W 30-39 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.FRAHelene LEFEBVRE01:43.0(2)03:27.1(1)05:12.9(1)06:56.4(1)
Encouragement-SESN 1 01:43.001:44.101:45.801:43.535.2 spm
2.GERAnna MUEHLE01:42.7(1)03:28.9(2)05:16.2(2)07:03.0(2)+6.6
Germany 01:42.701:46.201:47.301:46.831.7 spm
3.FRALaura FAU01:49.2(4)03:39.3(3)05:29.3(3)07:18.5(3)+22.1
Encouragement-SESN 2 01:49.201:50.001:49.901:49.433.5 spm
4.DENInga WEIHE SIVERTSEN01:49.0(3)03:40.0(4)05:31.5(4)07:22.2(4)+25.8
Denmark 01:49.001:51.001:51.501:50.729.7 spm
5.FRAMarie LE BRAS01:50.6(5)03:43.1(5)05:35.4(5)07:24.8(5)+28.4
Encouragement-SESN 3 01:50.601:52.501:52.301:49.432.7 spm
6.FRACindy PELLEGRINO01:52.3(7)03:49.8(7)05:43.5(7)07:34.4(6)+38.0
Thonon CA 01:52.301:57.501:53.701:51.028.7 spm
7.FRADelphine WEPIERRE01:51.4(6)03:46.5(6)05:41.5(6)07:34.6(7)+38.2
La Seyne sur Mer Av 01:51.401:55.101:55.001:53.130.7 spm
8.FRASabrina BRODNIK01:55.5(12)03:53.0(9)05:51.0(9)07:45.3(8)+48.9
Nogent sur Seine CA 01:55.501:57.501:58.001:54.332.2 spm
9.GERClaudia SECK01:55.3(11)03:51.8(8)05:49.1(8)07:46.1(9)+49.7
Germany 01:55.301:56.501:57.301:57.130.8 spm
10.FRAMartine ROSENBLATT01:55.1(10)03:54.8(10)05:55.2(10)07:52.4(10)+56.0
Belfort SR 1 01:55.101:59.702:00.401:57.334.0 spm
11.FRAMathilde HOLOWKA01:56.4(13)03:57.0(13)05:57.8(12)07:54.8(11)+58.4
Belfort SR 2 01:56.402:00.602:00.801:57.028.7 spm
12.FRAMathilde DUHAMEL01:53.7(8)03:56.1(12)05:57.4(11)07:55.1(12)+58.7
Rowing Club SRP 01:53.702:02.402:01.301:57.730.7 spm
13.FRAMarine DEL GALLO01:54.7(9)03:55.5(11)05:58.9(13)08:01.7(13)+1:05.3
France 01:54.702:00.802:03.402:02.826.2 spm
14.FRACaroline PICHON02:03.1(16)04:09.2(15)06:16.0(15)08:20.1(14)+1:23.7
Mulhouse RC 02:03.102:06.102:06.802:04.029.0 spm
15.FRAClaire TREUTENAERE01:56.5(14)04:06.1(14)06:15.2(14)08:21.7(15)+1:25.3
Sedan Av 01:56.502:09.602:09.102:06.527.4 spm
16.FRAAlexandra LE GUEN02:04.4(17)04:14.7(16)06:25.6(16)08:33.3(16)+1:36.9
Saint POL YC 02:04.402:10.302:10.902:07.728.5 spm
17.FRAAngelina CUINIER02:06.7(19)04:16.2(18)06:25.8(17)08:34.5(17)+1:38.1
Noisy le Grand ASLM 02:06.702:09.502:09.602:08.629.8 spm
18.FRAEvgeniya BEZGUB02:05.7(18)04:17.3(19)06:27.9(18)08:35.6(18)+1:39.2
Sevres VSN 3 02:05.702:11.602:10.602:07.727.0 spm
19.FRAJohanne BARNIER02:11.5(22)04:24.4(21)06:34.6(20)08:39.6(19)+1:43.2
AO Buc 02:11.502:12.902:10.102:05.026.7 spm
20.FRAKatleen LAFONTAINE02:02.7(15)04:16.0(17)06:33.3(19)08:50.0(20)+1:53.6
Ste Luce Av 02:02.702:13.302:17.302:16.727.7 spm
21.FRASalma TAZI02:09.5(20)04:25.1(22)06:41.9(22)08:53.0(21)+1:56.6
Sevres VSN 1 02:09.502:15.602:16.802:11.028.5 spm
22.FRACeline TRAN02:09.7(21)04:23.8(20)06:40.8(21)08:56.1(22)+1:59.7
Sevres VSN 4 02:09.602:14.102:17.002:15.328.7 spm
FRAJustine DE BATS   did not start
Lyon Caluire ACLC 
FRAElodie RICHAUD   did not start
Peyrolles CNPA 
GBRAimee Ellen O'KEEFFE   did not start
Great Britain