Sun, 11:00 AM - Race 7 - W30, FW, M30 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.UnaffiliatedM3001:29.4(2)03:01.0(2)04:32.3(1)06:02.5(1)
Ante KUSURIN 01:29.401:31.601:31.301:30.235.2 spm
2.UnaffiliatedM3001:32.3(4)03:05.4(4)04:37.8(3)06:10.2(2)+7.7
Aliaksandr KAZUBOUSKI 01:32.301:33.101:32.401:32.335.5 spm
3.Go row VolosM3001:30.3(3)03:04.8(3)04:39.9(4)06:13.4(3)+10.9
Andreas TILELIS 01:30.301:34.501:35.101:33.435.2 spm
3.Florida Tech / Crossfit FlemingtonM3001:28.3(1)03:00.6(1)04:32.9(2)06:13.4(3)+10.9
Joe LUSTIG 01:28.301:32.301:32.301:40.530.7 spm
5.Virginia Boat ClubM3001:33.6(5)03:08.8(5)04:44.6(5)06:22.0(5)+19.5
Peter GRACE 01:33.601:35.201:35.801:37.331.0 spm
6.Riverside Boat ClubM3001:36.8(9)03:14.8(8)04:51.8(7)06:22.9(6)+20.4
Chris COVEY 01:36.801:38.001:37.001:31.129.4 spm
7.Middlesex SchoolM3001:35.7(7)03:13.1(6)04:50.6(6)06:25.0(7)+22.5
Mike HARRINGTON 01:35.701:37.401:37.501:34.428.7 spm
8.RowfficientM3001:37.5(10)03:15.4(10)04:53.0(10)06:26.0(8)+23.5
John-Paul HEZEL 01:37.501:37.901:37.601:33.030.2 spm
9.Crew ClassM3001:36.7(8)03:14.5(7)04:52.7(9)06:31.4(9)+28.9
Brian CHRISTENSEN 01:36.701:37.801:38.201:38.730.5 spm
10.Leander Boat ClubM3001:38.7(13)03:16.2(11)04:52.6(8)06:33.0(10)+30.5
Dominic QUINN 01:38.701:37.501:36.401:40.531.8 spm
11.Peak Potential FitnessM3001:39.4(15)03:18.5(13)04:58.3(11)06:37.8(11)+35.3
David AUSTIN 01:39.401:39.101:39.801:39.533.0 spm
12.UnaffiliatedM3001:39.2(14)03:19.0(14)04:59.4(13)06:39.2(12)+36.7
Lee GREATHOUSE 01:39.201:39.801:40.401:39.830.5 spm
13.Yale School Of ManagementM3001:34.5(6)03:15.3(9)04:58.6(12)06:42.8(13)+40.3
Florian CARLE 01:34.501:40.801:43.301:44.132.0 spm
14.UnaffiliatedM3001:41.1(18)03:22.0(16)05:03.3(15)06:45.2(14)+42.7
Novak VUKASINOVIC 01:41.101:40.901:41.301:41.829.3 spm
15.Peak Potential FitnessM3001:41.4(21)03:24.1(19)05:06.8(17)06:48.5(15)+46.0
Matt CANNING 01:41.401:42.701:42.701:41.732.5 spm
16.Power RowingM3001:37.8(11)03:18.2(12)05:00.4(14)06:49.3(16)+46.8
Conner BILLINGS 01:37.801:40.401:42.201:49.029.5 spm
17.CrossFit South BrooklynM3001:40.8(17)03:23.6(18)05:07.5(18)06:50.0(17)+47.5
Keith VAN WICKLER 01:40.801:42.801:43.901:42.531.2 spm
18.CrossFit South BrooklynM3001:38.3(12)03:19.2(15)05:04.0(16)06:53.1(18)+50.6
Jamal ABDUNNASIR 01:38.301:40.901:44.801:49.232.7 spm
19.UnaffiliatedM3001:40.6(16)03:23.2(17)05:09.3(19)06:53.3(19)+50.8
Andrew LUNDSKOW 01:40.601:42.601:46.101:44.128.7 spm
20.University of Delaware Men's AlumniM3001:44.4(25)03:28.7(24)05:13.8(21)06:56.8(20)+54.3
Michael WOOD 01:44.401:44.301:45.101:42.932.0 spm
21.Fairmount Rowing AssociationM3001:43.7(23)03:27.9(23)05:14.9(23)06:57.5(21)+55.0
Djordje VILIMANOVIC 01:43.701:44.201:47.001:42.627.0 spm
22.Crossfit InguzM3001:41.3(19)03:26.6(20)05:13.5(20)06:58.6(22)+56.1
Eric HAMBIDGE 01:41.301:45.301:46.901:45.129.5 spm
23.Bermuda Rowing AssociationM3001:41.3(19)03:27.0(21)05:14.3(22)06:58.7(23)+56.2
Daragh CROWLEY 01:41.301:45.701:47.301:44.337.7 spm
24.CrossFit South BrooklynM3001:44.9(26)03:32.6(26)05:20.7(26)07:02.8(24)+1:00.3
Matt BOYNTON 01:44.901:47.701:48.101:42.031.7 spm
25.UnaffiliatedM3001:42.9(22)03:29.2(25)05:18.0(25)07:05.6(25)+1:03.1
Keely BOYER 01:42.901:46.301:48.801:47.630.7 spm
26.St. John's High School CrewM3001:44.2(24)03:27.6(22)05:16.9(24)07:08.3(26)+1:05.8
Thomas LEONARD 01:44.201:43.401:49.301:51.426.5 spm
27.Narragansett Boat ClubM3001:46.7(30)03:34.9(27)05:28.4(27)07:23.2(27)+1:20.7
Shaun FORBES 01:46.701:48.201:53.501:54.831.5 spm
28.Red Dog RowingM3001:46.2(28)03:37.4(28)05:30.7(28)07:23.5(28)+1:21.0
Andrew MASTROE 01:46.201:51.201:53.301:52.827.8 spm
29.Pioneer Valley CrossFitW3001:45.9(27)03:38.0(29)05:31.3(29)07:25.3(29)+1:22.8
Mareike HABERICHTER 01:45.901:52.101:53.301:54.135.2 spm
30.ESPRITW3001:46.2(28)03:40.2(30)05:34.2(30)07:25.6(30)+1:23.1
Melanie ROY 01:46.201:54.001:54.001:51.430.4 spm
31.UnaffiliatedW3001:51.8(32)03:45.0(32)05:37.1(31)07:27.8(31)+1:25.3
Shellane SHATTUCK 01:51.801:53.201:52.101:50.627.5 spm
32.Power RowingM3001:50.5(31)03:43.9(31)05:38.8(32)07:30.7(32)+1:28.2
Dosh WHYE 01:50.501:53.401:54.901:51.823.7 spm
33.Industrial Revolution CrossfitW3001:51.8(32)03:48.0(33)05:46.0(33)07:42.2(33)+1:39.7
Elizabeth BARRETTE 01:51.801:56.201:58.001:56.127.7 spm
34.UnaffiliatedW3001:53.7(35)03:49.9(34)05:48.5(34)07:44.7(34)+1:42.2
Lynne-Marie SHEA 01:53.701:56.201:58.601:56.231.5 spm
35.Albany Rowing CenterW3001:54.8(37)03:52.1(36)05:51.0(35)07:49.2(35)+1:46.7
Rebecca CLARK 01:54.801:57.301:58.901:58.130.7 spm
36.UnaffiliatedFW01:59.0(40)03:57.3(38)05:55.7(36)07:54.7(36)+1:52.2
Sophie BLACKBURN 01:59.001:58.301:58.401:59.131.5 spm
37.CrossFit Watch CityW3002:00.5(41)04:01.4(41)06:01.5(40)07:58.7(37)+1:56.2
Stephanie VALEN 02:00.502:00.902:00.101:57.124.0 spm
38.Merrimac River Rowing Association, Inc.W3001:52.6(34)03:51.6(35)05:56.0(37)07:59.7(38)+1:57.2
Kathryn SWENSON 01:52.601:59.002:04.402:03.731.7 spm
39.Power RowingW3001:58.7(39)03:57.5(39)05:59.8(39)08:00.5(39)+1:58.0
Janna ATCHESON 01:58.701:58.802:02.302:00.729.7 spm
40.CrossFit South BrooklynW3001:55.2(38)03:56.0(37)05:59.2(38)08:05.5(40)+2:03.0
Lynsey RODDAM 01:55.202:00.802:03.202:06.331.0 spm
41.Power RowingM3002:03.9(44)04:05.5(43)06:07.5(42)08:08.0(41)+2:05.5
Rafael MARTINEZ 02:03.902:01.602:02.002:00.532.0 spm
42.UnaffiliatedW3002:02.8(42)04:04.7(42)06:09.0(43)08:11.2(42)+2:08.7
Eva LITVAK 02:02.802:01.902:04.302:02.231.5 spm
43.UnaffiliatedW3001:54.3(36)03:57.6(40)06:06.2(41)08:13.0(43)+2:10.5
Ashley POOR 01:54.302:03.302:08.602:06.731.7 spm
44.Narragansett Boat ClubFW02:03.2(43)04:10.8(44)06:19.6(44)08:25.4(44)+2:22.9
May MARK 02:03.202:07.602:08.802:05.834.0 spm
45.Navesink Indoor RowingFW02:06.5(46)04:14.4(46)06:21.2(45)08:29.0(45)+2:26.5
Julia RAZZINO 02:06.502:07.902:06.802:07.830.0 spm
46.Power RowingW3002:07.8(49)04:16.2(47)06:25.1(46)08:30.0(46)+2:27.5
Erin SUNDERLAND 02:07.802:08.402:08.902:04.827.2 spm
47.UnaffiliatedFW02:05.4(45)04:14.0(45)06:26.0(47)08:39.5(47)+2:37.0
Kayla LEWIS 02:05.402:08.602:12.002:13.428.2 spm
48.Buffalo Scholastic Rowing AssociationFW02:06.6(47)04:17.8(49)06:33.8(48)08:44.0(48)+2:41.5
Seanna ZONA 02:06.602:11.202:16.002:10.133.2 spm
49.Gordon College RowingFW02:07.5(48)04:16.7(48)06:40.9(49)08:55.7(49)+2:53.2
Madeline SCHOENFELD 02:07.502:09.102:24.202:14.827.4 spm
50.Community Rowing Inc.FW02:16.1(51)04:31.6(50)06:45.2(50)08:56.6(50)+2:54.1
Benai KORNELL 02:16.102:15.502:13.602:11.436.5 spm
51.Invictus BostonFW02:11.1(50)04:33.8(51)06:59.5(51)09:23.3(51)+3:20.8
Leigh BENTSON 02:11.102:22.702:25.702:23.929.5 spm
52.Row New YorkW3002:16.5(52)04:40.4(52)07:05.8(52)09:29.5(52)+3:27.0
Mery LEZAMA 02:16.502:23.902:25.402:23.734.2 spm
CrossFit South BrooklynW30   did not start
Griselle OSSES 
UnaffiliatedW30   did not start
Rachel WIESE 
UnaffiliatedM30   did not start
Brendan DWYER 
Power Rowing BrooklineM30   did not start
Daniel ORR 
UnaffiliatedM30   did not start
Anton IVANOV 
Community Rowing Inc.W30   did not start
Krysta CHAUNCEY-ALLEN 
UnaffiliatedM30   did not start
Francesco CARDELLA 
UnaffiliatedM30   did not start
Christopher QUINN