Sun., 9:30 a.m. - Race 3 - LW30-70+, W30-70+ 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.DONDon Rowing ClubW3001:49.8(2)03:39.3(1)05:28.8(1)07:17.4(1)
Elene Brett-Evans 01:49.801:49.501:49.501:48.630.5 spm
2.ERCESPRITW3001:52.2(5)03:44.8(2)05:37.5(2)07:29.3(2)+11.9
Melanie Roy 01:52.201:52.601:52.701:51.830.0 spm
3.SCLSCULLHOUSE RowingLW3001:53.1(7)03:47.0(6)05:41.0(4)07:34.0(3)+16.6
Kristin Jeffery 01:53.101:53.901:54.001:53.132.0 spm
4.ERCESPRITW4001:53.2(8)03:46.7(4)05:40.2(3)07:34.6(4)+17.2
Audrey Ferec 01:53.201:53.501:53.501:54.429.0 spm
5.SCLSCULLHOUSE RowingW3001:51.3(3)03:46.7(4)05:42.8(5)07:38.5(5)+21.1
Charlotte Sobolewski 01:51.301:55.401:56.101:55.630.5 spm
6.ORCOttawa Rowing ClubW5001:54.2(10)03:51.1(11)05:47.3(7)07:41.6(6)+24.2
Julia Fournier 01:54.201:56.901:56.201:54.233.5 spm
7.TILLTillsonburg Rowing ClubW3001:51.3(3)03:46.5(3)05:45.7(6)07:45.3(7)+27.9
Brenda McClure 01:51.301:55.201:59.201:59.630.2 spm
8.Queen'sQueen's UniversityW3001:54.5(11)03:50.7(10)05:48.0(8)07:46.6(8)+29.2
Amy de Merlis 01:54.501:56.201:57.301:58.631.0 spm
9.Unaff.Unaffiliated (CAN)W6001:53.8(9)03:50.2(8)05:49.7(9)07:49.3(9)+31.9
Ellen Pazdzior 01:53.801:56.401:59.501:59.633.2 spm
10.NDNo Drama FitnessW4001:52.6(6)03:50.3(9)05:51.8(11)07:52.3(10)+34.9
Anne Moriarty 01:52.601:57.702:01.502:00.431.4 spm
11.DRCDurham Rowing ClubLW5001:49.5(1)03:48.0(7)05:51.4(10)07:56.3(11)+38.9
Diane Martin 01:49.501:58.502:03.402:04.938.2 spm
12.EvoPCEvolution PCLW4001:57.2(13)03:59.4(12)06:01.0(12)08:00.5(12)+43.1
Leanne Ginty 01:57.202:02.202:01.601:59.532.7 spm
13.TILLTillsonburg Rowing ClubW3001:55.8(12)04:03.0(13)06:12.5(13)08:21.5(13)+1:04.1
Abby Malott 01:55.802:07.202:09.502:08.931.7 spm
14.Unaff.Unaffiliated (CAN)LW4002:05.8(16)04:13.0(14)06:23.1(14)08:36.5(14)+1:19.1
Shawna Darou 02:05.802:07.202:10.102:13.432.0 spm
15.DONDon Rowing ClubW5002:01.2(14)04:13.4(15)06:24.8(15)08:36.8(15)+1:19.4
Graciela Conde 02:01.202:12.202:11.402:12.031.0 spm
16.Unaff.Unaffiliated (CAN)LW3002:11.3(18)04:25.2(17)06:39.8(16)08:53.1(16)+1:35.7
Lindsay Rutledge 02:11.302:13.902:14.602:13.328.3 spm
17.ARGNArgonaut Rowing ClubW5002:04.4(15)04:23.3(16)06:45.8(17)09:04.7(17)+1:47.3
Sheelah McNeill 02:04.402:18.902:22.502:19.029.5 spm
18.Unaff.Unaffiliated (CAN)W3002:17.1(21)04:35.6(18)06:58.2(18)09:13.8(18)+1:56.4
Stephanie Volpe 02:17.102:18.502:22.602:15.630.0 spm
19.SCLSCULLHOUSE RowingW3002:15.4(19)04:37.3(20)06:58.2(18)09:18.6(19)+2:01.2
Jessica Bugden 02:15.402:21.902:20.902:20.333.2 spm
20.SCLSCULLHOUSE RowingLW4002:17.0(20)04:38.5(21)06:59.6(20)09:20.1(20)+2:02.7
Robin Oldham 02:17.002:21.502:21.102:20.527.7 spm
21.Unaff.Unaffiliated (CAN)W3002:19.0(23)04:39.1(22)07:01.3(21)09:24.4(21)+2:07.0
Samantha Parks 02:19.002:20.102:22.202:23.230.5 spm
22.BARCBarrie Rowing ClubW70+02:18.5(22)04:40.5(23)07:09.8(22)09:36.4(22)+2:19.0
Elaine Bursztyn 02:18.502:22.002:29.302:26.625.0 spm
23.Unaff.UnaffiliatedW3002:05.9(17)04:36.6(19)07:12.4(23)09:49.5(23)+2:32.1
Kathryn Porretta 02:05.902:30.702:35.802:37.131.6 spm
24.SCLSCULLHOUSE RowingW6002:24.6(24)04:57.6(24)07:26.6(24)09:50.7(24)+2:33.3
Marian Ollila 02:24.602:33.002:29.002:24.130.5 spm
25.SCLSCULLHOUSE RowingW70+02:31.1(25)05:05.1(25)07:39.9(25)10:15.7(25)+2:58.3
Claire Vendramini 02:31.102:34.002:34.802:35.833.0 spm
CFPCrossFit PickeringW40   did not start
Carol McWhirter