Sun., 1:45 p.m. - Race 20 - LW U23, W U23 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BROCKUBrock UniversityLW U2301:53.8(2)03:47.9(1)05:42.1(1)07:34.7(1)
Jordan Isnor 01:53.801:54.101:54.201:52.634.2 spm
2.WSTRNWestern Rowing ClubW U2301:54.7(4)03:49.0(3)05:43.7(3)07:36.9(2)+2.2
Kira Mels-Williams 01:54.701:54.301:54.701:53.228.2 spm
3.UWOWestern University (UWO)LW U2301:53.5(1)03:48.6(2)05:43.6(2)07:37.6(3)+2.9
Karissa Riley 01:53.501:55.101:55.001:53.930.5 spm
4.LULaurentian UniversityLW U2301:54.9(5)03:49.5(4)05:44.6(4)07:40.3(4)+5.6
Abbey Maillet 01:54.901:54.601:55.101:55.635.5 spm
5.UWOWestern University (UWO)LW U2301:55.2(6)03:51.8(5)05:48.7(5)07:47.1(5)+12.4
Sabrina Morris 01:55.201:56.601:56.901:58.332.3 spm
6.TURTrent University RowingLW U2301:56.8(11)03:53.7(7)05:50.3(6)07:47.6(6)+12.9
Petra Plat-Dekoter 01:56.801:56.901:56.601:57.333.0 spm
7.Trent UniversityW U2301:54.6(3)03:54.6(10)05:50.8(7)07:47.7(7)+13.0
Kira Nixon 01:54.602:00.001:56.201:56.930.5 spm
8.TURTrent University RowingLW U2301:56.5(9)03:54.5(9)05:54.2(9)07:50.8(8)+16.1
Emma Point 01:56.501:58.001:59.701:56.730.2 spm
9.NURTNipissing University Rowing TeamLW U2301:57.2(12)03:55.6(11)05:54.9(10)07:51.2(9)+16.5
Brianna Fournier 01:57.201:58.401:59.301:56.431.7 spm
10.UWOWestern University (UWO)LW U2301:55.6(8)03:53.0(6)05:52.9(8)07:52.7(10)+18.0
Jennifer Aswald 01:55.601:57.401:59.901:59.830.7 spm
11.UWOWestern University (UWO)W U2301:57.9(14)03:57.3(12)05:56.8(12)07:53.8(11)+19.1
Emily Rusin 01:57.901:59.401:59.501:57.129.0 spm
12.TURTrent University RowingW U2301:56.6(10)03:53.9(8)05:54.9(10)07:59.6(12)+24.9
Camille Waldeck 01:56.601:57.302:01.002:04.831.8 spm
13.UTRUniversity of Toronto Rowing ClubW U2301:58.6(16)03:59.1(14)06:01.4(14)08:02.5(13)+27.8
Amelia Cassidy 01:58.602:00.502:02.302:01.232.8 spm
14.UWOWestern University (UWO)LW U2302:00.1(18)04:01.7(17)06:03.5(16)08:04.3(14)+29.6
Hailey Adzija 02:00.102:01.602:01.802:00.727.7 spm
15.UTRUniversity of Toronto Rowing ClubLW U2302:00.1(18)04:01.0(15)06:02.7(15)08:04.4(15)+29.7
Sara Maclure 02:00.102:00.902:01.702:01.628.2 spm
16.NURTNipissing University Rowing TeamW U2301:57.7(13)03:58.9(13)06:00.2(13)08:04.6(16)+29.9
Courtney denHoed 01:57.702:01.202:01.302:04.429.0 spm
17.UTRUniversity of Toronto Rowing ClubLW U2302:02.2(20)04:06.1(19)06:11.0(18)08:13.1(17)+38.4
Charlotte Nicolas 02:02.202:03.902:04.902:02.225.5 spm
18.NURTNipissing University Rowing TeamW U2301:55.5(7)04:01.1(16)06:08.9(17)08:15.0(18)+40.3
Angelina Stone 01:55.502:05.602:07.802:06.229.5 spm
19.UWOWestern University (UWO)W U2302:03.4(22)04:08.8(21)06:14.1(19)08:15.1(19)+40.4
Madeleine McColl 02:03.402:05.402:05.302:01.032.0 spm
20.UWRCUniversity of Waterloo Rowing ClubLW U2302:07.2(25)04:12.7(23)06:16.9(21)08:17.4(20)+42.7
Megan Hutson 02:07.202:05.502:04.202:00.629.5 spm
21.UWOUniversity of Western Ontario Boat ClubW U2301:58.9(17)04:04.5(18)06:14.9(20)08:25.2(21)+50.5
Sophie McKenzie 01:58.902:05.602:10.402:10.332.5 spm
22.UWRCUniversity of Waterloo Rowing ClubW U2302:05.4(23)04:13.6(24)06:24.8(22)08:36.3(22)+1:01.6
Ann Caroline Chiodo 02:05.402:08.102:11.202:11.427.0 spm
23.UWOWestern University (UWO)LW U2302:02.7(21)04:12.5(22)06:26.6(24)08:36.8(23)+1:02.1
Ashley Skinkle 02:02.702:09.802:14.102:10.130.2 spm
24.LBCLeander Boat ClubW U2301:58.4(15)04:07.1(20)06:25.8(23)08:41.9(24)+1:07.2
Kalen Alexander 01:58.402:08.602:18.702:16.128.7 spm
25.Unaff.Unaffiliated (AFG)LW U2302:06.0(24)04:20.5(25)06:37.9(25)08:51.3(25)+1:16.6
Alexa Groat 02:06.002:14.502:17.402:13.431.7 spm
26.UWRCUniversity of Waterloo Rowing ClubLW U2302:10.8(26)04:41.7(26)07:21.0(26)09:48.9(26)+2:14.2
Alexandra Andratis 02:10.802:30.902:39.302:27.929.1 spm
27.UWRCUniversity of Waterloo Rowing ClubLW U2302:27.4(27)05:16.7(27)08:09.8(27)10:55.7(27)+3:21.0
Suhaavi Kaur 02:27.402:49.302:53.102:46.029.4 spm
NURTNipissing University Rowing TeamLW U23   did not start
Marlese Coombs