[004] LM (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Raphaël Ahumada Ireland01:32,8(4)03:05,5(2)04:37,5(2)06:09,2(1)
Forward Rowing Club Morges 01:32,801:32,701:32,001:31,837.0 spm
2.Andri Struzina01:32,0(2)03:04,7(1)04:37,0(1)06:09,7(2)+0,5
See-Club Zug 01:32,001:32,701:32,301:32,737.0 spm
3.Gian Struzina01:32,2(3)03:05,6(3)04:39,2(3)06:12,8(3)+3,6
See-Club Zug 01:32,201:33,401:33,601:33,636.2 spm
4.Jan Schäuble01:34,9(5)03:10,1(5)04:45,2(4)06:17,3(4)+8,1
Seeclub Stansstad 01:34,901:35,201:35,101:32,137.2 spm
5.Ognjen Janosevic01:31,7(1)03:08,5(4)04:47,5(5)06:28,5(5)+19,3
Ruderclub Aarburg 01:31,701:36,801:39,001:41,133.7 spm
6.Dorian Rosenberg01:35,5(6)03:14,0(6)04:53,5(7)06:29,6(6)+20,4
Societe d'Aviron Fribourg 01:35,501:38,501:39,501:36,133.7 spm
7.Tommaso Fassone01:36,5(8)03:14,5(7)04:53,4(6)06:30,2(7)+21,0
Seeclub Biel 01:36,501:38,001:38,901:36,834.7 spm
8.Raphael Eichenberger01:38,1(9)03:18,5(9)04:58,9(9)06:38,1(8)+28,9
Rowing Club Bern 01:38,101:40,401:40,401:39,237.5 spm
9.Samuel Müller01:36,3(7)03:15,5(8)04:57,0(8)06:38,6(9)+29,4
Belvoir Ruderclub Zürich 01:36,301:39,201:41,501:41,535.2 spm
10.Filippo Poretti01:38,9(10)03:20,9(11)05:02,8(11)06:41,6(10)+32,4
Societa Canottieri Ceresio 01:38,901:42,001:41,901:38,833.0 spm
11.Martin Gunn01:39,0(11)03:19,7(10)05:02,6(10)06:48,4(11)+39,2
Societe Nautique Etoile Bienne 01:39,001:40,701:42,901:45,833.5 spm
12.Maximilian Reber01:41,2(13)03:25,1(14)05:09,2(12)06:51,3(12)+42,1
Ruderclub Blauweiss Basel 01:41,201:43,901:44,101:42,132.0 spm
13.Stefan Stuber01:41,4(14)03:24,3(13)05:10,0(13)06:51,9(13)+42,7
Solothurner Ruderclub 01:41,401:42,901:45,701:41,934.0 spm
14.Nils Kocher01:43,5(17)03:27,7(16)05:11,8(15)06:53,3(14)+44,1
Societe Nautique Etoile Bienne 01:43,501:44,201:44,101:41,634.0 spm
15.Massimiliano Piricone01:43,1(16)03:27,9(17)05:12,9(16)06:54,5(15)+45,3
Club Canottieri Lugano 01:43,101:44,801:45,001:41,635.2 spm
16.Mattia Molinaro01:40,2(12)03:22,7(12)05:10,0(13)06:56,8(16)+47,6
Club Canottieri Lugano 01:40,201:42,501:47,301:46,831.7 spm
17.Nino Milli01:45,1(18)03:32,5(19)05:22,3(19)07:07,5(17)+58,3
Ruderclub Backbord Mittelland 01:45,101:47,401:49,801:45,329.0 spm
18.Alessandro Piricone01:41,5(15)03:26,3(15)05:21,3(17)07:10,0(18)+1:00,8
Club Canottieri Lugano 01:41,501:44,801:55,001:48,733.7 spm
19.Sava Herlth01:45,8(20)03:34,4(20)05:25,6(20)07:15,2(19)+1:06,0
Club Aviron Ville Fribourg 01:45,801:48,601:51,201:49,630.5 spm
20.Lucas Götz01:45,6(19)03:32,4(18)05:22,1(18)07:15,4(20)+1:06,2
Ruderclub Erlenbach 01:45,601:46,801:49,701:53,232.3 spm