[001] W (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Pascale Walker01:42,6(2)03:26,1(2)05:08,0(1)06:49,0(1)
Ruderclub Zürich 01:42,601:43,501:41,901:41,033.0 spm
2.Nina Thölking01:40,9(1)03:24,3(1)05:08,1(2)06:50,9(2)+1,9
Ruderclub Backbord Mittelland 01:40,901:43,401:43,801:42,935.5 spm
3.Sofia Meakin01:44,2(4)03:29,4(3)05:14,7(3)06:58,8(3)+9,8
Club Aviron Vésenaz 01:44,201:45,201:45,301:44,132.7 spm
4.Lisa Lötscher01:44,1(3)03:30,3(4)05:16,5(4)07:00,9(4)+11,9
Seeclub Luzern 01:44,101:46,201:46,201:44,430.2 spm
5.Salome Ulrich01:45,2(10)03:31,5(5)05:20,1(7)07:03,1(5)+14,1
Seeclub Luzern 01:45,201:46,301:48,601:43,033.5 spm
6.Olivia Negrinotti01:44,6(6)03:32,3(7)05:19,7(6)07:03,5(6)+14,5
Societa Canottieri Ceresio 01:44,601:47,701:47,401:43,837.7 spm
7.Nina Wettstein01:46,0(12)03:32,2(6)05:18,6(5)07:03,8(7)+14,8
Seeclub Stäfa 01:46,001:46,201:46,401:45,234.0 spm
8.Lina Kühn01:45,0(9)03:33,1(10)05:21,6(8)07:07,6(8)+18,6
Ruderclub Erlenbach 01:45,001:48,101:48,501:46,134.7 spm
9.Nicole Schmid01:44,7(8)03:32,3(7)05:23,4(10)07:11,0(9)+22,0
See-Club Zug 01:44,701:47,601:51,101:47,632.0 spm
10.Seraina Fürholz01:44,6(6)03:32,5(9)05:22,7(9)07:12,9(10)+23,9
Belvoir Ruderclub Zürich 01:44,601:47,901:50,201:50,333.5 spm
11.Seraina Hatt01:44,2(4)03:34,0(11)05:23,9(11)07:14,2(11)+25,2
Ruderclub Erlenbach 01:44,201:49,801:49,901:50,431.5 spm
12.Alina Berset01:47,6(14)03:37,3(14)05:27,9(14)07:14,7(12)+25,7
Seeclub Sursee 01:47,601:49,701:50,601:46,834.0 spm
13.Flavia Lötscher01:45,7(11)03:35,1(12)05:25,5(12)07:15,2(13)+26,2
Seeclub Luzern 01:45,701:49,401:50,401:49,631.5 spm
14.Ruth Ulbrich01:46,1(13)03:35,6(13)05:26,2(13)07:16,2(14)+27,2
Ruderclub Rapperswil-Jona 01:46,101:49,501:50,601:50,134.2 spm
15.Anne Sophie Leunig01:49,1(15)03:40,7(15)05:32,2(15)07:22,7(15)+33,7
Seeclub Küsnacht 01:49,101:51,601:51,501:50,633.7 spm
16.Olivia Catarina Roth01:49,5(16)03:41,6(16)05:34,3(16)07:25,4(16)+36,4
Ruderclub Zürich 01:49,501:52,101:52,701:51,035.7 spm
17.Louise Martin01:54,5(19)03:50,4(18)05:45,8(17)07:39,5(17)+50,5
Forward Rowing Club Morges 01:54,501:55,901:55,401:53,631.7 spm
18.Clara Eriksson01:51,5(17)03:49,1(17)05:46,1(18)07:42,0(18)+53,0
Ruderclub Blauweiss Basel 01:51,501:57,601:57,001:55,933.0 spm
19.Nathalie Müller01:53,4(18)03:52,1(19)05:53,1(19)07:53,2(19)+1:04,2
Forward Rowing Club Morges 01:53,401:58,702:01,002:00,132.0 spm
20.Noée Völlmin01:57,4(21)03:57,4(21)05:57,3(20)07:54,2(20)+1:05,2
Rowing Club Bern 01:57,402:00,001:59,901:57,033.2 spm
21.Jessica Granchi01:56,5(20)03:54,7(20)05:57,8(21)07:59,1(21)+1:10,1
Ruderclub Baden 01:56,501:58,202:03,102:01,331.5 spm
22.Nadja Weber01:57,4(21)03:58,7(22)06:05,0(22)08:08,7(22)+1:19,7
Ruderclub Aarburg 01:57,402:01,302:06,302:03,632.7 spm
23.Candice Humair01:59,8(23)04:03,1(23)06:07,7(23)08:10,4(23)+1:21,4
Societe Nautique Etoile Bienne 01:59,802:03,302:04,602:02,831.5 spm
24.Anna Inderbitzin02:05,9(24)04:14,2(24)06:19,9(24)08:21,7(24)+1:32,7
privat 02:05,902:08,302:05,702:01,832.9 spm
25.Lea Inderbitzin02:09,1(25)04:24,9(25)06:39,1(25)08:46,5(25)+1:57,5
privat 02:09,102:15,802:14,202:07,531.5 spm
Fabienne Schweizer   did not start
Seeclub Luzern