[221] 55-59HTC (2000m) 2000 meter

pos.codeéquipage
nage
500m1000m
écart
1500m
écart
arrivée
écart
différence
1.Beaucaire AV01:38,9(1)03:19,3(1)05:00,8(1)06:42,2(1)
Thierry DUHAU 01:38,901:40,401:41,501:41,431,5 spm
2.Andresy CA Confluent01:40,1(2)03:22,7(2)05:05,3(2)06:46,0(2)+3,8
Pierrick MOSCATELLO 01:40,101:42,601:42,601:40,730,0 spm
3.Aix Les Bains en Aviron01:42,2(3)03:25,2(3)05:09,5(3)06:54,1(3)+11,9
Bernard RENAUD 01:42,201:43,001:44,301:44,628,2 spm
4.Bayonne SN01:44,3(7)03:30,9(6)05:18,8(5)07:03,7(4)+21,5
Jeanmichel BOURGEOIS 01:44,301:46,601:47,901:45,030,5 spm
5.Coudekerque en01:43,2(6)03:29,7(4)05:17,0(4)07:04,4(5)+22,2
Gerard COUSIN 01:43,201:46,501:47,301:47,430,7 spm
6.Champigny Sur Marne RS01:47,9(11)03:37,2(10)05:23,9(8)07:06,1(6)+23,9
Michel DELACHAUME 01:47,901:49,301:46,701:42,226,5 spm
7.Fontainebleau-Avon AN01:45,0(8)03:30,7(5)05:18,9(6)07:07,1(7)+24,9
Siva NAGAPATTINAM KASI 01:45,001:45,701:48,201:48,229,0 spm
8.Tristan COSTA01:45,2(9)03:33,3(8)05:24,4(9)07:11,6(8)+29,4
Tristan COSTA 01:45,201:48,101:51,101:47,233,5 spm
9.Pont a Mousson SN01:43,0(5)03:31,8(7)05:22,8(7)07:13,1(9)+30,9
Bernard PASDELOUP 01:43,001:48,801:51,001:50,332,2 spm
10.Compiegne SN01:50,2(15)03:40,6(11)05:31,5(11)07:21,4(10)+39,2
Patrick PETITPAS 01:50,201:50,401:50,901:49,829,2 spm
11.Saint-Malo SNB01:49,5(13)03:41,1(12)05:33,4(12)07:23,8(11)+41,6
Alain SOURDIN 01:49,501:51,601:52,301:50,432,2 spm
12.Dominique POULIQUEN01:45,6(10)03:36,8(9)05:27,8(10)07:24,8(12)+42,6
Dominique POULIQUEN 01:45,601:51,201:51,001:56,927,2 spm
13.Martin LUIRINK01:42,2(3)04:00,1(21)05:47,7(17)07:26,7(13)+44,5
Martin LUIRINK 01:42,202:17,901:47,601:39,026,5 spm
14.Noisy le Grand ASLM01:49,6(14)03:44,1(14)05:38,2(13)07:32,0(14)+49,8
Bertrand DE CLERMONT TONNERRE 01:49,601:54,501:54,101:53,827,8 spm
14.Versailles CN01:49,4(12)03:43,5(13)05:39,5(14)07:32,0(14)+49,8
Didier RIBOURDOUILLE 01:49,401:54,101:56,001:52,525,0 spm
16.Nogent Sur Seine CA01:52,1(16)03:46,2(15)05:41,7(15)07:38,9(16)+56,7
Patrick BOULET 01:52,101:54,101:55,501:57,226,2 spm
17.ENGHIEN SN Societe Nautique d'Enghien01:55,9(20)03:51,6(17)05:47,9(18)07:39,9(17)+57,7
Vincent FOHANNO 01:55,901:55,701:56,301:52,028,5 spm
18.Chatellerault SN01:54,8(17)03:50,1(16)05:46,4(16)07:42,9(18)+1:00,7
Christian DRUET 01:54,801:55,301:56,301:56,527,2 spm
19.Champigny Sur Marne RS01:55,8(19)03:53,3(19)05:48,0(19)07:43,3(19)+1:01,1
Giuseppe GRISAFI 01:55,801:57,501:54,701:55,328,2 spm
20.Gouet AC01:55,3(18)03:52,1(18)05:49,3(20)07:44,6(20)+1:02,4
Laurent PILON 01:55,301:56,801:57,201:55,329,0 spm
21.Jacques KELLER01:59,5(21)03:57,0(20)05:53,2(21)07:45,7(21)+1:03,5
Jacques KELLER 01:59,501:57,501:56,201:52,525,2 spm