[007] BJW (1500m) 1500 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
finish
interval
difference
1.Katarina McMahon01:51,3(5)03:43,3(1)05:32,8(1)
Belvoir Ruderclub Zürich 01:51,301:52,001:49,534.7 spm
2.Beatrice Ravini Perelli01:51,9(6)03:44,4(4)05:35,4(2)+2,6
Societa Canottieri Locarno 01:51,901:52,501:51,030.0 spm
3.Aurelia Benati01:49,2(2)03:43,8(3)05:35,9(3)+3,1
Rowing Club Bern 01:49,201:54,601:52,133.6 spm
4.Emma Ming01:52,0(7)03:46,4(5)05:39,8(4)+7,0
Ruderclub Sarnen 01:52,001:54,401:53,432.7 spm
5.Julia Schalch01:46,4(1)03:43,5(2)05:40,2(5)+7,4
Ruderclub Aarburg 01:46,401:57,101:56,729.6 spm
6.Franciska-Réka von Niederhäusern01:52,1(8)03:47,4(6)05:41,8(6)+9,0
Soc. Nautique Genève S.Aviron 01:52,101:55,301:54,430.7 spm
7.Gill Rudolf01:53,0(10)03:48,3(8)05:42,5(7)+9,7
See-Club Zug 01:53,001:55,301:54,233.0 spm
8.Lya Piccolo01:50,2(3)03:47,7(7)05:46,5(8)+13,7
Seeclub Biel 01:50,201:57,501:58,931.6 spm
9.Seraina Stirnimann01:55,1(16)03:52,1(13)05:46,7(9)+13,9
Seeclub Sempach 01:55,101:57,001:54,530.7 spm
10.Zoé Heer01:55,9(19)03:51,7(11)05:47,4(10)+14,6
Seeclub Sursee 01:55,901:55,801:55,730.7 spm
10.Aline Trevisan01:54,4(13)03:51,0(10)05:47,4(10)+14,6
See-Club Zug 01:54,401:56,601:56,531.7 spm
12.Eleonora Fattorini01:54,0(12)03:51,7(11)05:48,5(12)+15,7
Scuola di Canottaggio Caslano e Malcantone 01:54,001:57,701:56,830.3 spm
12.Sofia Schenk01:51,1(4)03:49,8(9)05:48,5(12)+15,7
Club Canottieri Lugano 01:51,101:58,701:58,730.6 spm
14.Flurina Parrillo01:53,6(11)03:52,1(13)05:48,7(14)+15,9
Seeclub Luzern 01:53,601:58,501:56,530.6 spm
15.Lotta Plock01:55,7(17)03:53,4(17)05:49,1(15)+16,3
Ruderclub Rapperswil-Jona 01:55,701:57,701:55,730.0 spm
16.Ella Ruby Frank01:55,7(17)03:52,3(16)05:49,9(16)+17,1
Seeclub Biel 01:55,701:56,601:57,633.7 spm
17.Danaé Rieben01:57,9(27)03:55,5(20)05:51,2(17)+18,4
Rowing Club Lausanne 01:57,901:57,601:55,731.7 spm
18.Sarah Bianchi01:55,0(15)03:54,0(18)05:52,4(18)+19,6
Lausanne Sports Section Aviron 01:55,001:59,001:58,437.3 spm
19.Tiffany Pierallini01:56,5(21)03:54,5(19)05:53,9(19)+21,1
Ruderclub Zürich 01:56,501:58,001:59,433.3 spm
20.Annina Loepfe01:57,2(24)03:57,1(22)05:54,5(20)+21,7
Ruderclub Erlenbach 01:57,102:00,001:57,433.3 spm
21.Giulia Maggini01:52,3(9)03:52,2(15)05:55,0(21)+22,2
Societa Canottieri Locarno 01:52,301:59,902:02,831.7 spm
22.Sofie Burkhardt01:56,0(20)03:57,0(21)05:58,3(22)+25,5
Ruderclub Zürich 01:56,002:01,002:01,428.6 spm
23.Celia Schreiber01:57,6(26)03:58,0(24)05:59,3(23)+26,5
Seeclub Stäfa 01:57,602:00,402:01,330.7 spm
24.Lara Schärer01:58,7(29)04:00,4(25)06:00,0(24)+27,2
Rowing Club Bern 01:58,702:01,701:59,632.0 spm
25.Helena Liechti01:54,7(14)03:57,1(22)06:03,2(25)+30,4
Seeclub Biel 01:54,702:02,402:06,133.6 spm
26.Naemi Dewey01:58,6(28)04:00,8(26)06:06,1(26)+33,3
Seeclub Küsnacht 01:58,602:02,202:05,329.3 spm
27.Emily Over02:04,9(38)04:06,4(31)06:06,8(27)+34,0
Club de l'Aviron Nyon 02:04,802:01,502:00,530.3 spm
28.Hannah Halimi-Dudey02:01,0(33)04:05,1(29)06:09,1(28)+36,3
Soc. Nautique Genève S.Aviron 02:01,002:04,102:04,031.0 spm
29.Luina Tiziani01:57,5(25)04:04,5(28)06:09,5(29)+36,7
Seeclub Luzern 01:57,502:07,002:04,929.3 spm
30.Giorgia Galli01:57,0(23)04:03,7(27)06:10,5(30)+37,7
Societa Canottieri Audax 01:57,002:06,602:06,928.6 spm
31.Lena Razzai02:00,9(32)04:05,7(30)06:12,5(31)+39,7
Seeclub Stäfa 02:00,902:04,802:06,834.0 spm
32.Léonie Monney02:03,7(36)04:09,2(33)06:12,9(32)+40,1
Club Aviron Vésenaz 02:03,702:05,502:05,532.3 spm
33.Anita Carine Weber02:00,5(30)04:06,5(32)06:14,9(33)+42,1
Seeclub Biel 02:00,502:06,002:08,333.0 spm
34.Lucie Reinmann02:03,4(35)04:12,0(35)06:21,7(34)+48,9
Seeclub Thun 02:03,402:08,602:09,636.6 spm
35.Salomé Berhe02:00,5(30)04:11,5(34)06:22,7(35)+49,9
Lausanne Sports Section Aviron 02:00,502:11,002:11,233.0 spm
36.Anina Zumstein02:05,9(39)04:19,1(39)06:26,2(36)+53,4
Ruderclub Sarnen 02:05,902:13,202:07,230.3 spm
37.Simea Bollmann01:56,6(22)04:15,2(36)06:27,2(37)+54,4
Seeclub Richterswil 01:56,602:18,602:12,029.2 spm
38.Rebekka Hug02:04,2(37)04:18,2(37)06:29,7(38)+56,9
Seeclub Sursee 02:04,102:14,002:11,629.6 spm
39.Lena Mettler02:06,2(40)04:18,8(38)06:31,8(39)+59,0
Seeclub Sursee 02:06,102:12,602:13,130.0 spm
40.Charlotte Heuer02:06,2(40)04:21,7(41)06:34,9(40)+1:02,1
Ruderclub Rapperswil-Jona 02:06,202:15,502:13,134.7 spm
41.Yanira Büchler02:09,6(42)04:23,9(42)06:35,7(41)+1:02,9
Seeclub Luzern 02:09,602:14,302:11,829.3 spm
42.Vanessa Kiser02:03,2(34)04:20,1(40)06:36,1(42)+1:03,3
Ruderclub Sarnen 02:03,202:16,902:16,032.8 spm
Nora Kerenyi  did not start
See-Club Zug