Sun., 10:45 a.m. - Race 8 - ML U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.EHSEden High School01:44.1(1)03:31.3(1)05:21.3(1)07:11.1(1)
Owen Kudreikis 01:44.101:47.201:50.001:49.827.7 spm
2.HNLNBCHanlan Boat Club01:52.2(4)03:49.7(4)05:46.7(4)07:31.0(2)+19.9
Mark Whittaker 01:52.201:57.501:57.001:44.332.2 spm
3.NDCSNotre Dame College School01:51.5(3)03:46.3(2)05:40.9(2)07:35.5(3)+24.4
Ethan Engel 01:51.501:54.801:54.601:54.627.5 spm
4.UCCUpper Canada College01:50.6(2)03:47.2(3)05:44.3(3)07:40.5(4)+29.4
Ethan Li 01:50.601:56.601:57.101:56.226.2 spm
5.UCCUpper Canada College01:52.6(5)03:51.1(6)05:49.7(6)07:45.6(5)+34.5
Max Willner 01:52.601:58.501:58.601:55.928.5 spm
6.DONDon Rowing Club01:52.8(7)03:50.2(5)05:49.0(5)07:46.5(6)+35.4
Riley Poot 01:52.801:57.401:58.801:57.528.7 spm
7.DONDon Rowing Club01:53.3(8)03:52.8(7)05:53.6(8)07:50.2(7)+39.1
Joshua Vilim 01:53.301:59.502:00.801:56.530.2 spm
8.STMSt Marys School01:55.5(13)03:54.2(9)05:53.3(7)07:50.3(8)+39.2
Matthew Madden 01:55.501:58.701:59.101:57.029.2 spm
9.STMSt Marys School01:53.3(8)03:53.8(8)05:55.9(9)07:53.2(9)+42.1
Aidan Salvucci 01:53.302:00.502:02.101:57.327.7 spm
10.UCCUpper Canada College01:56.6(14)03:56.9(13)05:57.2(11)07:54.0(10)+42.9
Morley Roden 01:56.602:00.302:00.301:56.829.0 spm
11.STMSt Marys School01:56.6(14)03:57.9(15)05:58.5(12)07:54.9(11)+43.8
Alexander MacPherson 01:56.602:01.302:00.601:56.429.2 spm
12.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:54.9(11)03:55.1(11)05:56.0(10)07:55.8(12)+44.7
Nicholas Shawanda 01:54.902:00.202:00.901:59.729.2 spm
13.UCCUpper Canada College01:55.0(12)03:57.8(14)06:00.1(14)07:56.3(13)+45.2
Fraser Dowd 01:55.002:02.802:02.301:56.231.9 spm
14.STMSt Marys School01:53.3(8)03:54.3(10)05:59.7(13)08:03.7(14)+52.6
Michael Arruda 01:53.302:01.002:05.402:03.927.7 spm
15.STMSt Marys School01:58.1(16)04:01.3(17)06:06.2(16)08:04.4(15)+53.3
Ilyjah Swartz 01:58.102:03.202:04.901:58.229.5 spm
16.DONDon Rowing Club01:52.6(5)03:56.4(12)06:02.5(15)08:06.5(16)+55.4
Matthew DeFrancesco 01:52.602:03.802:06.102:04.028.7 spm
17.STMSt Marys School01:59.2(17)04:01.1(16)06:06.3(17)08:10.6(17)+59.5
Ian Dekker 01:59.202:01.902:05.202:04.325.3 spm
18.STMSt Marys School01:59.7(18)04:05.8(18)06:14.2(18)08:20.2(18)+1:09.1
Nicholas Stys 01:59.702:06.102:08.402:06.029.5 spm
19.WESTDALEWestdale Secondary School02:02.9(19)04:11.3(19)06:21.4(19)08:30.9(19)+1:19.8
Jack Henderson 02:02.902:08.402:10.102:09.532.0 spm
20.STMSt Marys School02:04.8(20)04:17.0(20)06:33.1(20)08:50.8(20)+1:39.7
Cameron Hollihn 02:04.802:12.202:16.102:17.626.4 spm
HNLNBCHanlan Boat Club   did not start
Alexander Tracey