M40 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Unaffiliated01:32.2(1)03:06.0(1)04:39.9(1)06:10.1(1)
Toby AYER 01:32.201:33.801:33.901:30.232.2 spm
2.Unaffiliated01:35.6(3)03:14.4(3)04:54.6(3)06:33.9(2)+23.8
Mark SILVER 01:35.601:38.801:40.201:39.436.5 spm
3.North Dakot Indoor Rowing01:37.9(5)03:16.1(4)04:54.3(2)06:35.5(3)+25.4
Sam BATCHELOR 01:37.901:38.201:38.201:41.136.8 spm
4.Narragansett Boat Club01:32.8(2)03:14.1(2)04:55.5(4)06:36.3(4)+26.2
Jeff WILLIAMS 01:32.801:41.301:41.401:40.833.7 spm
5.Unaffiliated01:38.5(6)03:18.9(6)04:59.7(5)06:38.2(5)+28.1
Robert ECKER 01:38.501:40.401:40.801:38.430.7 spm
6.East Bay Rowing01:36.8(4)03:17.1(5)05:00.3(6)06:43.4(6)+33.3
Josh WHITE 01:36.801:40.301:43.201:43.128.7 spm
7.Unaffiliated01:40.1(7)03:21.5(7)05:03.0(7)06:43.6(7)+33.5
Geoffrey CAAN 01:40.101:41.401:41.501:40.629.7 spm
8.U.S. Naval Academy Men's Crew01:42.2(9)03:25.3(8)05:08.0(8)06:47.5(8)+37.4
Matthew ZARRACINA 01:42.201:43.101:42.701:39.530.5 spm
9.Unaffiliated01:42.9(11)03:26.5(10)05:09.9(9)06:50.3(9)+40.2
Ross STEVENS 01:42.901:43.601:43.401:40.532.7 spm
10.Unaffiliated01:45.2(14)03:27.9(11)05:10.9(10)06:52.3(10)+42.2
Chris CONSTABLE 01:45.201:42.701:43.001:41.431.2 spm
11.Rufo Optimal Workouts01:44.4(13)03:29.5(12)05:16.2(12)06:56.8(11)+46.7
Dan AMATO 01:44.401:45.101:46.701:40.630.7 spm
12.Unaffiliated01:41.5(8)03:26.1(9)05:12.2(11)06:57.4(12)+47.3
John MITCHELL 01:41.501:44.601:46.101:45.128.7 spm
13.Unaffiliated01:47.6(17)03:35.3(13)05:23.3(13)07:08.0(13)+57.9
Elijah WHITE 01:47.601:47.701:48.001:44.725.7 spm
14.Community Rowing Inc.01:47.3(16)03:36.0(15)05:24.3(14)07:09.6(14)+59.5
Franklin SCHWARZER 01:47.301:48.701:48.301:45.329.5 spm
15.Warren Rowing Club01:47.8(18)03:36.7(16)05:25.2(15)07:10.2(15)+1:00.1
Guenter MEYER 01:47.801:48.901:48.501:45.024.0 spm
16.Wayland-Weston Rowing Association, Inc.01:50.5(21)03:41.6(19)05:32.4(18)07:14.3(16)+1:04.2
Mike BAKER 01:50.501:51.101:50.801:41.928.9 spm
17.CrossFit South Brooklyn01:46.8(15)03:38.1(17)05:27.8(16)07:14.5(17)+1:04.4
Eriach FOX 01:46.801:51.301:49.701:46.823.5 spm
18.CrossFit Arsenal01:48.6(19)03:42.5(21)05:36.5(20)07:22.8(18)+1:12.7
Michael MENDES 01:48.601:53.901:54.001:46.227.2 spm
19.EngineRM01:50.0(20)03:42.1(20)05:34.8(19)07:23.1(19)+1:13.0
Andrew TSAI 01:50.001:52.101:52.701:48.332.7 spm
20.CrossFit South Brooklyn01:43.9(12)03:35.5(14)05:30.6(17)07:27.9(20)+1:17.8
James WILLIAMS 01:43.901:51.601:55.101:57.329.0 spm
21.Crossfit Craic01:42.7(10)03:40.2(18)05:41.1(21)07:34.6(21)+1:24.5
John CRAVEN 01:42.701:57.502:00.901:53.629.2 spm
22.Unaffiliated01:55.2(25)03:57.4(25)05:54.6(24)07:49.1(22)+1:39.0
Severino VARGAS 01:55.202:02.201:57.201:54.432.0 spm
23.CrossFit South Brooklyn01:50.8(22)03:49.0(22)05:49.6(22)07:49.5(23)+1:39.4
Dustin PERUN 01:50.801:58.202:00.602:00.027.8 spm
24.Bermuda Rowing Association01:52.3(23)03:52.4(23)05:53.9(23)07:51.4(24)+1:41.3
Pat HASTINGS 01:52.302:00.102:01.501:57.632.2 spm
25.Amherst College Alumni Rowing Association01:55.1(24)03:56.4(24)06:01.0(25)08:06.8(25)+1:56.7
Matthew LAWLOR 01:55.102:01.302:04.602:05.927.7 spm