Sun., 12:30 p.m. - Race 14 - [048] W U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:51.8(1)03:44.7(1)05:37.9(1)07:27.3(1)
Hailey Mercuri 01:51.801:52.901:53.201:49.428.7 spm
2.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:54.2(3)03:49.8(2)05:47.6(2)07:43.1(2)+15.8
Isabel Frolick 01:54.201:55.601:57.801:55.529.3 spm
3.DONDon Rowing Club01:55.6(5)03:55.2(3)05:55.9(5)07:53.0(3)+25.7
Hannah Forgeron 01:55.601:59.602:00.701:57.032.5 spm
4.ORCORC01:55.5(4)03:55.4(4)05:55.5(3)07:54.7(4)+27.4
Lauren Blume 01:55.501:59.902:00.101:59.330.5 spm
5.DONDon Rowing Club01:56.4(6)03:56.0(5)05:55.6(4)07:56.7(5)+29.4
Nicole Yarzon 01:56.401:59.601:59.602:01.230.0 spm
6.ELCSE.L.Crossley Secondary School02:01.7(15)04:03.4(12)06:05.2(6)08:04.6(6)+37.3
Kassie Madsen 02:01.702:01.702:01.801:59.326.5 spm
7.HAVGHavergal College01:59.2(9)03:59.3(6)06:05.4(7)08:10.8(7)+43.5
Elizabeth Andersons 01:59.202:00.102:06.102:05.427.2 spm
8.BARCBarrie Rowing Club01:56.5(7)04:02.4(8)06:10.5(11)08:14.3(8)+47.0
Emma Grube 01:56.502:05.902:08.102:03.826.4 spm
9.BRNKBranksome Hall01:57.4(8)04:03.0(10)06:06.3(8)08:14.4(9)+47.1
Mason O'Connor 01:57.402:05.602:03.302:08.130.0 spm
10.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:59.7(12)04:03.1(11)06:09.4(10)08:16.6(10)+49.3
Madison Lawrie 01:59.702:03.402:06.302:07.329.2 spm
11.BRNKBranksome Hall01:59.9(13)04:01.5(7)06:08.7(9)08:17.0(11)+49.7
Claire Christie 01:59.902:01.602:07.202:08.430.7 spm
12.HAVGHavergal College02:01.8(16)04:07.3(15)06:14.0(13)08:18.8(12)+51.5
Jossia Rana 02:01.802:05.502:06.702:04.731.5 spm
13.DONDon Rowing Club02:05.0(20)04:10.0(18)06:15.4(15)08:19.1(13)+51.8
Bridget Doyle 02:05.002:05.002:05.402:03.632.5 spm
14.GSSSGovernor Simcoe Secondary School02:01.9(18)04:05.4(13)06:13.3(12)08:20.1(14)+52.8
Rachel MacClean 02:01.902:03.502:07.902:06.929.0 spm
15.STMSt Marys School01:59.4(10)04:02.9(9)06:14.3(14)08:21.4(15)+54.1
Caelin Kuder 01:59.402:03.502:11.402:07.127.5 spm
16.HAVGHavergal College01:59.5(11)04:07.7(16)06:18.5(17)08:25.3(16)+58.0
Erin Atacan 01:59.502:08.102:10.802:06.830.2 spm
17.DONDon Rowing Club02:00.4(14)04:07.7(16)06:17.9(16)08:27.2(17)+59.9
Aysan Tabrizi 02:00.402:07.302:10.102:09.333.5 spm
18.LBCLeander Boat Club02:01.8(16)04:12.2(19)06:25.7(19)08:36.9(18)+1:09.6
Sarah Jeffrey 02:01.802:10.402:13.502:11.333.0 spm
19.DONDon Rowing Club02:07.2(21)04:19.2(21)06:31.9(20)08:37.3(19)+1:10.0
Sophia Dmytryshyn 02:07.202:12.002:12.702:05.329.0 spm
20.JOASt Joan of Arc Rowing Team01:53.9(2)04:07.0(14)06:24.1(18)08:42.3(20)+1:15.0
Tali Matoussevich 01:53.902:13.102:17.102:18.230.3 spm
21.STMSt Marys School02:08.0(23)04:18.2(20)06:33.8(21)08:51.9(21)+1:24.6
Natalie Murphy 02:08.002:10.102:15.602:18.131.2 spm
22.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team02:08.5(24)04:25.2(24)06:42.4(22)09:00.7(22)+1:33.4
Megan Irish 02:08.502:16.702:17.202:18.327.7 spm
23.HAVGHavergal College02:04.4(19)04:19.2(21)06:45.2(23)09:01.8(23)+1:34.5
Schehrezade Yousafzai 02:04.402:14.802:26.002:16.530.0 spm
24.BARCBarrie Rowing Club02:07.3(22)04:24.3(23)06:46.5(24)09:03.9(24)+1:36.6
Jessica March 02:07.302:17.002:22.202:17.532.7 spm
25.JOASt Joan of Arc Rowing Team02:15.7(25)04:44.6(25)07:17.8(25)09:46.5(25)+2:19.2
Madeline Busby 02:15.702:28.902:33.202:28.734.7 spm
HAVGHavergal College   did not start
Caroline Taylor 
HAVGHavergal College   did not start
Jacqueline Newsome 
TURTrent University Rowing   did not start
Mackenzie Dawson 
BRNKBranksome Hall   did not start
Katie Kosche 
NDCSNotre Dame College School   did not start
Morgan Elson 
HAVGHavergal College   did not start
Olivia Guy 
ORC   did not start
Abigail Butler