Sun, 3:25 PM - Race 33 - W, M, M 24-49, W 24-49, W 50+ 500 meter

pos.codecrew
stroke
eventfinishdifference
1.TEXRCDavid GarciaM 24-4901:20.7(1)
Texas Rowing Center 01:20.746.0 spm
2.FrgGJens RaabM 24-4901:20.9(2)+0.2
Frankfurter Rudergesellschaft Germania 01:20.939.0 spm
3.LLRCAndriy PryvedaM01:21.5(3)+0.8
Lake Leelanau Rowing Club 01:21.541.0 spm
4.Unaff.Walker HauptmanM 24-4901:21.6(4)+0.9
Unaffiliated (USA) 01:21.6
5.ERCLawrence RossM 24-4901:21.7(5)+1.0
Edmonton Rowing Club 01:21.747.0 spm
6.RERhys KirkM 24-4901:23.3(6)+2.6
RowElite 01:23.340.0 spm
7.TCANCameron BrownM 24-4901:27.0(7)+6.3
Tartan Crew Alumni Network 01:27.041.0 spm
8.SylvanKevin FinkM01:30.6(8)+9.9
Sylvan Scullers 01:30.639.0 spm
9.Unaff.John PucekLM 24-4901:30.7(9)+10.0
Unaffiliated (USA) 01:30.746.0 spm
10.SCLAshley LawrenceLM 24-4901:30.9(10)+10.2
SCULLHOUSE Rowing 01:30.944.0 spm
11.Unaff.Adam BielanskiM 24-4901:32.3(11)+11.6
Unaffiliated (USA) 01:32.341.0 spm
12.Unaff.Benjamin SaupeM 24-4901:32.4(12)+11.7
Unaffiliated (GER) 01:32.437.0 spm
13.Unaff.Michael MeehanLM01:33.0(13)+12.3
Unaffiliated (USA) 01:33.035.0 spm
14.Unaff.Jason AnhornM01:34.2(14)+13.5
Unaffiliated (USA) 01:34.234.0 spm
14.Unaff.Cale RamseyM 24-4901:34.2(14)+13.5
Unaffiliated (USA) 01:34.231.0 spm
14.Unaff.Morgan McGrathW 24-4901:34.2(14)+13.5
Unaffiliated (USA) 01:34.238.0 spm
17.CFSElla FoxW01:34.9(17)+14.2
Crossfit Sun 01:34.947.0 spm
18.SSRBenita Antonia ClausenW 50+01:35.0(18)+14.3
Skullerud Sportsklubb – Roing 01:35.040.0 spm
19.Unaff.Jason CortezM 24-4901:35.6(19)+14.9
Unaffiliated (USA) 01:35.638.0 spm
20.Unaff.Samantha McKayAlt W01:36.2(20)+15.5
Unaffiliated (USA) 01:36.235.0 spm
21.Unaff.Luke FaithM01:38.0(21)+17.3
Unaffiliated (USA) 01:38.039.0 spm
22.ALRSteve ShinderM01:40.5(22)+19.8
Aviron Lachine Rowing 01:40.539.0 spm
23.RowLAAntonia Emanuelle Abreu MottaLW01:40.8(23)+20.1
RowLA 01:40.839.0 spm
24.NRAnna ZikovichW01:42.2(24)+21.5
Nashville Rowing 01:42.236.0 spm
25.Unaff.Dana AndersW 24-4901:45.3(25)+24.6
Unaffiliated (USA) 01:45.335.0 spm
26.Unaff.Bre AbellW 24-4901:48.2(26)+27.5
Unaffiliated (USA) 01:48.238.0 spm
27.Unaff.Vanessa MacKinnonLW 24-4901:49.3(27)+28.6
Unaffiliated (CAN) 01:49.333.0 spm
28.Unaff.Hannah MayerW01:52.9(28)+32.2
Unaffiliated (USA) 01:52.940.0 spm
29.DSCElise HillW 24-4901:58.7(29)+38.0
Delta Sculling Center 01:58.742.0 spm
30.Unaff.Mohamed Bilel GuerbajM 24-4902:04.6(30)+43.9
Unaffiliated (TUN) 02:04.6
31.DSCEdward KlunkM 24-4902:06.6(31)+45.9
Delta Sculling Center 02:06.630.0 spm
32.Unaff.Joy FunkW02:13.1(32)+52.4
Unaffiliated (USA) 02:13.133.0 spm
33.Unaff.Kathleen LarkinLW 50+02:15.8(33)+55.1
Unaffiliated (USA) 02:15.838.0 spm
34.YMNPatricia A HagenLW 50+02:28.1(34)+1:07.4
YMCA North - Burnsville MN 02:28.126.0 spm
RCHDDénia AmonLWdid not start
Ruderclub Hansa Dortmund von 1898 e.V. 
Unaff.John PucekLMdid not start
Unaffiliated (USA) 
Unaff.Martin Mario JelaniMdid not start
Unaffiliated (DEN) 
Unaff.Stephen GammaLM 24-49did not start
Unaffiliated (USA) 
CCBrian HannonM 24-49did not start
Crew Class 
Unaff.Darrell BookerM 24-49did not start
Unaffiliated (USA)