[005] JW (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Nicole Schmid01:42,7(1)03:31,8(1)05:21,2(1)07:06,7(1)
See-Club Zug 01:42,701:49,101:49,401:45,433.0 spm
2.Olivia Roth01:47,9(5)03:36,5(3)05:26,0(2)07:12,4(2)+5,7
Ruderclub Zürich 01:47,901:48,601:49,501:46,532.2 spm
3.Thalia Ahumada Ireland01:48,9(7)03:38,0(5)05:26,2(4)07:13,7(3)+7,0
Forward Rowing Club Morges 01:48,901:49,101:48,201:47,535.2 spm
4.Lina Kühn01:45,9(2)03:35,2(2)05:26,0(2)07:14,3(4)+7,6
Ruderclub Erlenbach 01:45,901:49,301:50,801:48,332.2 spm
5.Alexia Fayd'herbe de Maudav01:48,7(6)03:40,0(7)05:31,2(5)07:19,7(5)+13,0
Seeclub Küsnacht 01:48,701:51,301:51,201:48,533.7 spm
6.Alexa von der Schulenburg01:49,9(10)03:41,7(8)05:33,2(8)07:22,5(6)+15,8
Seeclub Küsnacht 01:49,901:51,801:51,501:49,234.0 spm
7.Flavia Lötscher01:46,9(4)03:39,3(6)05:32,1(7)07:24,6(7)+17,9
Seeclub Luzern 01:46,901:52,401:52,801:52,531.5 spm
8.Nadja Weber01:49,0(8)03:42,1(9)05:37,0(9)07:32,0(8)+25,3
Ruderclub Aarburg 01:49,001:53,101:54,901:54,934.2 spm
9.Julia Langenstein01:52,8(17)03:46,6(13)05:40,4(11)07:33,3(9)+26,6
Belvoir Ruderclub Zürich 01:52,801:53,801:53,801:53,035.0 spm
10.Vittoria Calabrese01:53,6(20)03:49,8(16)05:45,5(15)07:35,5(10)+28,8
Club Canottieri Lugano 01:53,601:56,201:55,701:50,132.7 spm
11.Hebe Humphrey01:55,6(22)03:50,7(17)05:44,8(14)07:36,4(11)+29,7
Belvoir Ruderclub Zürich 01:55,601:55,101:54,101:51,533.3 spm
12.Julia Lüscher01:53,1(19)03:46,2(12)05:40,4(11)07:37,0(12)+30,3
See-Club Zug 01:53,101:53,101:54,201:56,633.2 spm
13.Seraina Hatt01:49,8(9)03:43,1(10)05:39,6(10)07:38,0(13)+31,3
Ruderclub Erlenbach 01:49,801:53,301:56,501:58,530.5 spm
14.Katharine Broberg01:55,5(21)03:51,7(19)05:47,7(16)07:41,4(14)+34,7
Belvoir Ruderclub Zürich 01:55,501:56,101:56,001:53,830.5 spm
15.Sonja Lötscher01:46,6(3)03:37,5(4)05:31,4(6)07:42,5(15)+35,8
Seeclub Luzern 01:46,601:50,901:53,902:11,132.1 spm
16.Vivien Goretic01:50,7(11)03:45,4(11)05:44,1(13)07:43,8(16)+37,1
Ruderclub Reuss Luzern 01:50,701:54,701:58,701:59,731.5 spm
17.Lynn Albert01:52,7(16)03:49,1(15)05:48,0(17)07:45,0(17)+38,3
Seeclub Sursee 01:52,701:56,401:58,901:57,133.2 spm
18.Ladina Christen01:52,9(18)03:50,9(18)05:50,0(19)07:47,0(18)+40,3
Seeclub Luzern 01:52,901:58,001:59,101:57,033.7 spm
19.Laura Villiger01:56,7(23)03:54,0(22)05:52,1(20)07:47,7(19)+41,0
Ruderclub Reuss Luzern 01:56,701:57,301:58,101:55,631.5 spm
20.Margot Mahdad01:52,1(14)03:49,0(14)05:49,1(18)07:48,0(20)+41,3
Lausanne Sports Section Aviron 01:52,101:56,902:00,101:58,834.4 spm
21.Paula-Maria Bieg01:59,5(30)03:58,7(26)05:56,7(23)07:51,5(21)+44,8
Basler Ruder-Club 01:59,501:59,201:58,001:54,833.0 spm
22.Giorgia Pagnamenta01:57,7(27)03:56,6(23)05:55,9(21)07:52,9(22)+46,2
Club Canottieri Lugano 01:57,601:58,901:59,301:57,132.7 spm
23.Olivia Parrillo01:51,7(12)03:53,2(21)05:56,4(22)07:53,8(23)+47,1
Seeclub Luzern 01:51,702:01,502:03,201:57,330.7 spm
24.Timea Alicia Frehner01:57,6(25)03:57,8(25)05:57,6(24)07:55,0(24)+48,3
Belvoir Ruderclub Zürich 01:57,602:00,201:59,801:57,330.0 spm
25.Lia Borter02:00,5(33)04:00,9(29)06:01,3(27)07:59,1(25)+52,4
See-Club Zug 02:00,502:00,402:00,401:57,732.2 spm
26.Anica Philipp01:59,7(31)03:59,4(27)06:00,2(26)08:00,5(26)+53,8
See-Club Zug 01:59,601:59,702:00,702:00,531.5 spm
27.Tanja Zumstein01:51,7(12)03:53,1(20)05:57,6(24)08:03,4(27)+56,7
Seeclub Interlaken 01:51,702:01,402:04,502:05,829.0 spm
28.Nadia Fasani01:57,4(24)03:59,7(28)06:03,4(28)08:05,6(28)+58,9
Societa Canottieri Ceresio 01:57,302:02,302:03,702:02,328.5 spm
29.Zoé Kaiser02:01,8(35)04:04,6(32)06:08,2(30)08:08,8(29)+1:02,1
Club Aviron Vésenaz 02:01,702:02,902:03,602:00,633.2 spm
30.Lia Fiore Colombo01:52,6(15)03:56,6(23)06:03,5(29)08:09,3(30)+1:02,6
Societa Canottieri Audax 01:52,602:04,002:06,902:05,827.7 spm
31.Manon Faidutti02:04,2(37)04:07,4(34)06:10,5(31)08:11,9(31)+1:05,2
Club Aviron Vésenaz 02:04,202:03,202:03,002:01,533.2 spm
32.Sophia Eich02:04,9(39)04:11,7(38)06:17,7(35)08:17,3(32)+1:10,6
Seeclub Zürich 02:04,802:06,702:06,001:59,827.7 spm
33.Dalia Gonzalez Carrera01:57,6(25)04:04,3(31)06:15,8(32)08:19,1(33)+1:12,4
Rowing Club Bern 01:57,602:06,602:11,402:03,528.7 spm
34.Franziska Boller01:58,0(28)04:06,5(33)06:16,8(33)08:22,5(34)+1:15,8
Ruderclub Erlenbach 01:57,902:08,402:10,302:05,932.0 spm
35.Alina Büchi02:03,3(36)04:09,7(36)06:17,3(34)08:25,4(35)+1:18,7
Ruderclub Erlenbach 02:03,302:06,302:07,502:08,330.8 spm
36.Marion Anne Schaub02:00,8(34)04:11,4(37)06:26,5(36)08:35,3(36)+1:28,6
Societe Nautique Etoile Bienne 02:00,802:10,602:15,102:08,927.9 spm
37.Cilia Büchler02:04,2(37)04:16,7(40)06:30,9(38)08:41,1(37)+1:34,4
Seeclub Luzern 02:04,202:12,502:14,202:10,334.0 spm
38.Mia Janett01:58,3(29)04:09,5(35)06:27,1(37)08:48,2(38)+1:41,5
Ruderclub Erlenbach 01:58,202:11,202:17,602:21,232.4 spm
39.Nina Häni02:05,5(40)04:16,4(39)06:34,4(39)08:48,5(39)+1:41,8
Ruderclub Erlenbach 02:05,402:10,802:18,002:14,329.5 spm
40.Fany Blanchard02:12,5(42)04:26,6(41)06:41,1(40)08:53,0(40)+1:46,3
Rowing Club Lausanne 02:12,402:14,102:14,502:12,027.5 spm
41.Aurélie Charles02:11,0(41)04:27,2(42)06:46,1(41)09:01,4(41)+1:54,7
Rowing Club Lausanne 02:11,002:16,102:18,802:15,528.2 spm
42.Madeleine Beatrice Ramvall01:59,8(32)04:01,0(30)09:52,5(42)11:55,4(42)+4:48,7
Belvoir Ruderclub Zürich 01:59,802:01,205:51,502:02,919.3 spm