[002] M (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Andrin Gulich01:28,3(1)02:57,8(1)04:27,1(1)05:53,8(1)
Seeclub Küsnacht 01:28,301:29,501:29,301:26,635.5 spm
2.Kai Schätzle01:28,6(3)02:58,2(2)04:27,2(2)05:54,6(2)+0,8
Seeclub Luzern 01:28,601:29,601:29,001:27,335.2 spm
3.Roman Röösli01:29,4(5)03:00,0(6)04:31,2(5)05:58,5(3)+4,7
Seeclub Sempach 01:29,401:30,601:31,201:27,337.7 spm
4.Patrick Brunner01:29,7(7)02:59,9(4)04:30,7(3)05:59,5(4)+5,7
Seeclub Sempach 01:29,701:30,201:30,801:28,735.0 spm
5.Maurin Lange01:30,0(8)03:01,1(7)04:32,5(7)06:00,3(5)+6,5
Seeclub Luzern 01:30,001:31,101:31,401:27,834.0 spm
6.Joel Schürch01:29,4(5)02:59,9(4)04:31,1(4)06:00,4(6)+6,6
Seeclub Sursee 01:29,401:30,501:31,201:29,437.0 spm
7.Leonardo Salerno01:28,5(2)02:59,6(3)04:31,4(6)06:03,2(7)+9,4
Club Canottieri Lugano 01:28,501:31,101:31,801:31,831.7 spm
8.Dominic Condrau01:30,8(9)03:03,0(8)04:34,9(8)06:04,1(8)+10,3
Ruderclub Rapperswil-Jona 01:30,801:32,201:31,901:29,137.2 spm
9.Scott Bärlocher01:32,5(12)03:04,4(11)04:35,7(10)06:04,7(9)+10,9
Ruderclub Baden 01:32,501:31,901:31,301:29,034.5 spm
10.Bojan Reuffurth01:31,3(10)03:03,0(8)04:35,5(9)06:06,9(10)+13,1
See-Club Zug 01:31,301:31,701:32,501:31,535.2 spm
11.Yannick Raschle01:31,4(11)03:04,3(10)04:37,9(11)06:10,5(11)+16,7
Ruderclub Erlenbach 01:31,401:32,901:33,601:32,633.0 spm
12.Nicolas Berger01:33,0(16)03:06,3(13)04:39,9(12)06:11,3(12)+17,5
Rowing Club Bern 01:33,001:33,301:33,601:31,433.0 spm
13.Gian Luca Egli01:32,5(12)03:06,9(15)04:40,9(14)06:11,5(13)+17,7
Seeclub Stansstad 01:32,501:34,401:34,001:30,633.7 spm
14.Alexander Bannwart01:32,6(14)03:06,8(14)04:41,2(15)06:13,0(14)+19,2
Seeclub Stansstad 01:32,601:34,201:34,401:31,735.0 spm
15.Shamall Luis Suero Santana01:32,7(15)03:06,1(12)04:40,5(13)06:17,4(15)+23,6
Rowing Club Bern 01:32,701:33,401:34,401:36,930.3 spm
16.Ondrej Zedka01:29,2(4)03:07,5(16)04:44,6(16)06:19,3(16)+25,5
Lausanne Sports Section Aviron 01:29,201:38,301:37,101:34,734.2 spm
17.Donat Vonder Mühll01:34,6(18)03:10,5(18)04:46,2(17)06:20,5(17)+26,7
Basler Ruder-Club 01:34,601:35,901:35,701:34,236.7 spm
18.Lukas Esslinger01:33,1(17)03:09,5(17)04:46,8(18)06:22,6(18)+28,8
privat 01:33,101:36,401:37,301:35,735.0 spm
19.Christian Stuber01:34,6(18)03:11,8(19)04:51,2(19)06:27,0(19)+33,2
Solothurner Ruderclub 01:34,601:37,201:39,401:35,832.5 spm
20.Alex Zami01:36,6(24)03:14,1(21)04:53,4(20)06:31,4(20)+37,6
Seeclub Zürich 01:36,601:37,501:39,301:38,034.0 spm
21.Jonas Frei01:35,1(20)03:12,8(20)04:53,4(20)06:33,6(21)+39,8
Seeclub Zürich 01:35,101:37,701:40,601:40,135.5 spm
22.Andrin Buholzer01:36,2(23)03:15,7(22)04:54,9(22)06:34,1(22)+40,3
Seeclub Luzern 01:36,201:39,501:39,201:39,236.7 spm
23.Andras Tarlos01:37,5(27)03:17,9(24)04:58,6(23)06:39,6(23)+45,8
Ruderclub Uster 01:37,501:40,401:40,701:41,034.2 spm
24.Emre Karaosmanoglu01:37,2(26)03:18,6(25)05:00,9(24)06:45,9(24)+52,1
D.S.R. Proteus Eretes (NL) 01:37,201:41,401:42,301:45,034.5 spm
25.Simon Müller01:40,4(28)03:22,1(28)05:04,3(26)06:47,9(25)+54,1
Ruderclub Uster 01:40,401:41,701:42,201:43,635.8 spm
26.Gabriel-Noah Herrgott01:35,9(22)03:19,5(26)05:04,6(27)06:48,1(26)+54,3
Ruderclub Aarburg 01:35,901:43,601:45,101:43,432.4 spm
27.Lauro Buffi01:35,2(21)03:16,4(23)05:01,2(25)06:48,5(27)+54,7
Societa Canottieri Locarno 01:35,201:41,201:44,801:47,230.6 spm
28.Léon Zahner01:36,6(24)03:21,5(27)05:09,9(28)06:53,6(28)+59,8
Basler Ruder-Club 01:36,601:44,901:48,401:43,731.6 spm
29.Fabio Schönberg01:44,6(30)03:31,8(29)05:21,6(29)07:11,4(29)+1:17,6
Solothurner Ruderclub 01:44,601:47,201:49,801:49,833.7 spm
30.Nick Bläsi01:44,0(29)03:36,2(30)05:31,4(30)07:25,6(30)+1:31,8
Ruderclub Blauweiss Basel 01:44,001:52,201:55,201:54,134.0 spm
Martino Goretti   did not start
Ruderclub Erlenbach