Sun., 1:30 p.m. - Race 18 - M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:38.7(2)03:19.0(2)04:59.7(1)06:37.2(1)
Max Caruso 01:38.701:40.301:40.701:37.529.7 spm
2.ARGNArgonaut Rowing Club01:39.6(4)03:21.2(3)05:06.1(3)06:44.0(2)+6.8
Laurier Summers 01:39.601:41.601:44.901:38.029.2 spm
3.ARGNArgonaut Rowing Club01:36.8(1)03:17.3(1)05:01.7(2)06:49.0(3)+11.8
Thomas Lacheur 01:36.801:40.501:44.401:47.328.2 spm
4.CHSCanisius High School01:39.2(3)03:22.0(4)05:07.1(4)06:50.3(4)+13.1
William Ezquerro 01:39.201:42.801:45.101:43.233.0 spm
5.ORCOttawa Rowing Club01:43.0(5)03:26.5(5)05:09.6(5)06:51.7(5)+14.5
Erik Watkins 01:43.001:43.501:43.101:42.032.2 spm
6.RCRidley College01:43.2(6)03:27.2(6)05:10.8(6)06:52.6(6)+15.4
Garrett Todd 01:43.201:44.001:43.601:41.732.0 spm
7.DONDon Rowing Club01:43.3(7)03:28.0(7)05:11.0(7)06:52.8(7)+15.6
Oren Zernov 01:43.301:44.701:43.001:41.930.5 spm
8.ORCOttawa Rowing Club01:47.3(12)03:34.8(9)05:21.5(8)07:09.5(8)+32.3
Dave Johnson 01:47.301:47.501:46.701:48.030.5 spm
9.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:45.8(8)03:34.3(8)05:23.8(9)07:12.6(9)+35.4
Alex Hoffer 01:45.801:48.501:49.501:48.828.5 spm
10.STMSt Marys School01:49.0(14)03:39.1(11)05:28.6(11)07:14.0(10)+36.8
Rory MacPherson 01:49.001:50.101:49.501:45.526.5 spm
11.ARGNArgonaut Rowing Club01:46.4(10)03:36.4(10)05:27.9(10)07:16.9(11)+39.7
Sean Harker 01:46.401:50.001:51.501:48.932.2 spm
12.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:49.4(16)03:39.2(12)05:32.4(12)07:25.9(12)+48.7
Max Urban 01:49.401:49.801:53.201:53.532.3 spm
13.HNLNBCHanlan Boat Club01:46.7(11)03:40.0(13)05:34.2(13)07:26.4(13)+49.2
Bjorn Viebrock 01:46.701:53.301:54.201:52.326.4 spm
14.KRCKingston Rowing Club01:49.0(14)03:42.2(14)05:35.6(14)07:27.5(14)+50.3
Owen Newbigging 01:49.001:53.201:53.401:51.925.5 spm
15.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:48.2(13)03:42.2(14)05:38.3(15)07:31.7(15)+54.5
Cameron Estabrooks 01:48.201:54.001:56.101:53.325.0 spm
16.STMSt Marys School01:52.4(18)03:46.7(16)05:40.9(16)07:34.5(16)+57.3
Adam Ellison 01:52.401:54.301:54.201:53.629.3 spm
17.STMSt Marys School01:52.0(17)03:46.9(17)05:48.1(17)07:49.1(17)+1:11.9
Augustus Murphy 01:52.001:54.902:01.202:01.033.1 spm
18.STMSt Marys School01:46.2(9)03:54.8(18)06:07.5(18)08:12.9(18)+1:35.7
Nicholas Scetta 01:46.202:08.602:12.702:05.434.1 spm
RCRidley College   did not start
Ridley Mohammed 
DONDon Rowing Club   did not start
William Pirie