Sun, 10:10 - Race 3 - LM30, JM16, JM18 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Milton Keynes Rowing ClubLM3001:39.0(2)03:18.3(1)04:59.3(1)06:40.3(1)
Chris Hearn 01:39.001:39.301:41.001:41.034.3 spm
2.Queens Park HSRCJM1601:43.1(10)03:26.4(6)05:10.4(5)06:50.8(2)+10.5
Dylan Howard 01:43.101:43.301:44.001:40.427.0 spm
3.Notre Dame HSJM1801:38.5(1)03:22.7(2)05:07.9(2)06:52.4(3)+12.1
james Byron 01:38.501:44.201:45.201:44.631.0 spm
4.Kings School ChesterJM1601:41.0(4)03:25.5(5)05:10.1(3)06:52.8(4)+12.5
Archie Barker 01:41.001:44.501:44.601:42.726.7 spm
5.Gorse Boat ClubJM1801:42.0(6)03:24.4(4)05:10.1(3)06:57.7(5)+17.4
Alex Williams 01:42.001:42.401:45.701:47.632.0 spm
6.Queens Park HSRCJM1601:41.7(5)03:27.0(7)05:13.7(7)07:00.5(6)+20.2
Joe Bamber 01:41.701:45.301:46.701:46.828.3 spm
7.Trafford Rowing ClubJM1801:42.4(8)03:28.0(9)05:18.2(9)07:03.4(7)+23.1
Albert Whistance 01:42.401:45.601:50.201:45.227.2 spm
8.Gorse Boat ClubJM1801:42.3(7)03:22.8(3)05:12.3(6)07:06.2(8)+25.9
Jacob Nichollson 01:42.301:40.501:49.501:54.027.9 spm
9.Queens Park HSRCJM1601:42.6(9)03:30.7(10)05:21.4(10)07:06.7(9)+26.4
James Cox 01:42.601:48.101:50.701:45.329.2 spm
10.Queens Park HSRCJM1601:48.8(19)03:37.3(14)05:26.4(13)07:10.0(10)+29.7
Tom Lawrence 01:48.801:48.501:49.101:43.530.2 spm
11.Gorse Boat ClubJM1801:43.9(12)03:27.9(8)05:14.7(8)07:12.2(11)+31.9
Harry Botterill 01:43.901:44.001:46.801:57.530.0 spm
12.Kings School ChesterJM1601:43.8(11)03:32.9(11)05:24.1(12)07:12.4(12)+32.1
Alex Crees 01:43.801:49.101:51.201:48.225.5 spm
13.Kings School ChesterJM1601:46.1(15)03:33.1(12)05:23.2(11)07:13.0(13)+32.7
Euan Cowdell 01:46.101:47.001:50.101:49.929.5 spm
14.Queens Park HSRCJM1601:50.8(22)03:40.4(20)05:30.4(14)07:19.3(14)+39.0
Josh Halewood 01:50.801:49.601:50.001:49.032.2 spm
15.Hollingworth Lake RCJM1601:47.7(18)03:40.0(17)05:31.8(16)07:20.4(15)+40.1
Sam Harrage 01:47.701:52.301:51.801:48.628.7 spm
16.Kings School ChesterJM1601:43.9(12)03:34.8(13)05:30.9(15)07:23.7(16)+43.4
Nathan Wilmott 01:43.901:50.901:56.101:52.827.0 spm
17.Trafford Rowing ClubJM1801:46.7(17)03:40.0(17)05:34.9(18)07:28.9(17)+48.6
Brenno Puppin 01:46.701:53.301:54.901:54.031.7 spm
18.Hollingworth Lake RCJM1601:45.8(14)03:38.6(16)05:34.0(17)07:29.3(18)+49.0
George Tisdall 01:45.801:52.801:55.401:55.230.0 spm
18.Grosvenor Rowing ClubJM1801:49.0(20)03:40.0(17)05:35.1(19)07:29.3(18)+49.0
Max Williams 01:49.001:51.001:55.101:54.228.2 spm
20.Queens Park HSRCJM1601:53.7(23)03:47.6(22)05:43.2(21)07:37.8(20)+57.5
Josh Williamson 01:53.701:53.901:55.601:54.531.8 spm
21.Bradford Grammer SchoolJM1801:53.9(24)03:49.8(23)05:45.3(22)07:38.9(21)+58.6
MUSTAFA Ali 01:53.901:55.901:55.501:53.624.5 spm
22.Bradford Grammer SchoolJM1801:40.3(3)03:38.4(15)05:41.6(20)07:44.8(22)+1:04.5
WILL Holt 01:40.301:58.102:03.202:03.326.0 spm
23.Liverpool Victora RCJM1801:46.4(16)03:46.4(21)05:48.7(23)07:46.9(23)+1:06.6
Aiden Keaney 01:46.402:00.002:02.301:58.330.9 spm
24.Bradford Grammer SchoolJM1601:50.4(21)03:50.9(24)05:53.1(24)07:49.3(24)+1:09.0
RAHUL Midgley 01:50.402:00.502:02.201:56.327.8 spm
25.Bradford Grammer SchoolJM1601:59.1(26)03:58.8(26)05:57.7(25)07:54.8(25)+1:14.5
ARJUN Sohal 01:59.101:59.701:58.901:57.126.2 spm
26.Liverpool Victora RCJM1601:56.9(25)03:58.7(25)06:01.8(26)08:01.7(26)+1:21.4
Jonny Light 01:56.902:01.802:03.101:59.930.5 spm
Bradford Grammer SchoolJM16   did not start
FREDDY Azfar 
Bradford Grammer SchoolJM16   did not start
HARRY Burns 
Bradford Grammer SchoolJM18   did not start
THEO Horsley 
Trafford Rowing ClubJM18   did not start
Orlando Heaton 
Bradford Grammer SchoolJM16   did not start
BEN Wake-Watson 
Bradford Grammer SchoolJM16   did not start
RUAIRI Hawthorn 
Bradford Grammer SchoolJM18   did not start
JAMES Adam