Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 14:06 - Race 134 - Championship 4x, Tier 2 4x Time Trial

pos.codecrew
stroke
eventnumberfinishdifference
1.LDRLeander Club AChampionship 4x25305:53.8(1)FA
 Rory Harris
2.RDUReading University Boat Club AChampionship 4x25405:57.4(2)FA
 Alastair Holbrough+3.6
3.WBSWindsor Boys Sch/Tideway Scullers Sch/Leander AChampionship 4x25505:58.9(3)FA
 Marcus Chute+5.1
4.HPYHartpury University & College Boat Club AChampionship 4x25606:01.3(4)FA
 Peter Howard+7.5
5.TWKTwickenham RC/Strathclyde Park RC AChampionship 4x26406:05.0(5)FA
 Aidan Thompson+11.2
6.RDUReading University Boat Club ATier 2 4x26806:09.6(6)FA
 Solomon Hewitt+15.8
7.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club CChampionship 4x26306:10.5(7)FA
 Charlie Warren+16.7
8.ZAQUQueens University Belfast Boat Club BTier 2 4x27706:11.2(8)FA
 Dominic Murtagh+17.4
9.LEELeeds RC/Univ of York/Leeds Univ AChampionship 4x26206:12.1(9)FB
 Cory Wilkinson+18.3
10.MBCMolesey Boat Club ATier 2 4x27606:14.9(10)FA
 Archie Smith+21.1
11.WRCWallingford Rowing ClubTier 2 4x26906:15.4(11)FA
 Henry White+21.6
12.NCRNottinghamshire County Rowing Assn ATier 2 4x26706:15.7(12)FA
 Noah Whawell+21.9
13.OULOxford University Lwt Rowing ClubChampionship 4x26506:19.4(13)FB
 Matthew Hudson+25.6
14.HENHenley Rowing ClubChampionship 4x26606:19.7(14)FB
 Guy Hutchins+25.9
15.RDUReading University Boat Club BTier 2 4x27506:20.7(15)FA
 Jonjo Findlay+26.9
16.WNCWindsorian, The, Rowing Club ATier 2 4x27906:29.6(16)FB
 Ben Liddell+35.8
17.HINHinksey Sculling SchoolTier 2 4x27206:31.3(17)FB
 Luka Halozan Bayley+37.5
18.UTCUpper Thames Rowing Club ATier 2 4x28306:32.4(18)FB
 Hamish Floyd+38.6
19.USUUniversity of Surrey Boat ClubTier 2 4x28106:39.8(19)FB
 Manuel Bradicic+46.0
20.ZAQUQueens University Belfast Boat Club ATier 2 4x27407:04.0(20)FB
 Tiernan Caulfield+1:10.2
21.HLSHollowell Scullers ATier 2 4x28207:42.8(21)FB
 Samuel Campion+1:49.0
BAUBath University Boat ClubChampionship 4x258did not start
 Joe Stobbs
EHUEdinburgh Univ BC/Strathclyde Park RCChampionship 4x259did not start
 Cameron Kemp
DUBDurham University Boat Club AChampionship 4x260did not start
 Levin Gräf
LDRLeander Club BChampionship 4x261did not start
 Sergej Vujosevic
HPYHartpury University & College Boat Club ATier 2 4x270did not start
 Charlie Asquith
WBSWindsor Boys School, The, Boat Club ATier 2 4x271did not start
 Matty Sadler
RDUReading University Boat Club DTier 2 4x273did not start
 Jasper Elliott
KCHKings School Chester, The, Rowing Club ATier 2 4x278did not start
 Haroon Mustafa
RDUReading University Boat Club CTier 2 4x280did not start
 Harry West
STOStowe Sculling Club ATier 2 4x284did not start
 Barnaby Peppiatt

Sat, 17:32 - Race 151M - Tier 2 4x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HINHinksey Sculling School[5]01:37.69(1)03:19.89(1)05:02.48(1)06:43.55(1)
 Luka Halozan Bayley01:42.2001:42.5901:41.07
2.UTCUpper Thames Rowing Club A[3]01:40.48(3)03:24.34(3)05:08.11(2)06:52.07(2)
 Hamish Floyd01:43.8601:43.7701:43.96+8.52
3.USUUniversity of Surrey Boat Club[6]01:42.64(4)03:28.50(4)05:11.96(4)06:56.14(3)
 Manuel Bradicic01:45.8601:43.4601:44.18+12.59
4.WNCWindsorian, The, Rowing Club A[4]01:38.87(2)03:23.93(2)05:11.43(3)06:57.80(4)
 Ben Liddell01:45.0601:47.5001:46.37+14.25
5.ZAQUQueens University Belfast Boat Club A[2]01:45.19(5)03:36.43(5)05:28.70(5)07:22.11(5)
 Tiernan Caulfield01:51.2401:52.2701:53.41+38.56
6.HLSHollowell Scullers A[7]01:53.82(6)04:01.88(6)06:09.57(6)08:13.22(6)
 Samuel Campion02:08.0602:07.6902:03.65+1:29.67

Sat, 17:38 - Race 152A - Tier 2 4x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.RDUReading University Boat Club A[5]01:34.45(1)03:12.63(1)04:52.23(1)06:29.29(1)
 Solomon Hewitt01:38.1801:39.6001:37.06
2.ZAQUQueens University Belfast Boat Club B[4]01:36.88(4)03:16.15(3)04:54.52(2)06:32.03(2)
 Dominic Murtagh01:39.2701:38.3701:37.51+2.74
3.WRCWallingford Rowing Club[3]01:37.42(5)03:17.79(5)04:57.13(4)06:33.52(3)
 Henry White01:40.3701:39.3401:36.39+4.23
4.MBCMolesey Boat Club A[6]01:35.11(2)03:14.68(2)04:54.98(3)06:35.77(4)
 Archie Smith01:39.5701:40.3001:40.79+6.48
5.NCRNottinghamshire County Rowing Assn A[7]01:35.73(3)03:16.40(4)04:57.44(5)06:36.64(5)
 Noah Whawell01:40.6701:41.0401:39.20+7.35
6.RDUReading University Boat Club B[2]01:38.18(6)03:18.97(6)05:00.85(6)06:44.71(6)
 Jonjo Findlay01:40.7901:41.8801:43.86+15.42