Sun., 1:00 p.m. - Race 16 - ML U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:40.8(3)03:22.9(3)05:03.2(2)06:41.4(1)
Jared Boles 01:40.801:42.101:40.301:38.232.0 spm
2.EHSEden High School01:40.1(2)03:21.3(2)05:02.8(1)06:43.6(2)+2.2
Kai Bartel 01:40.101:41.201:41.501:40.829.8 spm
3.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:39.1(1)03:20.0(1)05:04.5(3)06:49.4(3)+8.0
Christian McAlpine 01:39.101:40.901:44.501:44.930.5 spm
4.ARGNArgonaut Rowing Club01:42.8(5)03:27.5(6)05:12.0(5)06:51.9(4)+10.5
Francis Shein 01:42.801:44.701:44.501:40.029.0 spm
5.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:43.4(6)03:26.7(5)05:11.6(4)06:57.4(5)+16.0
Ryan Holland 01:43.401:43.301:44.901:45.831.8 spm
6.ARGNArgonaut Rowing Club01:41.2(4)03:25.8(4)05:13.2(6)06:57.6(6)+16.2
Ferguson Walker 01:41.201:44.601:47.401:44.530.2 spm
7.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:45.1(9)03:30.4(7)05:16.1(7)06:58.9(7)+17.5
Justin Peters 01:45.101:45.301:45.701:42.833.0 spm
8.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:45.2(10)03:31.7(9)05:20.3(8)07:08.1(8)+26.7
Michael Bourdeau 01:45.201:46.501:48.601:47.730.2 spm
9.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:44.4(8)03:31.6(8)05:21.7(9)07:12.4(9)+31.0
William Hansler 01:44.401:47.201:50.101:50.726.0 spm
10.ARGNArgonaut Rowing Club01:48.3(14)03:37.3(15)05:25.3(12)07:13.0(10)+31.6
Boris Zupancic 01:48.301:49.001:48.001:47.731.5 spm
11.RCRidley College01:48.5(17)03:37.3(15)05:25.3(12)07:13.6(11)+32.2
Conner Vorias 01:48.501:48.801:48.001:48.329.8 spm
12.ORCOttawa Rowing Club01:48.1(13)03:35.4(11)05:24.5(11)07:14.1(12)+32.7
Declan McCoy 01:48.101:47.301:49.101:49.629.8 spm
12.STASt. Thomas Aquinas CSS01:43.7(7)03:32.0(10)05:23.3(10)07:14.1(12)+32.7
Victor Malaiu 01:43.701:48.301:51.301:50.830.5 spm
14.UCCUpper Canada College01:48.4(15)03:37.3(15)05:26.6(14)07:16.3(14)+34.9
Bill Chan 01:48.401:48.901:49.301:49.729.7 spm
15.RCRidley College01:48.4(15)03:37.1(14)05:26.9(15)07:19.1(15)+37.7
Adin DeWit 01:48.401:48.701:49.801:52.231.2 spm
16.TRINBlessed Trinity High School01:47.5(12)03:36.4(12)05:29.3(17)07:19.6(16)+38.2
Justin Felker 01:47.501:48.901:52.901:50.230.5 spm
17.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:49.8(19)03:40.6(19)05:32.1(19)07:21.4(17)+40.0
Aaron Krick 01:49.801:50.801:51.501:49.332.0 spm
18.RCRidley College01:50.4(23)03:41.2(20)05:31.0(18)07:21.6(18)+40.2
Chengkai Xue 01:50.401:50.801:49.801:50.629.3 spm
19.RCRidley College01:48.8(18)03:40.2(18)05:33.3(20)07:24.0(19)+42.6
Davide Bonifacio-Proietto 01:48.801:51.401:53.101:50.731.0 spm
20.DONDon Rowing Club01:45.5(11)03:36.4(12)05:29.1(16)07:25.2(20)+43.8
Kieran Bovingdon 01:45.501:50.901:52.701:56.134.9 spm
21.UCCUpper Canada College01:50.1(21)03:42.2(21)05:34.8(21)07:26.1(21)+44.7
Yun Fei Jiang 01:50.101:52.101:52.601:51.430.5 spm
22.UCCUpper Canada College01:51.6(28)03:43.4(22)05:35.5(22)07:27.5(22)+46.1
Chengxi Li 01:51.601:51.801:52.101:51.931.0 spm
23.DONDon Rowing Club01:50.0(20)03:43.9(23)05:39.7(23)07:35.1(23)+53.7
Andrew Tano 01:50.001:53.901:55.801:55.431.0 spm
24.ISLLKIsland Lake Rowing Club01:51.4(26)03:44.2(26)05:39.8(24)07:35.4(24)+54.0
Chris Gomez 01:51.401:52.801:55.601:55.531.0 spm
25.DONDon Rowing Club01:51.4(26)03:44.7(27)05:39.9(25)07:35.6(25)+54.2
Maksim Navrota 01:51.401:53.301:55.201:55.733.3 spm
26.RCRidley College01:50.2(22)03:44.0(24)05:40.4(26)07:37.4(26)+56.0
Guilherme Martins 01:50.201:53.801:56.401:57.032.8 spm
27.ARGNArgonaut Rowing Club01:51.3(25)03:44.1(25)05:40.9(27)07:40.0(27)+58.6
Benjamin Banh 01:51.301:52.801:56.801:59.130.5 spm
28.UCCUpper Canada College01:51.1(24)03:47.5(28)05:45.4(28)07:45.0(28)+1:03.6
Ajay Monga 01:51.101:56.401:57.901:59.631.0 spm