J16 2x (Girls) (Simon Sears Cup) Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC, 19 - 24 => FD

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.WYJWycliffe Junior Rowing Club C596------07:43.68(1)FA
 Lois Ellis
2.SWPSir William Perkins's School Rowing Club B595------07:45.40(2)FA
 Annabelle Thornton+1.72
3.TSSTideway Scullers School J602------07:46.17(3)FA
 Amalka Delevante+2.49
4.KHSKew House School Boat Club A597------07:52.54(4)FA
 Ava Thurnham+8.86
5.NCRNottinghamshire County Rowing Assn A618------07:53.04(5)FA
 Aditi Prashanth+9.36
6.WRGRoyal Grammar School Worcester Boat Club B604------07:55.92(6)FA
 Olivia Hodgson+12.24
7.LEALea Rowing Club B600------07:58.71(7)FB
 Alice Knight+15.03
8.GLBGlobe Rowing Club C603------07:59.42(8)FB
 Selam Tewelde+15.74
9.STNStaines Boat Club A621------08:01.70(9)FB
 Libby Frampton+18.02
10.HEDHeadington School Oxford Boat Club I609------08:05.62(10)FB
 Joey Gervacio+21.94
11.WTNWarrington Rowing Club B611------08:10.18(11)FB
 Eva Karalius+26.50
12.GWCGeorge Watsons College RC B606------08:10.52(12)FB
 Amelie Chambers+26.84
13.MHDMaidenhead Rowing Club F614------08:14.26(13)FC
 Kate McAdam+30.58
14.KRCKingston Rowing Club J599------08:15.87(14)FC
 Nina Blazevic+32.19
15.NOWNorthwich Rowing Club B610------08:16.12(15)FC
 Rachel Stevenson+32.44
16.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A632------08:16.55(16)FC
 ally conlon+32.87
17.PHSPutney High School Boat Club E619------08:20.97(17)FC
 Bridget Gilligan+37.29
18.ETXEton Excelsior Rowing Club A617------08:22.89(18)FC
 Hannah Sadler+39.21
19.BMSBedford Modern School Boat Club E612------08:24.63(19)FD
 Isabel Ogborne+40.95
20.FULFulham Reach Boat Club D607------08:25.62(20)FD
 Sophie Hunter+41.94
21.KSEKings School Ely, The, Boat Club D615------08:27.52(21)FD
 Eleanor Kittoe+43.84
22.CCSClaires Court School Boat Club M608------08:28.08(22)FD
 Anna Hughes+44.40
23.SPTSt Peter's School Boat Club C620------08:30.63(23)FD
 Imogen Ridgway-Hill+46.95
24.WLTWalton Rowing Club H613------08:33.56(24)FD
 Hannah Bognar+49.88
25.SPGSt Pauls Girls School Boat Club D622------08:38.43(25)
 Rosanagh De Mestre+54.75
26.STCStreatham and Clapham High School Boat Club B627------08:39.07(26)
 Rebecca Adair+55.39
27.BRYBryanston School Boat Club C623------08:40.30(27)
 Lizzie Shires+56.62
28.MINMinerva Bath Rowing Club A628------08:40.36(28)
 Charlotte Puzey+56.68
29.BAEBarn Elms Rowing Club E598------08:46.22(29)
 Amelie Mussett+1:02.54
30.WRRWorcester Rowing Club A624------08:47.62(30)
 Emily Hawkins+1:03.94
31.CHECheltenham College Boat Club F625------08:55.62(31)
 Charlotte English+1:11.94
32.TMSTormead Rowing Club B629------09:05.85(32)
 Sophie Charkin+1:22.17
33.SMASt Mary's School BC, Cambridge D631------09:15.78(33)
 Georgia Lovatt+1:32.10
34.WBKWalbrook Rowing Club G626------09:25.41(34)
 Maja Smith+1:41.73
KGSKingston Grammar School Boat Club J601   did not start
 Emily Jones
GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A630   did not start
 Niamh Newlands

Sun, 13:27 - Race 344 - J16 2x (Girls) Final D

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.FULFulham Reach Boat Club D[4]02:10.03(2)04:26.04(1)06:44.74(1)09:01.50(1)
 Sophie Hunter02:16.0102:18.7002:16.76
2.BMSBedford Modern School Boat Club E[3]02:09.02(1)04:30.47(2)06:52.37(2)09:07.98(2)
 Isabel Ogborne02:21.4502:21.9002:15.61+6.48
3.CCSClaires Court School Boat Club M[6]02:11.35(3)04:33.49(3)06:53.47(3)09:09.73(3)
 Anna Hughes02:22.1402:19.9802:16.26+8.23
4.SPTSt Peter's School Boat Club C[7]02:11.69(4)04:34.88(4)06:57.88(4)09:19.68(4)
 Imogen Ridgway-Hill02:23.1902:23.0002:21.80+18.18
5.KSEKings School Ely, The, Boat Club D[5]02:12.37(5)04:36.38(5)07:03.96(5)09:24.78(5)
 Eleanor Kittoe02:24.0102:27.5802:20.82+23.28
6.WLTWalton Rowing Club H[8]02:18.21(6)04:44.09(6)07:12.98(6)09:36.93(6)
 Hannah Bognar02:25.8802:28.8902:23.95+35.43

Sun, 13:42 - Race 347 - J16 2x (Girls) Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MHDMaidenhead Rowing Club F[3]02:02.62(1)04:13.96(1)06:33.59(2)08:49.10(1)
 Kate McAdam02:11.3402:19.6302:15.51
2.NOWNorthwich Rowing Club B[5]02:04.83(3)04:14.69(2)06:32.91(1)08:49.58(2)
 Rachel Stevenson02:09.8602:18.2202:16.67+0.48
3.KRCKingston Rowing Club J[4]02:05.12(4)04:16.85(4)06:35.41(3)08:52.80(3)
 Nina Blazevic02:11.7302:18.5602:17.39+3.70
4.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A[6]02:08.53(5)04:17.41(5)06:39.72(4)09:03.47(4)
 ally conlon02:08.8802:22.3102:23.75+14.37
5.PHSPutney High School Boat Club E[7]02:04.35(2)04:16.27(3)06:40.77(5)09:04.75(5)
 Bridget Gilligan02:11.9202:24.5002:23.98+15.65
6.ETXEton Excelsior Rowing Club A[8]02:11.55(6)04:29.88(6)06:58.61(6)09:26.04(6)
 Hannah Sadler02:18.3302:28.7302:27.43+36.94

Sun, 16:13 - Race 376 - J16 2x (Girls) Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LEALea Rowing Club B[3]02:03.61(1)04:07.01(1)06:13.32(1)08:20.63(1)
 Alice Knight02:03.4002:06.3102:07.31
2.GLBGlobe Rowing Club C[4]02:04.54(2)04:11.71(2)06:20.44(2)08:28.09(2)
 Selam Tewelde02:07.1702:08.7302:07.65+7.46
3.HEDHeadington School Oxford Boat Club I[6]02:05.72(3)04:13.93(3)06:22.92(3)08:34.15(3)
 Joey Gervacio02:08.2102:08.9902:11.23+13.52
4.GWCGeorge Watsons College RC B[8]02:08.84(5)04:21.72(5)06:32.53(5)08:41.58(4)
 Amelie Chambers02:12.8802:10.8102:09.05+20.95
5.STNStaines Boat Club A[5]02:06.30(4)04:16.83(4)06:30.22(4)08:42.04(5)
 Libby Frampton02:10.5302:13.3902:11.82+21.41
6.WTNWarrington Rowing Club B[7]02:12.87(6)04:26.71(6)06:38.81(6)08:50.64(6)
 Eva Karalius02:13.8402:12.1002:11.83+30.01

Sun, 16:18 - Race 377 - J16 2x (Girls) Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WYJWycliffe Junior Rowing Club C[3]01:54.92(1)03:53.45(1)05:55.12(1)07:59.44(1)
 Lois Ellis01:58.5302:01.6702:04.32
2.TSSTideway Scullers School J[5]01:57.93(3)03:58.23(2)06:01.43(2)08:05.39(2)
 Amalka Delevante02:00.3002:03.2002:03.96+5.95
3.SWPSir William Perkins's School Rowing Club B[4]01:57.14(2)03:58.55(3)06:01.65(3)08:05.43(3)
 Annabelle Thornton02:01.4102:03.1002:03.78+5.99
4.KHSKew House School Boat Club A[6]01:58.53(4)04:02.59(4)06:09.59(4)08:17.74(4)
 Ava Thurnham02:04.0602:07.0002:08.15+18.30
5.WRGRoyal Grammar School Worcester Boat Club B[8]02:03.33(6)04:08.84(6)06:16.30(6)08:19.66(5)
 Olivia Hodgson02:05.5102:07.4602:03.36+20.22
6.NCRNottinghamshire County Rowing Assn A[7]02:01.96(5)04:06.90(5)06:14.26(5)08:27.09(6)
 Aditi Prashanth02:04.9402:07.3602:12.83+27.65