Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sun, 15:23 - Race 238L - W J14 1st 8x+ Heat 1

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[6]01:49.48(1)03:46.30(1)FA
 Alice Woodburn01:56.82
2.MOSMossbourne Rowing Academy A[3]01:52.79(3)03:48.63(2)FA
 Lila Guidani - Gonzales01:55.84+2.33
3.NUNNottingham and Union Rowing Club[4]01:50.96(2)03:48.99(3)FA
 Arabella Hale01:58.03+2.69
4.GMSGreat Marlow School Boat Club[1]01:56.93(4)03:57.57(4)FB
 Poppy Spence02:00.64+11.27
5.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club[5]01:59.72(5)04:03.18(5)FB
 Giorgia Verdun di cantogno02:03.46+16.88
6.WRCWallingford Rowing Club A[2]02:05.49(6)04:10.57(6)FB
 Tabitha Gauden02:05.08+24.27

Sun, 15:31 - Race 239M - W J14 1st 8x+ Heat 2

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.SBTSurbiton High School Boat Club A[6]01:48.70(1)03:41.04(1)FA
 SOPHIA HAQUE01:52.34
2.HENHenley Rowing Club A[1]01:55.82(4)03:52.94(2)FA
 Honor Kennedy01:57.12+11.90
3.PHSPutney High School Boat Club A[2]01:52.39(2)03:54.66(3)FA
 Priya Lamond02:02.27+13.62
4.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[3]01:55.33(3)03:56.28(4)FB
 Elizabeth Balls02:00.95+15.24
5.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[4]02:02.59(5)04:10.62(5)FB
 Eva Mckevitt02:08.03+29.58
6.MARMarlow Rowing Club A[5]02:04.96(6)04:12.92(6)FB
 Rebecca Purves02:07.96+31.88

Sun, 17:06 - Race 248I - W J14 1st 8x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.HEDHeadington School Oxford Boat Club A[4]01:58.02(1)03:58.58(1)
 Elizabeth Balls02:00.56
2.GMSGreat Marlow School Boat Club[5]02:04.29(2)04:11.95(2)
 Poppy Spence02:07.66+13.37
3.WRCWallingford Rowing Club A[2]02:10.73(6)04:15.75(3)
 Tabitha Gauden02:05.02+17.17
4.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club[6]02:06.23(3)04:17.65(4)
 Giorgia Verdun di cantogno02:11.42+19.07
5.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[3]02:07.36(4)04:19.32(5)
 Eva Mckevitt02:11.96+20.74
6.MARMarlow Rowing Club A[7]02:10.01(5)04:23.52(6)
 Rebecca Purves02:13.51+24.94

Sun, 17:14 - Race 249J - W J14 1st 8x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.SBTSurbiton High School Boat Club A[4]01:50.96(1)03:44.89(1)
 SOPHIA HAQUE01:53.93
2.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[5]01:55.74(2)03:54.87(2)
 Alice Woodburn01:59.13+9.98
3.NUNNottingham and Union Rowing Club[2]01:58.30(4)03:58.21(3)
 Arabella Hale01:59.91+13.32
4.HENHenley Rowing Club A[6]01:59.75(6)03:59.84(4)
 Honor Kennedy02:00.09+14.95
5.MOSMossbourne Rowing Academy A[3]01:56.89(3)04:00.73(5)
 Lila Guidani - Gonzales02:03.84+15.84
6.PHSPutney High School Boat Club A[7]01:58.65(5)04:04.92(6)
 Priya Lamond02:06.27+20.03