Sun, 10:30 - Race 4 - M70, LM70, W70, M60, LM60, LM80, W60, LW60 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Royal NavyM6001:46.9(1)03:34.0(1)05:21.7(1)07:08.3(1)
Paul Winton 01:46.901:47.101:47.701:46.632.7 spm
2.puregym bramleyLM6001:48.5(3)03:36.1(2)05:23.8(2)07:11.1(2)+2.8
paul Wenham 01:48.501:47.601:47.701:47.330.2 spm
3.Gym MostynM6001:47.9(2)03:36.7(3)05:24.9(3)07:12.7(3)+4.4
Michael Robinson 01:47.901:48.801:48.201:47.731.2 spm
4.Fitness Matters Indoor Rowing TeamLM6001:49.5(4)03:38.4(4)05:27.8(4)07:17.0(4)+8.7
Harry Hellam 01:49.501:48.901:49.401:49.232.5 spm
5.Durham Amateur Rowing ClubM7001:51.3(6)03:44.3(6)05:35.5(6)07:23.8(5)+15.5
Roger Stainforth 01:51.301:53.001:51.201:48.229.5 spm
6.Red Line RowersM6001:50.5(5)03:39.9(5)05:31.4(5)07:24.9(6)+16.6
Richard Campos 01:50.501:49.401:51.501:53.529.0 spm
7.Royal Chester Rowing ClubLM6001:51.4(7)03:46.1(7)05:43.2(7)07:41.3(7)+33.0
Adam Wlson 01:51.401:54.701:57.101:58.130.0 spm
8.PaddyPower IRCLM7001:57.3(10)03:54.3(9)05:51.6(8)07:46.7(8)+38.4
Joe Keating 01:57.301:57.001:57.301:55.133.0 spm
9.King's SchoolLM7002:00.3(12)03:59.7(12)05:57.7(12)07:48.5(9)+40.2
Chris Cumbers 02:00.301:59.401:58.001:50.824.7 spm
10.REX Rowing ClubW6001:57.7(11)03:56.6(11)05:55.6(10)07:52.8(10)+44.5
Val Edwards 01:57.701:58.901:59.001:57.228.2 spm
11.Hereford Point 4M7001:52.1(8)03:51.2(8)05:53.0(9)07:53.0(11)+44.7
John Hudspith 01:52.101:59.102:01.802:00.130.5 spm
12.Burton Leander Rowing ClubM7001:55.1(9)03:55.2(10)05:56.3(11)07:56.1(12)+47.8
Kenneth Moore 01:55.102:00.102:01.101:59.831.7 spm
13.Teign ScullersW6002:01.7(13)04:04.1(13)06:08.4(13)08:09.8(13)+1:01.5
Marjorie Roome 02:01.702:02.402:04.302:01.428.0 spm
14.Snap Fitness LancasterM6002:05.4(14)04:13.2(14)06:23.9(14)08:32.0(14)+1:23.7
Alexander Rizenko 02:05.402:07.802:10.602:08.126.8 spm
15.DiamondsLW6002:06.6(15)04:16.4(15)06:26.9(15)08:36.1(15)+1:27.8
Karen Butler 02:06.602:09.802:10.502:09.133.5 spm
16.Hollingworth Lake RCW6002:11.3(16)04:26.3(16)06:43.8(16)08:52.7(16)+1:44.4
Penny Price 02:11.302:15.002:17.502:08.928.2 spm
17.puregym bramleyLM8002:18.6(18)04:36.6(18)06:54.6(18)09:08.4(17)+2:00.1
danny Lyons 02:18.602:18.002:18.002:13.828.7 spm
18.Lytham YMCALM7002:17.3(17)04:32.6(17)06:51.6(17)09:15.2(18)+2:06.9
Vic Heaney 02:17.302:15.302:19.002:23.629.8 spm
19.Wrexham AACLM8002:19.2(19)04:49.3(19)07:19.9(19)09:52.0(19)+2:43.7
Brian Forster 02:19.202:30.102:30.602:32.023.2 spm
20.Armley Sports CentreW7002:28.7(20)04:59.0(20)07:27.9(20)09:52.6(20)+2:44.3
Henrietta Morath 02:28.702:30.302:28.902:24.828.2 spm
Lytham YMCAM70   did not start
Vic Heaney 
Upper Thames RCM60   did not start
Tim Kitto 
Energie Fitness HydeLM60   did not start
Barry Jones 
Walbrook Rowing ClubLM60   did not start
Andy Robinson 
Sub 7W60   did not start
Jane George