Sun., 2:45 p.m. - Race 24 - LW, W 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.UWOWestern University (UWO)W01:45.0(1)03:31.4(1)05:19.5(1)07:04.5(1)
Yara Ensminger 01:45.001:46.401:48.101:45.034.2 spm
2.UWOUniversity of Western Ontario Boat ClubW01:47.6(2)03:36.5(2)05:24.8(2)07:11.3(2)+6.8
Cassidy Deane 01:47.601:48.901:48.301:46.536.0 spm
3.UOGUniversity of GuelphW01:48.5(4)03:39.7(4)05:30.7(4)07:17.5(3)+13.0
Kendra Hartley 01:48.501:51.201:51.001:46.832.5 spm
4.SCRCSt. Catharines Rowing ClubW01:47.7(3)03:38.2(3)05:29.7(3)07:18.6(4)+14.1
Lisa Bos 01:47.701:50.501:51.501:48.828.2 spm
5.WSTRNWestern Rowing ClubW01:51.2(6)03:44.4(5)05:38.2(5)07:27.6(5)+23.1
Hayley Chase 01:51.201:53.201:53.801:49.430.5 spm
6.CAMBRCCambridge Rowing ClubW01:54.0(7)03:47.7(7)05:41.6(6)07:34.0(6)+29.5
Katie Fisher 01:54.001:53.701:53.901:52.432.5 spm
7.UTRUniversity of Toronto Rowing ClubLW01:54.4(8)03:49.2(8)05:44.1(7)07:36.4(7)+31.9
Jasmine Carter 01:54.401:54.801:54.901:52.234.2 spm
8.RMCRoyal Military College of Canada Rowing TeamW01:49.9(5)03:46.6(6)05:46.1(8)07:46.3(8)+41.8
Brittany Cooper 01:49.901:56.701:59.502:00.226.7 spm
9.CFPCrossFit PickeringW01:59.0(10)04:00.5(10)06:02.3(10)08:04.5(9)+1:00.0
Justine Gomes 01:59.002:01.502:01.802:02.228.8 spm
10.UOGUniversity of GuelphLW01:55.3(9)03:52.2(9)05:56.4(9)08:06.6(10)+1:02.1
Sarah East 01:55.301:56.902:04.202:10.128.9 spm
11.DRCThe Don Rowing ClubW01:59.7(11)04:04.6(11)06:08.6(11)08:08.8(11)+1:04.3
Nicole Desautels 01:59.702:04.902:04.002:00.232.2 spm
12.SCLSCULLHOUSE RowingLW02:02.2(12)04:08.0(12)06:15.7(12)08:23.0(12)+1:18.5
Abby Watts-Dickens 02:02.202:05.802:07.702:07.232.5 spm
13.UWRCUniversity of Waterloo Rowing ClubLW02:06.2(13)04:33.1(13)07:04.6(13)09:35.0(13)+2:30.5
Ivy Duong 02:06.202:26.902:31.502:30.429.8 spm
DONDon Rowing ClubW   did not start
Alanna Goodman 
RMCRoyal Military College of Canada Rowing TeamW   did not start
Sydney Buell 
CFPCrossFit PickeringW   did not start
Kate Burton