[047] WL U19: 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ARGNArgonaut Rowing Club01:54.1(2)03:49.2(1)05:44.2(1)07:39.3(1)
Mary Law 01:54.101:55.101:55.001:55.134.3 spm
2.STMSt Marys School01:55.4(5)03:51.8(4)05:50.2(2)07:50.2(2)+10.9
Abbey Maillet 01:55.401:56.401:58.402:00.131.7 spm
3.RCRidley College01:54.2(3)03:51.0(2)05:51.4(3)07:50.4(3)+11.1
Charlotte Drennan 01:54.201:56.802:00.401:59.032.2 spm
4.01:52.0(1)03:51.2(3)05:52.3(4)07:50.7(4)+11.4
Chloe Mchugh-Freedenberg 01:52.001:59.202:01.101:58.433.5 spm
5.RCRidley College01:55.5(6)03:53.9(6)05:56.2(5)07:58.1(5)+18.8
Gabrielle Cook 01:55.501:58.402:02.302:02.027.7 spm
6.DONDon Rowing Club01:56.4(8)03:56.9(8)06:00.8(6)08:01.2(6)+21.9
Regan Murphy 01:56.402:00.502:03.902:00.430.0 spm
7.TRINBlessed Trinity High School02:00.9(17)04:02.9(15)06:04.7(13)08:04.8(7)+25.5
Hannah Locco 02:00.902:02.002:01.802:00.131.2 spm
8.ELCSE.L.Crossley Secondary School02:00.4(16)04:01.4(11)06:03.9(11)08:05.6(8)+26.3
Lauren Nuccitelli 02:00.402:01.002:02.502:01.726.7 spm
9.DONDon Rowing Club01:57.3(9)03:58.8(9)06:03.1(8)08:06.0(9)+26.7
Angelika Foksa 01:57.302:01.502:04.302:02.931.7 spm
10.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:59.8(14)04:01.1(10)06:03.7(9)08:06.2(10)+26.9
Rebecca Dockray 01:59.802:01.302:02.602:02.528.5 spm
11.ELCSE.L.Crossley Secondary School02:01.1(18)04:01.9(13)06:03.8(10)08:06.9(11)+27.6
Meghan Camplin 02:01.102:00.802:01.902:03.128.5 spm
12.NDCSNotre Dame College School01:56.2(7)03:53.6(5)06:01.1(7)08:08.4(12)+29.1
Gillian Jansen 01:56.201:57.402:07.502:07.330.2 spm
13.TRINBlessed Trinity High School01:54.7(4)03:55.9(7)06:04.3(12)08:10.4(13)+31.1
Gina Pieneman 01:54.702:01.202:08.402:06.027.7 spm
14.TRINBlessed Trinity High School02:00.2(15)04:04.6(16)06:09.0(15)08:11.9(14)+32.6
Thea Freer 02:00.202:04.402:04.402:03.029.7 spm
15.HNLNBCHanlan Boat Club01:58.6(10)04:01.8(12)06:08.2(14)08:14.8(15)+35.5
Alexandra Lindell Lindblom 01:58.602:03.202:06.402:06.633.8 spm
16.NDRCNotre Dame Rowing Club (Welland)01:58.6(10)04:02.5(14)06:10.7(16)08:18.3(16)+39.0
Emma VanDyk 01:58.602:03.902:08.102:07.533.3 spm
17.02:02.2(19)04:07.6(18)06:15.9(17)08:21.2(17)+41.9
Rebecca Quinn 02:02.202:05.402:08.302:05.430.0 spm
18.DONDon Rowing Club02:04.6(21)04:09.9(19)06:19.0(18)08:25.1(18)+45.8
Rebecca Olvet 02:04.602:05.302:09.102:06.132.2 spm
19.STMSt Marys School02:06.0(22)04:14.1(23)06:23.9(20)08:30.1(19)+50.8
Sophie Corradini 02:06.002:08.102:09.802:06.127.0 spm
20.ELCSE.L.Crossley Secondary School02:06.0(22)04:13.2(22)06:24.5(21)08:37.7(20)+58.4
Ashlynn Wilson 02:06.002:07.202:11.302:13.229.0 spm
20.HAVGHavergal College02:04.4(20)04:12.7(21)06:27.8(23)08:37.7(20)+58.4
Sabrina Wong 02:04.402:08.302:15.102:09.928.5 spm
22.HAVGHavergal College01:59.2(13)04:11.6(20)06:26.0(22)08:40.3(22)+1:01.0
Laura Lui 01:59.202:12.402:14.402:14.326.9 spm
23.ELCSE.L.Crossley Secondary School02:07.2(25)04:19.1(25)06:31.8(24)08:40.5(23)+1:01.2
Lauren Dudzik 02:07.202:11.902:12.702:08.630.3 spm
24.ISLLKIsland Lake Rowing Club01:58.7(12)04:05.5(17)06:20.5(19)08:41.1(24)+1:01.8
Kady Wellman 01:58.702:06.802:15.002:20.625.1 spm
25.NDCSNotre Dame College School02:06.9(24)04:18.3(24)06:40.5(25)08:56.0(25)+1:16.7
Caitlin Nero 02:06.902:11.402:22.202:15.529.3 spm
26.RCRidley College02:08.9(26)04:25.8(26)06:44.5(26)09:02.9(26)+1:23.6
Feifan Gao 02:08.902:16.902:18.702:18.331.5 spm
27.TRINBlessed Trinity High School02:16.4(27)04:36.0(27)06:57.1(27)09:15.8(27)+1:36.5
Rachel Kuzyk 02:16.402:19.602:21.102:18.727.8 spm
RCRidley College   did not start
Gabrielle Morewood 
ELCSE.L.Crossley Secondary School   did not start
Chloe Keith 
RCRidley College   did not start
Alexandra Cook 
RCRidley College   did not start
Abigayle Guyer