Water events map
To view the Water event submissions on a map, visit https://rowingtracker.com/hocr/2020

[036] M70+ 4702 meter

Show race on map

pos.codecrew
stroke
numberRiversideWeld
interval
CBC
interval
4702m
interval
difference
1.CRCSteve Rogers04:04.7(2)09:52.6(1)14:35.0(1)17:44.8(1)
 Corvallis Rowing Club05:47.904:42.403:09.8
2.VBCSteven Bosshard04:01.9(1)09:54.7(2)14:56.6(2)18:01.9(2)
 Virginia Boat Club05:52.805:01.903:05.3+17.1
3.RV BredaWillem Muller04:36.1(3)11:01.3(3)16:32.8(3)19:55.2(3)
 Roeivereniging Breda06:25.205:31.503:22.4+2:10.4
4.ORCTed Brown04:43.1(4)11:35.7(4)17:20.0(4)20:39.1(4)
 Orlando Rowing Club06:52.605:44.303:19.1+2:54.3
5.GMRDavid Blanchard05:06.9(5)12:10.1(5)18:20.3(5)22:07.2(5)
 Green Mountain Rowing Club07:03.206:10.203:46.9+4:22.4
6.CLRAGary Ahrens05:14.1(8)12:33.8(6)18:55.1(6)22:48.5(6)
 Carnegie Lake Rowing Association07:19.706:21.303:53.4+5:03.7
7.SDRCRobert Orsi05:28.9(9)12:59.4(9)19:17.5(9)23:03.0(7)
 San Diego Rowing Club07:30.506:18.103:45.5+5:18.2
8.CBCRobert Lee05:13.8(7)12:47.8(8)19:08.9(8)23:06.2(8)
 Cambridge Boat Club07:34.006:21.103:57.3+5:21.4
9.TPRCThomas Wolski05:12.2(6)12:35.4(7)19:08.6(7)23:06.8(9)
 Turning Point Rowing Club07:23.206:33.203:58.2+5:22.0
10.SARRCNorman Thetford05:40.8(14)13:19.2(10)19:36.5(10)23:29.6(10)
 Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters07:38.406:17.303:53.1+5:44.8
11.CCCMichael Shields05:31.6(10)13:21.2(12)19:47.6(11)23:42.7(11)
 Central Crew Club07:49.606:26.403:55.1+5:57.9
12.OARSJames Dickinson05:37.0(13)13:26.3(13)19:59.7(12)24:06.4(12)
 Orlando Area Rowing Society, Inc.07:49.306:33.404:06.7+6:21.6
13.CRIHugh Scott05:41.3(15)13:20.8(11)20:02.6(13)24:11.6(13)
 Community Rowing, Inc.07:39.506:41.804:09.0+6:26.8
14.Unaff.Patrick Guest05:35.1(12)13:37.8(14)20:14.3(14)24:18.6(14)
 Unaffiliated (CAN)08:02.706:36.504:04.3+6:33.8
15.SaladoAlex Dolotov05:42.7(16)13:49.9(16)20:32.8(15)24:43.6(15)
 Rio Salado Rowing Club, Inc.08:07.206:42.904:10.8+6:58.8
16.MapleMichael Bates05:33.1(11)13:38.5(15)20:51.9(16)25:06.8(16)
 Maple Bay Rowing Club08:05.407:13.404:14.9+7:22.0
17.PRCDavid Ross Johnstone05:48.2(17)14:23.6(20)21:05.5(18)25:07.2(17)
 The Pensacola Rowing Club08:35.406:41.904:01.7+7:22.4
18.SaladoPatrick Walsh05:50.6(18)14:13.0(17)21:01.4(17)25:09.7(18)
 Rio Salado Rowing Club, Inc.08:22.406:48.404:08.3+7:24.9
19.RCRJoseph Bracewell06:16.3(21)14:22.0(19)21:26.9(19)25:47.1(19)
 Rock Creek Rowing, Inc.08:05.707:04.904:20.2+8:02.3
20.BIACWallace Murfit06:20.1(22)14:54.9(22)21:57.9(20)26:14.2(20)
 Bair Island Aquatic Center (BIAC)08:34.807:03.004:16.3+8:29.4
21.GARFred Southwick05:53.3(19)14:17.0(18)22:18.8(21)26:47.8(21)
 Gainesville Area Rowing, Inc.08:23.708:01.804:29.0+9:03.0
22.MBCJim Hatch06:06.7(20)14:53.1(21)22:38.2(22)27:06.3(22)
 Mahkeenac Boating Club08:46.407:45.104:28.1+9:21.5
23.MHRAThomas Gates06:32.2(23)15:18.5(23)22:57.7(23)27:27.1(23)
 Mid Hudson Rowing Association08:46.307:39.204:29.4+9:42.3
24.SRAThomas Ryan07:24.4(25)16:03.4(24)23:28.4(24)27:48.7(24)
 Sagamore Rowing Association08:39.007:25.004:20.3+10:03.9
25.SaladoMark Abelson06:50.2(24)16:19.0(25)23:59.1(25)28:32.3(25)
 Rio Salado Rowing Club, Inc.09:28.807:40.104:33.2+10:47.5
26.TTLRJoseph Tuzzolino09:00.0(26)20:37.2(26)30:13.7(26)35:58.9(26)
 Tempe Town Lake Rowing11:37.209:36.505:45.2+18:14.1