datumveldverenigingploegmutatie
zo 11:55HB 1x LAG Laga 2 crew has withdrawn after draw 
zo 11:09LDB 1x PRO Proteus 1  
zo 11:08LDB 1x PHO Phocas 3  
zo 10:50LDB 1x PRO Proteus 1 teruggetrokken met notitie 
zo 10:29DB 1x AEG Aegir 1 crew has withdrawn after draw 
zo 09:34HB 1x AEG Aegir 2 crew has withdrawn after draw 
zo 09:34HE 8+ SKA Skadi crew has withdrawn after draw 
zo 07:54DE 8+ GYA Gyas rower Myrthe Hulsbergen has been replaced by Caroline Mantz 
zo 06:54HE 8+ TRI Triton/Willem III Tomba Morreau wordt vervangen door Lars Kreiter 
zo 06:36DE 8+ NER Nereus/Aegir cox Valletta Bijlsma has been replaced by Bente Abma 
zo 06:35HGb 4- LAG Laga rower Nathan van der Sluijs has been replaced by Daan van Haasteren 
za 21:31DE 8+ TRI Triton rower Femmy Scheper has been replaced by Cia Veendorp
rower Bo den Hond has been replaced by Femmy Scheper
rower Cia Veendorp has been replaced by Bo den Hond 
za 21:29DE 8+ ASO Asopos cox Vivianne Kempers has been replaced by laurine jonk 
za 21:29LHE 8+ LAG Laga/Triton/Phocas rower Sander van Zon has been replaced by Wessel Bonneur
rower Jaap Heslenfeld has been replaced by Casper Pronk Van Hoogeveen
rower Casper Pronk Van Hoogeveen has been replaced by Sander van Zon
rower Lucas van Rens has been replaced by Omri Blankestijn 
za 21:27LHE 8+ LAG Laga rower Nijs de Zoete has been replaced by Jelle Van Haasteren 
za 18:34HB 4+ SAU Saurus crew has entered 
za 18:34HB 2x PHO Phocas crew has entered 
za 18:34DE 8+ AEG Aegir crew has withdrawn after draw 
za 15:29HB 4+ SAU Saurus  
za 15:26HB 2x PHO Phocas  
za 14:51HB 4+ PRO Proteus 2 crew has withdrawn after draw  
za 13:43DB 4+ NER Nereus/Triton cox Arwen van Mierlo has been replaced by Valletta Bijlsma 
za 12:40DE 1x AZSAWF AZS AWF Warszawa crew has withdrawn after draw 
za 12:40DE 1x MWC Maastrichtsche crew has withdrawn after draw 
za 12:14DG 2- AEG Aegir rower Orren Smeding has been replaced by Eline Cox
rower Eline Cox has been replaced by Orren Smeding 
za 11:22DE 2x GYA Gyas/Skadi crew has withdrawn after draw 
za 10:59LDB 4* NER Nereus crew has withdrawn after draw 
za 10:56DB 8+ PRO Proteus rower Hanne Snijders has been replaced by Jet Polderman
rower Jet Polderman has been replaced by Hanne Snijders 
za 10:50LHB 4* ASO Asopos Teruggetrokken met verklaring 
za 10:23DB 8+ SKO Skøll rower Merel Dubois has been replaced by Duifje van Oostrom
rower Sophie Goldschmeding has been replaced by Merel Dubois 
za 10:12HB 4+ LAG Laga/Njord crew has withdrawn after draw 
za 09:41LHB 8+ SKO Skøll crew has withdrawn after draw 
za 09:40DB 2x LAG Laga 3 crew has withdrawn after draw 
za 09:02DE 8+ NER Nereus/Aegir rower Floor Davids has been replaced by Orren Smeding 
za 09:02DG 2- AEG Aegir rower Hannah van der Sluijs has been replaced by Orren Smeding 
za 09:00DE 4x AEG Aegir rower Orren Smeding has been replaced by Orren Smeding 
za 09:00DG 2- AEG Aegir rower Orren Smeding has been replaced by Hannah van der Sluijs 
za 08:58DE 8+ NER Nereus/Aegir rower Orren Smeding has been replaced by Floor Davids 
za 07:50LDB 4* AEG Aegir rower Emilia Zimmer has been replaced by Tamara van Berkel 
za 07:47LHE 4x LAG Laga/Thêta rower Willem Ooink has been replaced by Brian Poll 
za 06:41LHB 8+ ORC Orca rower Elout Crasborn has been replaced by Joep Chaigneau
rower Sylas van der Biezen has been replaced by Boris Pinske
rower Freek Wiltenburg has been replaced by Elout Crasborn 
za 06:38LHB 8+ SKA Skadi rower Thijs Beelenkamp has been replaced by Christiaan Stoffer 
2-7-2021 23:02HG 2x ARG Argo 2 crew has withdrawn after draw 
2-7-2021 21:22HB 4+ PRO Proteus 2 Stuur Meike Lafeber vervangen door Mina Boogaard 
2-7-2021 21:19HB 4+ PRO Proteus 1  
2-7-2021 21:13LHB 2x ARG Argo rower Albart Knopert has been replaced by Thijs Sweers
rower Daan Jordaan has been replaced by Bram Sluijters 
2-7-2021 21:13HB 2x ARG Argo 2 rower Naftali Slob has been replaced by Iede Adrichem
rower Kees Sevenhuijsen has been replaced by Rody Schipper 
2-7-2021 20:26LHE 4x TRI Triton/Njord/Orca rower Koen van Brussel has been replaced by Niels Kanters
rower Max Reinders has been replaced by Koen van Brussel 
2-7-2021 20:19DB 2x ORC Orca 1 crew has withdrawn after draw 
2-7-2021 20:18LDB 4* SKO Skøll rower Susan Visser has been replaced by Claire Fleming 
2-7-2021 20:17LDG 2x NER Nereus/Orca rower Charlotte Russel has been replaced by Jonna van Mourik 
2-7-2021 20:17DE 8+ NER Nereus/Aegir rower Dani Oldenmenger has been replaced by Inte Koopman
rower Floor van Ameijde has been replaced by Dani Oldenmenger
rower Inte Koopman has been replaced by Pleun Bon
rower Barbara Stoop has been replaced by Rosalie Lubeck
rower Pleun Bon has been replaced by Barbara Stoop
rower Rosalie Lubeck has been replaced by Kiene Remijn
cox Carien Upmeijer has been replaced by Valletta Bijlsma 
2-7-2021 17:28HG 2x ARG Argo 1 rower Daan Jordaan has been replaced by Leander Gall
rower Jaap van der Kolk has been replaced by Max Tilleman 
2-7-2021 17:04DB 4+ VID Vidar/Orca cox Julia - Kuipers has been replaced by Charlotte Koerselman 
2-7-2021 17:04HE 8+ NER Nereus 1 cox Juan de Rooij has been replaced by Romy Ho 
2-7-2021 17:03LDE 4x LAG Laga rower Lisa de Zeeuw has been replaced by Annabel Oggel 
2-7-2021 16:59HB 4+ TRI Triton 2 crew has withdrawn after draw 
2-7-2021 16:16HB 2x TRI Triton 2 crew has withdrawn after draw 
2-7-2021 16:13HB 1x LAG Laga 3 crew has withdrawn after draw 
2-7-2021 16:11HB 4+ PRO Proteus 2 rower Johannes Lakke has been replaced by Maarten Enthoven
rower Nils van der Ent has been replaced by Johannes Lakke
rower Sander Hazelaar has been replaced by Nils van der Ent
rower Maarten Enthoven has been replaced by Sander Hazelaar 
2-7-2021 16:10HG 2x ARG Argo 2 rower Luuk Achterberg has been replaced by Naftali Slob
rower Naftali Slob has been replaced by Luuk Achterberg 
2-7-2021 16:09HG 2x TRI Triton 2 rower Tomba Morreau has been replaced by Jaap Schenck 
2-7-2021 16:09HE 8+ NER Nereus 3 rower Rainer Pots has been replaced by Tijn Versteeg 
2-7-2021 15:55DE 8+ NER Nereus/Triton/Skadi/Njord rower Jane Goossens has been replaced by Maartje Koeman
rower Roos Zandvliet has been replaced by Rosa Smiers
rower Marthe Meijer has been replaced by Jip Veeman
rower Dominique den Houting has been replaced by Lotte Sietsma
rower Sona Hospers has been replaced by Rosalie Duffhues
rower Meike Buijtendijk has been replaced by Teddie de Goede
rower Rosa Smiers has been replaced by Nina Chiara Haket
rower Sam van der Meer has been replaced by Meike Kroezen 
2-7-2021 15:42HB 8+ NER Nereus rower Rainer Pots has been replaced by Tijn Versteeg 
2-7-2021 15:41HB 8+ SKO Skøll/Willem III rower Thomas Bredée has been replaced by Harry Otse
rower Mees Zwagerman has been replaced by Yannick van Dijk
rower Yannick van Dijk has been replaced by Daniel Beelen
rower Stijn Zelhorst has been replaced by Huub van Lith
rower Huub van Lith has been replaced by Luca Perotti
rower Wouter Jong has been replaced by Thomas Bredée
rower Rik Stokvis has been replaced by Mees Zwagerman
rower Harry Otse has been replaced by Daniel Versluis
cox Anna Mayer has been replaced by Doddy Wolfs 
2-7-2021 15:40LHB 8+ OKE Okeanos cox Seef Dahbour has been replaced by Rianne Koomen 
2-7-2021 15:39LHB 8+ THE Thêta rower Karsten van Eijck has been replaced by Jim Eppink
rower Jim Eppink has been replaced by Enno van Lingen
rower Coen Sweers has been replaced by Hidde de Vries
rower Rik de Wit has been replaced by Marijn Hendrikx
rower Marijn Hendrikx has been replaced by Coen Sweers
rower Hidde de Vries has been replaced by Rik de Wit 
2-7-2021 15:39DB 8+ OKE Okeanos/Gyas rower Cécile Bras has been replaced by Caroline Mantz 
2-7-2021 15:38LDB 4* GYA Gyas/ARC rower Noor van Hofslot has been replaced by Yedidya de Priester 
2-7-2021 15:37DE 8+ LAG Laga 1 rower Maartje Damen has been replaced by Femke van der Laan
rower Femke van der Laan has been replaced by Maartje Damen 
2-7-2021 15:36DGb 4- SKA Skadi 1 rower Frederique Bienfait has been replaced by Philipa Mos
rower Nienke von Hebel has been replaced by Marieke van der Pijl
rower Jik Hagoort has been replaced by Nienke von Hebel
rower Philipa Mos has been replaced by Frederique Bienfait 
2-7-2021 15:36DGb 4- SKA Skadi 2 rower Anne Carsouw has been replaced by Jik Hagoort
rower Iris van Willegen has been replaced by Anne Carsouw
rower Marieke van der Pijl has been replaced by Iris van Willegen 
2-7-2021 15:35DG 2- LAG Laga rower Femke van der Laan has been replaced by Saar van der Wurff 
1-7-2021 21:38HE 8+ TRI Triton rower Daan Pelgrim has been replaced by Matthijs Crouwers
rower Sebastian Fortineau has been replaced by Daan Sluijter 
1-7-2021 20:15LHE 8+ NJO Njord/Triton rower Sam van Hugten has been replaced by Lucas Heijnen
rower Chris Congleton has been replaced by Willem Ballieux
rower Wouter Sluiskes has been replaced by Damien Kolfoort
rower Koen van Brussel has been replaced by Chris Congleton
rower Damien Kolfoort has been replaced by Sam van Hugten
rower Willem Ballieux has been replaced by Jan Lankhorst
rower Lucas Heijnen has been replaced by Stijn Kanters
rower Jan Lankhorst has been replaced by Koen van Brussel 
1-7-2021 20:14HB 4+ TRI Triton 1 rower Wouter Jansen has been replaced by Daan Sluijter
rower Lars Nieuwendijk has been replaced by Joep Hagoort
rower Joep Hagoort has been replaced by Lars Nieuwendijk
rower Daan Sluijter has been replaced by Matthijs Crouwers 
1-7-2021 16:55HG 1x LAG Laga crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 16:54LHE 1x LAG Laga crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 16:53HG 2x LAG Laga/Gyas crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 16:53HB 2x LAG Laga crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 16:50HB 8+ AEG Aegir rower Ferron Homan has been replaced by Daniel Waijers 
1-7-2021 16:49DB 4+ AEG Aegir cox Lieve Camonier has been replaced by Féline Mesie 
1-7-2021 16:49LHG 2x LAG Laga rower Dirk van Ommeren has been replaced by Philip den Bremer 
1-7-2021 16:48LHB 2x LAG Laga rower Willem Ooink has been replaced by Koen Wattel
rower Koen Wattel has been replaced by Dirk van Ommeren 
1-7-2021 16:48HGb 4- LAG Laga rower Tycho Ambachtsheer has been replaced by Sjoerd Scheper 
1-7-2021 16:10HE 8+ NJO Njord rower Rutger Berger has been replaced by David Lensen
rower David Lensen has been replaced by Rutger Berger 
1-7-2021 16:10HG 2x ARG Argo 2 rower Igor de Koning has been replaced by Naftali Slob 
1-7-2021 16:08DB 4+ NJO Njord rower Charlotte Veldkamp has been replaced by Irene Mulder
rower Berber Kommerij has been replaced by Sidni de Ruiter
rower Irene Mulder has been replaced by Charlotte Veldkamp
rower Sidni de Ruiter has been replaced by Berber Kommerij 
1-7-2021 16:07HB 8+ NJO Njord rower Rutger Berger has been replaced by David Lensen
rower David Lensen has been replaced by Rutger Berger 
1-7-2021 16:07LHB 8+ AEG Aegir/Gyas rower Manus Gribnau has been replaced by Joep Lugtenberg
rower Bastiaan Roest has been replaced by Manus Gribnau 
1-7-2021 16:06LDB 4* AEG Aegir rower Mathilde Knol has been replaced by Emilia Zimmer 
1-7-2021 16:05LDB 4* NJO Njord rower Anne-Jolijn Wolters has been replaced by Laurine Mackenzie
rower Laurine Mackenzie has been replaced by Anne-Jolijn Wolters 
1-7-2021 16:05LDB 4* SKA Skadi cox Luna de Laat has been replaced by Evika van Vuuren 
1-7-2021 16:04LDB 4* SKA Skadi/Laga/Triton rower Florine Vermeer has been replaced by Femke Muller
rower Gudine Neijens has been replaced by Roëlle Oostenbrink
rower Roëlle Oostenbrink has been replaced by Gudine Neijens
rower Femke Muller has been replaced by Florine Vermeer 
1-7-2021 16:03HB 4+ NJO Njord 1 rower Mathijn Overmeire has been replaced by Matteo Demorest
rower Job Andringa has been replaced by Mathijn Overmeire 
1-7-2021 16:02HGb 4- NJO Njord rower Tijs de Koningh has been replaced by Max Simon
rower Max Simon has been replaced by Maarten Reincke
rower Maarten Reincke has been replaced by Tijs de Koningh 
1-7-2021 16:00HG 2- AEG Aegir crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 13:29LHB 4* EUR Euros rower Jeroen Valk has been replaced by Martijn van den Berg
rower Fabian van Dongen has been replaced by Jeroen Valk
rower Martijn van den Berg has been replaced by Fabian van Dongen 
1-7-2021 13:26LDE 4x ARG Argo crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 13:25HGb 4- SKA Skadi 2 rower Daniël van der Weerdt has been replaced by Pieter Dikken 
1-7-2021 13:24HB 4+ SKA Skadi rower Tom Groothuis has been replaced by Auke van van Onna 
1-7-2021 13:24HB 4+ SKA Skadi/Triton rower Thom Korthals has been replaced by Hooper Kelly-Smith 
1-7-2021 13:23HG 2x SKA Skadi rower Martijn Bos has been replaced by Ruben van Streun 
1-7-2021 11:09LHB 8+ SKO Skøll rower Tim Kunis has been replaced by Casper Warnik
rower Connor Van Rooij has been replaced by Tim Kunis 
1-7-2021 11:08DGb 4- SKO Skøll rower Maud Feenstra has been replaced by Kris van Velzen
rower Kris van Velzen has been replaced by Maud Feenstra
rower Kris de Maat has been replaced by Iris Neijzen
rower Iris Neijzen has been replaced by Kris de Maat 
1-7-2021 10:38HB 2x TRI Triton 2 rower Luuk Davies has been replaced by Wouter Jansen 
1-7-2021 10:35DG 2x SKO Skøll 3 rower Minke Holleboom has been replaced by Iris Visser
rower Iris Visser has been replaced by Minke Holleboom 
1-7-2021 10:34DB 8+ SKO Skøll rower Sietske Wiemer has been replaced by Renske van Druten
rower Sophie Goldschmeding has been replaced by Gaia Evers
rower Emma van der Vorst has been replaced by Klara Gmeinbauer
rower Merel Dubois has been replaced by Amber Breed
rower Amber Breed has been replaced by Merel Dubois
rower Klara Gmeinbauer has been replaced by Emma van der Vorst
rower Gaia Evers has been replaced by Sophie Goldschmeding
rower Renske van Druten has been replaced by Sietske Wiemer 
30-6-2021 22:20HB 2x NER Nereus 4 rower Rainer Pots has been replaced by Robert Keulen 
30-6-2021 22:19LDB 4* NER Nereus rower Isabel Bangma has been replaced by Mirte Vlutters
rower Mirte Vlutters has been replaced by Isabel Bangma
rower Anna Sas has been replaced by Sosha Zuiderduin
rower Anneloes Pluimert has been replaced by Anna Sas
cox Sosha Zuiderduin has been replaced by Sofie van Haasteren 
30-6-2021 22:08HE 4x ASO Asopos crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 22:01HE 8+ OKE Okeanos rower Remy Ravenhorst has been replaced by Fons Brauers
rower Fons Brauers has been replaced by Max de Kruijff 
30-6-2021 21:59LDE 4x AEG Aegir/Nereus/Orca rower Rosa Brouwers has been replaced by Jonna van Mourik
rower Roos Duijn has been replaced by Ilse Feenstra
rower Ilse Feenstra has been replaced by Roos Duijn
rower Jonna van Mourik has been replaced by Rosa Brouwers 
30-6-2021 21:59DE 8+ PRO Proteus rower Karin van den Berg has been replaced by Heleen Huijsmans 
30-6-2021 21:57LHB 4* PHO Phocas rower Michiel Wessels has been replaced by Matthijs Buise
rower Matthijs Buise has been replaced by Jesper Willems 
30-6-2021 21:29DB 2x ORC Orca 3 crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:27LHE 4x THE Thêta crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:24DG 2x AEG Aegir crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:24HE 8+ LAG Laga crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:19LDE 1x TRI Triton crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:13DE 8+ EUR Euros crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:07HG 2- NJO Njord crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:03HE 4- NER Nereus crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 21:00LHE 4x TRI Triton crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 20:50LHE 8+ ORC Orca crew has withdrawn after draw 
30-6-2021 19:33DGb 4- NJO Njord rower Charlotte Veldkamp has been replaced by Irene Mulder
rower Berber Kommerij has been replaced by Charlotte Veldkamp
rower Irene Mulder has been replaced by Berber Kommerij 
30-6-2021 19:28DE 8+ NER Nereus rower Rosa Smiers has been replaced by Roos Zandvliet
rower Roos Zandvliet has been replaced by Sam van der Meer 
30-6-2021 19:28LHB 2x SKO Skøll 2 rower Luc Vermeer has been replaced by Koen Schleijpen 
30-6-2021 19:27LHB 2x SKO Skøll 1 rower Koen Schleijpen has been replaced by Luc Vermeer 
30-6-2021 19:27LHB 2x GYA Gyas rower Milan Post has been replaced by Joost Mecklenborg
rower Joost Mecklenborg has been replaced by Milan Post 
30-6-2021 19:25DG 2x SKO Skøll 3 rower Minke Holleboom has been replaced by Minke Holleboom 
30-6-2021 19:25DB 2x LAG Laga 4 rower Saar van der Wurff has been replaced by Lara Schonewille
rower Mirte Huisman has been replaced by Saar van der Wurff 
30-6-2021 19:23HG 2x AEG Aegir rower Vaughan van Inge has been replaced by Ben Bakker 
30-6-2021 19:22HB 2x NER Nereus 3 rower Robert Keulen has been replaced by Rainer Pots 
30-6-2021 19:22HB 4+ NJO Njord 2 rower Christian Mukanyangezi has been replaced by Sybren van Doorn
rower Stijn Tilman has been replaced by Pelle Wattel
rower Pelle Wattel has been replaced by Stijn Tilman
rower Sybren van Doorn has been replaced by Christian Mukanyangezi 
30-6-2021 19:21LHB 4* ASO Asopos rower Stef van den Berg has been replaced by Sjoerd Biemond
rower Sjoerd Biemond has been replaced by Stef van den Berg
rower lukas van Rijn has been replaced by Lucas Hoedemaker 
30-6-2021 19:20LDB 4* EUR Euros rower Annefie Tuinstra has been replaced by Marijke Agaart 
30-6-2021 19:19DB 8+ SAU Saurus rower Sanne de Kleijn has been replaced by Imke van der Loo
rower Imke van der Loo has been replaced by Sanne de Kleijn 
30-6-2021 19:19LHB 8+ NER Nereus rower Ralf Lippes has been replaced by Robin Di Mascio
cox Robin Di Mascio has been replaced by Marc van Maris 
30-6-2021 19:18LHB 8+ EUR Euros cox Anne Koning ter Heege has been replaced by Jasmina Basic