[009] CJW (1000m) 1000 meter

pos.codecrew
stroke
500mfinish
interval
difference
1.Soley Rusca01:49,6(1)03:43,6(1)
Club Canottieri Lugano 01:49,601:54,038.5 spm
2.Paula Veenstra01:52,2(3)03:46,7(2)+3,1
Basler Ruder-Club 01:52,201:54,535.0 spm
3.Tabea La Roche01:54,8(6)03:51,8(3)+8,2
Belvoir Ruderclub Zürich 01:54,801:57,037.5 spm
4.Jalina Lüscher01:50,4(2)03:52,9(4)+9,3
Seeclub Biel 01:50,402:02,531.9 spm
5.Olivia Leunig01:55,7(9)03:53,5(5)+9,9
Seeclub Küsnacht 01:55,701:57,735.0 spm
6.Anaëlle Pacaud01:54,8(6)03:53,8(6)+10,2
Lausanne Sports Section Aviron 01:54,801:59,042.5 spm
7.Liv Egli01:55,2(8)03:54,2(7)+10,6
Belvoir Ruderclub Zürich 01:55,201:59,036.5 spm
8.Joanna Utiger01:58,6(18)03:54,6(8)+11,0
Club Aviron Vevey 01:58,601:56,033.0 spm
9.Ilaria Moi01:56,9(11)03:56,0(9)+12,4
Ruderclub Zürich 01:56,901:59,134.0 spm
10.Zoe Lisa Schumacher01:57,5(13)03:57,5(10)+13,9
Ruderclub Kreuzlingen 01:57,501:59,931.0 spm
11.Amelie Klever01:52,4(4)03:57,8(11)+14,2
See-Club Zug 01:52,402:05,435.4 spm
12.Sophia Voncke01:58,4(17)03:58,7(12)+15,1
Seeclub Küsnacht 01:58,402:00,436.5 spm
13.Alicia Van Dyke01:53,9(5)04:00,6(13)+17,0
Lausanne Sports Section Aviron 01:53,902:06,741.8 spm
14.Lena Lindblom01:58,6(18)04:01,0(14)+17,4
Seeclub Küsnacht 01:58,602:02,532.5 spm
15.Ella Hostettler01:57,1(12)04:01,9(15)+18,3
Lausanne Sports Section Aviron 01:57,102:04,742.4 spm
16.Ella Pavillon01:56,8(10)04:03,1(16)+19,5
Lausanne Sports Section Aviron 01:56,802:06,336.8 spm
17.Fiona Epp02:00,2(23)04:03,4(17)+19,8
Seeclub Sempach 02:00,202:03,233.0 spm
18.Julia Müller01:57,9(15)04:05,0(18)+21,4
Ruderclub Erlenbach 01:57,902:07,133.4 spm
19.Lenya Brigger01:59,9(21)04:06,4(19)+22,8
Ruderclub Blauweiss Basel 01:59,902:06,533.0 spm
20.Aita Boesch01:57,6(14)04:07,2(20)+23,6
Ruderclub Erlenbach 01:57,602:09,637.0 spm
21.Lotte Manner02:01,0(27)04:09,3(21)+25,7
Ruderclub Erlenbach 02:01,002:08,334.4 spm
22.Sienna Schmid02:00,4(24)04:09,4(22)+25,8
Club Aviron Vésenaz 02:00,402:09,130.5 spm
23.Elina Moritz02:02,4(29)04:09,5(23)+25,9
Ruderclub Sarnen 02:02,402:07,235.5 spm
24.Louanne Schneider02:01,4(28)04:09,6(24)+26,0
Seeclub Sursee 02:01,402:08,130.5 spm
25.Noelia Peralta02:00,0(22)04:09,9(25)+26,3
Seeclub Stansstad 02:00,002:09,931.0 spm
26.Luisa Schmidlin01:57,9(15)04:10,4(26)+26,8
Seeclub Sursee 01:57,902:12,432.3 spm
27.Yasmina Ben Moussa02:03,5(32)04:10,6(27)+27,0
Lausanne Sports Section Aviron 02:03,502:07,133.0 spm
28.Lilo Jaun02:02,8(31)04:10,7(28)+27,1
Rowing Club Bern 02:02,802:07,931.5 spm
29.Lara Fasani01:59,8(20)04:10,8(29)+27,2
Societa Canottieri Ceresio 01:59,802:11,033.0 spm
30.Rosalie Preisshofen02:00,6(25)04:11,0(30)+27,4
Ruderclub Erlenbach 02:00,602:10,435.9 spm
31.Judith Bisang02:00,8(26)04:13,5(31)+29,9
See-Club Zug 02:00,802:12,635.9 spm
32.Eileen Meyer02:04,3(33)04:15,9(32)+32,3
Seeclub Richterswil 02:04,302:11,630.5 spm
33.Alina Heierli02:02,4(29)04:16,4(33)+32,8
Rowing Club Bern 02:02,402:14,029.0 spm
34.Ani Baronisan02:05,3(34)04:17,0(34)+33,4
Club Aviron Vésenaz 02:05,302:11,628.5 spm
35.Alia Knuchel02:05,3(34)04:24,2(35)+40,6
Rowing Club Bern 02:05,302:18,931.4 spm
36.Lilly Tschopp02:11,2(37)04:24,5(36)+40,9
Seeclub Sursee 02:11,202:13,333.5 spm
37.Annik Heuss02:07,6(36)04:26,1(37)+42,5
Seeclub Richterswil 02:07,602:18,530.0 spm
38.Charlotte Wolf02:15,9(41)04:28,8(38)+45,2
Rowing Club Lausanne 02:15,902:12,828.5 spm
39.Zdenka Chapalay02:14,2(39)04:34,6(39)+51,0
Club de l'Aviron Nyon 02:14,202:20,434.5 spm
39.Seraina Ziswiler02:15,6(40)04:34,6(39)+51,0
Seeclub Sursee 02:15,602:19,035.5 spm
41.Selma Döbeli02:13,2(38)04:36,0(41)+52,4
Ruderclub Blauweiss Basel 02:13,202:22,734.0 spm
Lena Müller did not start
Ruderclub Kreuzlingen