2 spm
37.RFH Rowing01:54.4(34)03:51.3(32)05:48.9(31)07:49.6(37)+41.2
Lauren ANDERSEN 01:54.401:56.901:57.602:00.734.0 spm
38.Advanced Community Rowing Association01:57.7(54)03:54.7(43)05:52.3(37)07:49.7(38)+41.3
Margaret CASSADY 01:57.701:57.001:57.601:57.325.2 spm
39.Greater Lawrence Rowing01:56.3(46)03:54.2(41)05:53.9(43)07:50.9(39)+42.5
Livia IWANICKI 01:56.301:57.901:59.701:57.031.5 spm
40.Greenwich Academy01:56.7(47)03:54.9(46)05:53.1(41)07:52.1(40)+43.7
Caroline SCHMITZ 01:56.701:58.201:58.201:59.130.5 spm
41.St. Mark's School01:57.0(51)03:55.4(48)05:53.9(43)07:52.7(41)+44.3
Paula HORNBOSTEL 01:57.001:58.401:58.501:58.831.3 spm
42.City Honors Crew01:56.2(45)03:54.8(44)05:54.3(45)07:53.1(42)+44.7
Kate CONNOLLY 01:56.201:58.601:59.501:58.830.2 spm
43.Shaker Rowing Association01:56.9(49)03:54.3(42)05:53.8(42)07:54.1(43)+45.7
Olivia MEROLLE 01:56.901:57.401:59.502:00.327.0 spm
44.Northfield Mount Hermon01:52.9(24)03:50.4(30)05:53.0(40)07:55.9(44)+47.5
Maura MATTHEWS 01:52.901:57.502:02.602:02.927.7 spm
45.West Side Rowing Club01:55.0(40)03:52.9(39)05:54.5(46)07:56.2(45)+47.8
Lilyanna LETTIERI 01:55.001:57.902:01.602:01.730.8 spm
46.Navesink Indoor Rowing01:58.3(56)03:57.2(52)06:00.1(52)07:56.8(46)+48.4
Hannah BATES 01:58.301:58.902:02.901:56.730.7 spm
46.Northampton Youth and Community Rowing Inc.01:54.4(34)03:55.2(47)05:56.6(47)07:56.8(46)+48.4
Saige HARPER 01:54.402:00.802:01.402:00.231.5 spm
48.Princeton National Rowing Association/MJRC01:54.6(37)03:52.3(36)05:52.8(39)07:57.0(48)+48.6
Hannah SZYCH 01:54.601:57.702:00.502:04.127.5 spm
49.Belmont Rowing Center01:55.0(40)03:55.6(49)05:58.3(49)07:59.0(49)+50.6
Audrey BURRI 01:55.002:00.602:02.702:00.829.7 spm
50.Duxbury Bay Maritime School01:54.6(37)03:56.0(50)05:58.8(50)07:59.5(50)+51.1
Olivia SZACHTA 01:54.602:01.402:02.802:00.828.7 spm
51.Hingham High School Rowing Association01:58.2(55)03:58.1(53)06:02.8(53)08:00.3(51)+51.9
Teagan SCHNORR 01:58.201:59.902:04.701:57.428.7 spm
52.Buffalo Scholastic Rowing Association01:52.6(19)03:52.4(37)05:56.8(48)08:00.5(52)+52.1
Destiny SEVERN 01:52.601:59.802:04.402:03.731.2 spm
53.Albany Rowing Center01:56.9(49)03:56.1(51)05:59.2(51)08:02.0(53)+53.6
Mikayla LAHR 01:56.901:59.202:03.102:02.829.5 spm
54.Narragansett Boat Club01:57.2(52)04:00.1(56)06:04.5(54)08:05.9(54)+57.5
Jadyn RAMOS 01:57.202:02.902:04.402:01.429.2 spm
55.Advanced Community Rowing Association01:58.6(57)03:59.7(55)06:05.5(55)08:12.1(55)+1:03.7
Megan MCLOUGHLIN 01:58.602:01.102:05.802:06.528.5 spm
56.Great Bay Rowing01:57.5(53)03:58.9(54)06:09.4(56)08:17.8(56)+1:09.4
Margaret HORGAN 01:57.502:01.402:10.502:08.428.5 spm
57.Narragansett Boat Club01:54.9(39)04:02.6(57)06:15.3(57)08:30.1(57)+1:21.7
Maleah WEAVER 01:54.902:07.702:12.702:14.731.9 spm
Redwood Scullers   did not start
Caia COSTELLO 
Advanced Community Rowing Association   did not start
Siena EDWARDS 
Unaffiliated   did not start
Brooke CORDES