Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 08:55 - Race 104 - Championship 4- Time Trial

fastest 7 => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
numberfinishqualification
1.LDRLeander Club10405:51.6(1)FA
 James Robson
2.OXBOxford Brookes University Boat Club A10805:58.7(2)FA
 Sam Nunn+7.1
3.OXBOxford Brookes University Boat Club B11006:01.8(3)FA
 Benjamin Hinves+10.2
4.ISIIsis Boat Club A11106:05.1(4)FA
 Henry Pearson+13.5
5.UTCUpper Thames Rowing Club A11506:08.1(5)FA
 Matthew Cummings+16.5
6.TSSTideway Scullers School A10506:09.4(6)FA
 Milo Taylor+17.8
7.LRCLondon Rowing Club A11706:10.9(7)FA
 Harry Dorrance-King+19.3
8.LEALea Rowing Club A10606:11.3(8)FB
 Alexander Constantinou+19.7
9.HENHenley Rowing Club A11806:12.8(9)FB
 Euan Turnell+21.2
10.TYNTyne Amateur Rowing Club11606:15.0(10)FB
 Tom Campbell+23.4
11.OULOxford University Lwt Rowing Club11306:15.5(11)FB
 Nick Ryan+23.9
12.UTCUpper Thames Rowing Club B11906:19.9(12)FB
 Oliver Holt+28.3
OUBOxford University Boat Club109did not start
 Augustin Wambersie

Sat, 11:49 - Race 121B - Championship 4- Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club A[5]01:36.99(1)03:18.59(1)05:01.25(1)06:43.68(1)
 Euan Turnell01:41.6001:42.6601:42.43
2.TYNTyne Amateur Rowing Club[4]01:38.77(3)--05:08.43(4)06:46.20(2)
 Tom Campbell01:37.77+2.52
3.OULOxford University Lwt Rowing Club[6]01:39.33(4)03:22.65(2)05:06.16(3)06:50.06(3)
 Nick Ryan01:43.3201:43.5101:43.90+6.38
4.UTCUpper Thames Rowing Club B[3]01:38.04(2)03:23.18(3)05:04.91(2)06:52.08(4)
 Oliver Holt01:45.1401:41.7301:47.17+8.40

Sat, 11:55 - Race 122C - Championship 4- Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.OXBOxford Brookes University Boat Club A[4]01:29.43(1)03:04.91(2)04:39.57(2)06:09.94(1)
 Sam Nunn01:35.4801:34.6601:30.37
2.LDRLeander Club[5]01:30.41(2)03:04.51(1)04:38.86(1)06:11.35(2)
 James Robson01:34.1001:34.3501:32.49+1.41
3.OXBOxford Brookes University Boat Club B[6]01:35.46(4)03:14.48(3)04:54.83(3)06:34.46(3)
 Benjamin Hinves01:39.0201:40.3501:39.63+24.52
4.UTCUpper Thames Rowing Club A[7]01:36.93(6)03:22.75(7)05:00.25(6)06:37.50(4)
 Matthew Cummings01:45.8201:37.5001:37.25+27.56
5.TSSTideway Scullers School A[2]01:36.19(5)03:18.17(5)04:59.42(5)06:37.98(5)
 Milo Taylor01:41.9801:41.2501:38.56+28.04
5.ISIIsis Boat Club A[3]01:35.22(3)03:16.92(4)04:59.03(4)06:37.98(5)
 Henry Pearson01:41.7001:42.1101:38.95+28.04
7.LEALea Rowing Club A[1]01:37.14(7)03:19.70(6)05:02.71(7)06:43.70(7)
 Alexander Constantinou01:42.5601:43.0101:40.99+33.76
8.LRCLondon Rowing Club A[8]01:37.42(8)--(8)05:05.46(8)06:44.29(8)
 Harry Dorrance-King01:38.83+34.35