[006] JM U17 500 meter

pos.codecrew
stroke
finishdifference
1.Oscar Morton Krause01:23,6(1)
Ruderclub Reuss Luzern 01:23,641.0 spm
2.Mario Schoch01:26,3(2)+2,7
Seeclub Biel 01:26,342.0 spm
3.Joel Pellegrini01:27,2(3)+3,6
Societa Canottieri Locarno 01:27,237.0 spm
4.Luka Jankovic01:28,5(4)+4,9
Rowing Club Lausanne 01:28,539.0 spm
5.Quirin de Reuver01:29,0(5)+5,4
Ruderclub Kreuzlingen 01:29,042.0 spm
6.Ivo Loepfe01:29,9(6)+6,3
See-Club Zug 01:29,941.0 spm
7.Rodrigo Saverio Costanzo01:30,8(7)+7,2
Seeclub Stansstad 01:30,841.0 spm
8.William McClean01:31,4(8)+7,8
Lausanne Sports Section Aviron 01:31,441.0 spm
9.Noah von Tavel01:31,5(9)+7,9
Rowing Club Bern 01:31,538.0 spm
10.Philippe Leupold01:31,9(10)+8,3
Rowing Club Bern 01:31,935.0 spm
11.Liam Luke01:32,7(11)+9,1
Rowing Club Bern 01:32,736.0 spm
12.Nello Quattrocchi01:33,2(12)+9,6
Rowing Club Lausanne 01:33,240.0 spm
13.Liam Rossat01:34,1(13)+10,5
Rowing Club Lausanne 01:34,139.0 spm
14.Nicolas Chambers01:34,6(14)+11,0
Club Aviron Vevey 01:34,636.0 spm
15.Axel Bandiera01:34,9(15)+11,3
Rowing Club Lausanne 01:34,940.0 spm
15.Christian Budliger01:34,9(15)+11,3
Ruderclub Zürich 01:34,938.0 spm
15.Akando Räderer01:34,9(15)+11,3
Rowing Club Lausanne 01:34,940.0 spm
18.Samuel Bisang01:35,2(18)+11,6
See-Club Zug 01:35,241.0 spm
19.Dario Marzilli01:35,6(19)+12,0
Societa Canottieri Locarno 01:35,638.0 spm
19.Adrian Brunner01:35,6(19)+12,0
Seeclub Sempach 01:35,639.0 spm
21.Christophe Rickenbacher01:36,6(21)+13,0
Rowing Club Lausanne 01:36,637.0 spm
22.Hugo Remnefjord01:36,8(22)+13,2
Seeclub Zürich 01:36,838.0 spm
23.Cyril Carniello01:37,4(23)+13,8
Seeclub Zürich 01:37,437.0 spm
24.Lino Caminades01:37,5(24)+13,9
Ruderclub Kreuzlingen 01:37,541.0 spm
25.Enzo Milandri01:37,8(25)+14,2
Societe Nautique Etoile Bienne 01:37,838.0 spm
26.Valentin Hesselbarth01:37,9(26)+14,3
Ruderclub Zürich 01:37,937.0 spm
27.Melvin Palladino01:38,0(27)+14,4
Seeclub Sursee 01:38,036.0 spm
28.Nathan Clément01:38,4(28)+14,8
Lausanne Sports Section Aviron 01:38,434.0 spm
29.Anton Prinz01:38,7(29)+15,1
Seeclub Zürich 01:38,732.0 spm
30.Lars Laurentius Amad Elsener01:39,1(30)+15,5
Seeclub Richterswil 01:39,135.0 spm
30.Milo-James Casey01:39,1(30)+15,5
Club Canottieri Lugano 01:39,136.0 spm
32.Arthur Warpelin01:39,6(32)+16,0
Lausanne Sports Section Aviron 01:39,644.0 spm
33.Norman Kneubühler01:40,4(33)+16,8
Seeclub Sursee 01:40,436.0 spm
34.Ben Simon01:41,1(34)+17,5
Seeclub Zürich 01:41,135.0 spm
35.David Marques01:41,4(35)+17,8
Grasshopper Club Zürich 01:41,438.0 spm
36.Federico Klitsch01:41,6(36)+18,0
Club Canottieri Lugano 01:41,635.0 spm
36.Silvan Zoller01:41,6(36)+18,0
Ruderclub Zürich 01:41,635.0 spm
38.Samuel Bürgi01:43,6(38)+20,0
Grasshopper Club Zürich 01:43,641.0 spm
39.Linus Delley01:43,8(39)+20,2
Seeclub Zürich 01:43,841.0 spm
40.Ruben Zimmermann01:45,2(40)+21,6
Ruderclub Baden 01:45,240.0 spm
41.Alexander Darlington01:45,7(41)+22,1
Club de l'Aviron Nyon 01:45,735.0 spm
42.Noah Mollard01:46,5(42)+22,9
Societe Nautique Etoile Bienne 01:46,537.0 spm
43.Christopher Mühl01:47,7(43)+24,1
Grasshopper Club Zürich 01:47,734.0 spm
44.Moritz Lengacher01:47,9(44)+24,3
Seeclub Sursee 01:47,931.0 spm
45.Tamino Räderer01:51,3(45)+27,7
Rowing Club Lausanne 01:51,334.0 spm
46.Jan Zumstein01:51,8(46)+28,2
Seeclub Stansstad 01:51,843.0 spm
Basil Wolff--
Seeclub Zürich 
Matteo James Edgardid not start
Lausanne Sports Section Aviron 
Maik-Laurin Kleinlogeldid not start
Ruderclub Zürich 
Simon Kohlerdid not start
Seeclub Sursee 
Antoine Thévozdid not start
Rowing Club Lausanne