[010] CJM (1000m) 1000 meter

pos.codecrew
stroke
500mfinish
interval
difference
1.Emilien Studer01:36,0(2)03:16,9(1)
Lausanne Sports Section Aviron 01:36,001:40,938.9 spm
2.Moritz Petry01:39,5(4)03:18,2(2)+1,3
Basler Ruder-Club 01:39,501:38,734.5 spm
3.Noe Hombre01:36,7(3)03:18,8(3)+1,9
Seeclub Zürich 01:36,701:42,136.5 spm
4.Samuel Kahane01:41,6(5)03:20,8(4)+3,9
Grasshopper Club Zürich 01:41,601:39,236.0 spm
5.Benas Beniulis01:41,8(6)03:21,5(5)+4,6
Lausanne Sports Section Aviron 01:41,801:39,739.0 spm
6.Nevio Virgilio Kerler01:44,3(10)03:28,2(6)+11,3
Grasshopper Club Zürich 01:44,301:43,936.5 spm
7.Emil Schoch01:34,9(1)03:29,6(7)+12,7
Seeclub Biel 01:34,901:54,734.5 spm
8.Florian Deléglise01:47,4(15)03:32,5(8)+15,6
Union Nautique Yverdon 01:47,401:45,133.0 spm
8.Gabriel Hars01:46,1(12)03:32,5(8)+15,6
Club Aviron Vésenaz 01:46,101:46,436.5 spm
10.Diego Iturrieta01:47,4(15)03:33,3(10)+16,4
Grasshopper Club Zürich 01:47,401:45,935.0 spm
11.Henrik Quast01:44,9(11)03:33,7(11)+16,8
Seeclub Stäfa 01:44,901:48,933.0 spm
12.Kai Critchley01:47,3(14)03:34,7(12)+17,8
Club Aviron Vevey 01:47,301:47,335.5 spm
13.Henry Day Clark01:46,9(13)03:35,2(13)+18,3
Club de l'Aviron Nyon 01:46,901:48,333.0 spm
14.Jeremy Bell01:47,7(17)03:37,2(14)+20,3
Seeclub Zürich 01:47,701:49,537.0 spm
15.Joël Antonietti01:43,7(8)03:37,5(15)+20,6
Scuola di Canottaggio Caslano e Malcantone 01:43,701:53,832.9 spm
16.Florian Paquet01:48,8(20)03:38,9(16)+22,0
Club de l'Aviron Nyon 01:48,801:50,137.0 spm
17.Shams Jarowski01:43,8(9)03:39,2(17)+22,3
Lausanne Sports Section Aviron 01:43,801:55,534.8 spm
18.Sebastiano Wicki01:50,0(22)03:40,2(18)+23,3
Club Canottieri Lugano 01:50,001:50,234.0 spm
19.Matteo Müller01:50,2(25)03:41,1(19)+24,2
Seeclub Sursee 01:50,201:50,837.5 spm
20.Iker Mato01:49,6(21)03:41,2(20)+24,3
Societa Canottieri Locarno 01:49,601:51,636.0 spm
21.Ivar Reinacher01:48,6(18)03:42,4(21)+25,5
Seeclub Richterswil 01:48,601:53,832.0 spm
22.David Bisang01:51,1(27)03:43,3(22)+26,4
See-Club Zug 01:51,101:52,236.0 spm
23.Mauro Bucher01:50,0(22)03:44,0(23)+27,1
Seeclub Sursee 01:50,001:54,036.5 spm
24.Timeo Tayeh01:50,0(22)03:44,2(24)+27,3
Rowing Club Lausanne 01:50,001:54,228.5 spm
25.Tim Van der Ende01:50,2(25)03:44,6(25)+27,7
See-Club Zug 01:50,201:54,434.0 spm
26.Nino Murer01:55,2(37)03:45,2(26)+28,3
Seeclub Sempach 01:55,201:50,031.0 spm
27.Tommaso Sebastiano Frei01:52,0(29)03:45,4(27)+28,5
Club Canottieri Lugano 01:52,001:53,434.5 spm
28.Constantin Feuerstein01:48,7(19)03:46,1(28)+29,2
Seeclub Richterswil 01:48,601:57,532.4 spm
29.Aaron Galatoire01:53,6(30)03:47,9(29)+31,0
Grasshopper Club Zürich 01:53,601:54,334.5 spm
30.Tino Herrmann01:51,9(28)03:48,3(30)+31,4
Ruderclub Blauweiss Basel 01:51,901:56,431.5 spm
31.Yves Chuffart01:54,6(35)03:48,4(31)+31,5
Grasshopper Club Zürich 01:54,601:53,934.5 spm
32.Leo Sellarés01:41,9(7)03:49,1(32)+32,2
Ruderclub Erlenbach 01:41,902:07,234.0 spm
33.Maximilian Gasch01:53,9(31)03:51,1(33)+34,2
Ruderclub Blauweiss Basel 01:53,901:57,232.0 spm
34.Flavio Panico01:56,5(38)03:53,0(34)+36,1
See-Club Zug 01:56,501:56,536.0 spm
35.Jounayd Duran01:54,2(33)03:53,1(35)+36,2
Rowing Club Lausanne 01:54,201:58,837.0 spm
36.Leo Pradervand01:53,9(31)03:55,3(36)+38,4
Lausanne Sports Section Aviron 01:53,902:01,535.4 spm
37.Oliver Schalch01:54,9(36)03:55,8(37)+38,9
Ruderclub Aarburg 01:54,902:00,932.5 spm
38.Edgar Mendes Pinto01:54,5(34)03:57,2(38)+40,3
See-Club Zug 01:54,502:02,740.0 spm
39.Roy Züger01:58,6(42)03:58,5(39)+41,6
Societa Canottieri Ceresio 01:58,601:59,930.5 spm
40.Rémy Christ01:58,0(39)04:00,4(40)+43,5
Seeclub Biel 01:58,002:02,433.0 spm
41.Emil Fassone01:58,3(40)04:02,6(41)+45,7
Seeclub Biel 01:58,302:04,330.5 spm
42.Andrija Bokan01:58,4(41)04:03,8(42)+46,9
See-Club Zug 01:58,402:05,535.5 spm
43.Matteo Schmid02:01,4(44)04:05,3(43)+48,4
Seeclub Biel 02:01,402:03,833.5 spm
44.Maximilien Touloumtzoglov02:04,2(51)04:07,7(44)+50,8
Club de l'Aviron Nyon 02:04,202:03,529.5 spm
45.Philipp Kuoni02:02,4(46)04:09,0(45)+52,1
Seeclub Sursee 02:02,402:06,531.5 spm
46.Lucas Jordil02:03,8(49)04:09,1(46)+52,2
Seeclub Richterswil 02:03,702:05,431.0 spm
47.Morris Kneubühler02:02,4(46)04:09,6(47)+52,7
Seeclub Sursee 02:02,402:07,133.5 spm
48.Aleksi Grognuz02:04,4(52)04:11,0(48)+54,1
Rowing Club Lausanne 02:04,402:06,637.0 spm
49.Elia Franco Ferrari Trecate02:04,7(53)04:11,1(49)+54,2
Lausanne Sports Section Aviron 02:04,702:06,438.0 spm
50.Florian Beldi02:03,1(48)04:13,0(50)+56,1
Rowing Club Bern 02:03,102:09,931.5 spm
51.Alexy Leal02:01,6(45)04:13,5(51)+56,6
Lausanne Sports Section Aviron 02:01,602:11,939.9 spm
52.Iskander Shin01:58,7(43)04:14,4(52)+57,5
See-Club Zug 01:58,702:15,738.5 spm
53.Sebastian Knof02:04,0(50)04:14,6(53)+57,7
Ruderclub Blauweiss Basel 02:04,002:10,632.5 spm
54.Léni Arricau02:06,7(54)04:23,0(54)+1:06,1
Lausanne Sports Section Aviron 02:06,702:16,339.4 spm
55.Rafael Eduardo Vega Ruiz02:09,1(55)04:24,9(55)+1:08,0
See-Club Zug 02:09,102:15,844.0 spm
56.Fabio Bucher02:12,8(57)04:28,4(56)+1:11,5
Seeclub Sursee 02:12,802:15,533.5 spm
57.Andri Schneider02:11,4(56)04:33,4(57)+1:16,5
Ruderclub Erlenbach 02:11,402:22,034.4 spm
58.Roko Oreskovic02:19,8(58)04:45,2(58)+1:28,3
Ruderclub Baden 02:19,802:25,440.0 spm