[110] Collèges Garçon (4 x 500) 4x 500 meter

pos.codeéquipage
nage
500m1000m
écart
1500m
écart
arrivée
écart
différence
1.Marracq Bayonne01:38,8(1)03:21,9(1)05:08,5(3)06:34,8(1)
Pierre-Esteban SOUBESTE 01:38,801:43,101:46,601:26,32000m · 35,7 spm
Lucio Alves Alves DE OLIVERA 
Adam BESKAYEV 
Ruben ARRUABARRENA 
2.Leonard de Vinci Montauroux01:53,1(15)03:36,2(6)05:03,8(1)06:46,7(2)+11,9
Theo BARGIBANT 01:53,101:43,101:27,601:42,92000m · 33,6 spm
Esteban LECLAIRE 
Gabriel MEDARD 
Evan BUISSON 
3.George Sand La Motte Servolex01:39,1(2)03:24,7(2)05:07,4(2)06:54,1(3)+19,3
Kylian MADELAINE 01:39,101:45,601:42,701:46,72000m · 34,5 spm
Antoine METAYER 
Axel BANDIERA 
Emile Charvet CHARVET QUEMIN 
4.Marcel Riviere Lagny Sur Marne01:47,7(8)03:36,8(7)05:22,6(7)06:57,5(4)+22,7
Saint-Nick BENOIT 01:47,701:49,101:45,801:34,92000m · 34,4 spm
Killian FAUVETTE 
Gauthier DUC 
Quentin AUBERT 
5.Sainte Elisabeth Les Pennes Mirabeau01:44,5(5)03:30,4(5)05:16,5(4)06:59,5(5)+24,7
Giovanni TREOL 01:44,501:45,901:46,101:43,02000m · 38,5 spm
Julien PETRONE 
Léo BILLON 
Ali-Amine MAITAL 
6.Antoine Watteau Valenciennes01:52,2(12)03:29,3(3)05:17,7(5)07:00,0(6)+25,2
Tom GILBERT 01:52,201:37,101:48,401:42,22000m · 34,5 spm
Victor DEVIANNE 
Amary LATTE 
Arthur SZCZEPANIAK 
7.La Passepierre Chateau Salins01:58,0(22)03:47,3(19)05:25,0(10)07:03,6(7)+28,8
Loôc BRULFER 01:58,001:49,301:37,701:38,72000m · 35,1 spm
Quentin HUSSON 
Valentin LUONGO 
Thomas ROCHEDREUX 
8.Saint Charles Athis Mons01:43,9(4)03:29,4(4)05:20,6(6)07:06,5(8)+31,7
Chloe MOIREAU 01:43,901:45,501:51,201:45,92000m · 33,7 spm
Ema DELETTRE 
Clara NOURY 
Malek GRINE 
9.Celestins Vichy01:43,8(3)03:38,3(9)05:23,0(8)07:09,4(9)+34,6
Theo BARBEY 01:43,801:54,501:44,701:46,32000m · 35,3 spm
Garis PERRET 
Leo TUAILLON 
Pawelegue Samadoulougou SAMADOULOUGOU SIMONI 
10.Henri IV Meulan Les Mureaux01:47,3(7)03:43,0(14)05:30,9(13)07:11,8(10)+37,0
Enzo Lamboi LAMBOI DAGUET 01:47,301:55,701:47,901:40,92000m · 33,4 spm
Mathis LESAGE 
Corentin VEISSIERE 
Idriss OUTALBALI 
11.Francois Mitterrand Fenouillet01:56,6(21)03:54,2(21)05:30,4(12)07:14,2(11)+39,4
Dorian FAVARETTO 01:56,601:57,601:36,201:43,82000m · 34,0 spm
Theo PHAM 
Anass DRIOUECH 
Mattheo CLARISSE 
11.Gaetan Denain Compiegne01:52,3(13)03:40,7(11)05:28,1(11)07:14,2(11)+39,4
Geoffrey CHOQUET 01:52,301:48,401:47,401:46,12000m · 34,8 spm
Aurélien CROISILLE 
Jean RIVIERE 
Kévin HAKINA 
13.Notre Dame Pont a Mousson01:48,5(9)03:39,6(10)05:24,5(9)07:14,7(13)+39,9
Leo GROSSE 01:48,501:51,101:44,901:50,12000m · 40,8 spm
Simon WARIN 
Mehdi ELKHADIR 
Paul-Arno MOUSSU 
14.Gaston Carrere Casseneuil01:53,7(17)03:41,5(12)05:35,8(15)07:15,5(14)+40,7
Gaetan BELANGER 01:53,701:47,801:54,301:39,72000m · 34,5 spm
Celian GONTIER 
Sam Oudine OUDINE FORTIN 
Clément PAGA 
15.Buvignier Verdun02:02,5(25)03:56,2(22)05:39,2(16)07:24,5(15)+49,7
Simon PALAZZO 02:02,501:53,701:43,001:45,22000m · 33,5 spm
Erwan NIANGA 
Erwan DAUMONT 
Louis REMOIVILLE 
16.Defferre Gaston Marseille01:52,3(13)03:44,3(15)05:34,1(14)07:26,9(16)+52,1
Romain DELFINO 01:52,301:52,001:49,801:52,82000m · 37,5 spm
Jeremy NICOLET 
Nazim SOUFI 
Mathis HARLAY 
17.Le Devoir Chalon Sur Saone01:54,8(20)03:45,9(17)05:44,4(21)07:28,2(17)+53,4
Tiago BARBOSA 01:54,801:51,101:58,501:43,72000m · 38,7 spm
Alexis BATHELIER 
Bastien NICOLAS 
Arthur BARSEGUIAN 
18.Anatole France Angouleme01:53,2(16)03:42,7(13)05:40,0(17)07:29,3(18)+54,5
Nathan CHAMBRE 01:53,201:49,501:57,301:49,32000m · 31,7 spm
Charly DARBEAUD 
Clement DUGUE 
Lucas DUTEIL 
19.Jean Charcot Joinville Le Pont01:54,4(19)03:49,9(20)05:43,2(19)07:32,8(19)+58,0
Sylvain XU 01:54,401:55,501:53,301:49,62000m · 34,2 spm
Antoine MUSTAFOSKI 
Franck-Cedric BODIOBO 
Ilian LAROUI 
20.l'Epine Novalaise01:50,1(10)03:46,8(18)05:43,5(20)07:33,1(20)+58,3
Elias MESSELEF 01:50,101:56,701:56,701:49,52000m · 33,2 spm
Enzo MATEUS 
Yanis MAIRECHE 
Johan LABEYE 
21.Jean Baptiste Carpeaux Valenciennes02:14,1(30)04:04,1(24)05:58,9(24)07:41,5(21)+1:06,7
Nathan PAUL 02:14,101:50,001:54,801:42,62000m · 33,9 spm
Louis MIRLAND 
Clément FATIEN 
Arnaud CAMUS 
22.Notre Dame Reims01:50,1(10)03:45,4(16)05:50,6(22)07:42,2(22)+1:07,4
Maxime EYMARD 01:50,101:55,302:05,201:51,72000m · 35,3 spm
Nathan MOSIEK 
Simon STOURBE 
Arthur LEBRUN 
23.Pierre et Marie Curie Gravelines01:46,2(6)03:37,6(8)05:41,4(18)07:44,4(23)+1:09,6
Tristan LEROY 01:46,201:51,402:03,802:03,02000m · 31,5 spm
Louis DELCOURT 
Noe MARTIN 
Gautier LOT 
24.La Providence Dieppe02:00,0(23)04:12,1(27)05:57,6(23)07:45,2(24)+1:10,4
Henri LECLERC 02:00,002:12,101:45,501:47,62000m · 30,7 spm
Quentin HOLLEY 
Florentin COURTAUD 
Léo COUY 
25.Pilatre de Rozier Paris02:12,9(28)04:06,7(25)06:03,9(26)07:49,0(25)+1:14,2
Valentin BOKOBZA 02:12,901:53,801:57,201:45,02000m · 40,2 spm
Kluivert Mutoyi MUTOYI BOKELO 
Adrien MELOT 
Fidele Djomatchoua DJOMATCHOUA MBONDO 
26.Paul Emile Victor Chateau Gontier01:53,9(18)03:57,8(23)06:00,1(25)07:51,7(26)+1:16,9
Hugo PENTECOUTEAU 01:53,902:03,902:02,301:51,62000m · 32,7 spm
Mahe  
Mathis JARRY 
Victor BOIRON 
27.Henri Brunet Caen02:01,0(24)04:08,6(26)06:17,2(27)08:11,6(27)+1:36,8
Samy KANJO 02:01,002:07,602:08,601:54,32000m · 34,9 spm
Rayem HNID 
Felipe DINIZ 
Krist AMEMAKA 
28.La Sainte Famille Jeanne d'Arc Moissac02:10,1(26)04:19,3(28)06:19,0(28)08:12,0(28)+1:37,2
Medhi Ben BEN ABDELKRIM 02:10,100:00,001:59,701:52,82000m · 34,2 spm
Cyllian MAZE 
Adam El Aidoui EL AIDOUI SIERRA 
Romain LEMBOULAS 
29.Louis Pasteur Strasbourg02:13,7(29)04:37,9(31)06:46,2(31)08:28,3(29)+1:53,5
Yann METZGER 02:13,702:24,200:00,001:42,02000m · 33,6 spm
Adam DURUPT 
Souhalyo FOFANA 
Hugo CARNEIRO 
30.Breart Macon02:11,6(27)04:22,7(29)06:35,9(29)08:35,2(30)+2:00,4
Rayane FERNANDEZ 02:11,602:11,102:13,201:59,32000m · 34,0 spm
Alban Frique FRIQUE DEFRANOUX 
Marc LEGLISE 
David DIAVORINY 
31.Leopold Sedar Senghor IFS02:19,3(31)04:35,7(30)06:39,4(30)08:38,0(31)+2:03,2
Theo SAUR 02:19,302:16,402:03,701:58,52000m · 34,2 spm
Aurelien RATIER 
Leo FABRIOL 
Léo GRIVOT