Sun, 11:45 AM - Race 8 - [005] W U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.PRReilly Katz01:45.2(1)03:34.7(1)05:25.0(1)07:11.3(1)
Port Rowing 01:45.201:49.501:50.301:46.432.2 spm
2.TCRCGreta Geiser01:46.6(2)03:35.8(2)05:26.9(3)07:12.5(2)+1.2
Treasure Coast Rowing Club, Inc. 01:46.601:49.201:51.101:45.733.5 spm
3.EHSMolly Karen Dansby01:48.7(3)03:39.3(4)05:30.1(4)07:18.6(3)+7.3
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. 01:48.701:50.601:50.801:48.533.5 spm
3.RCKathryn Serra01:50.1(4)03:39.2(3)05:26.4(2)07:18.6(3)+7.3
Ransom Everglades Crew 01:50.101:49.101:47.201:52.229.7 spm
5.ONRACatherine Barry01:51.0(5)03:44.5(5)05:36.9(5)07:27.9(5)+16.6
Oak Neck Rowing Academy 01:51.001:53.501:52.401:51.139.0 spm
6.WILBCAmber Cayci01:51.6(6)03:45.0(6)05:38.5(6)07:28.8(6)+17.5
Williamsburg Boat Club 01:51.601:53.401:53.501:50.333.5 spm
7.LBJCSydney Perry01:54.3(10)03:50.0(10)05:43.9(8)07:33.0(7)+21.7
Long Beach Junior Crew 01:54.301:55.701:53.901:49.130.5 spm
8.PJRCHeidi Biedenkapp01:53.9(9)03:48.2(7)05:42.9(7)07:34.2(8)+22.9
The Port Jefferson Rowing Club 01:53.901:54.301:54.701:51.326.7 spm
9.EHSAudrey Seward01:53.2(7)03:49.6(8)05:46.3(9)07:43.1(9)+31.8
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. 01:53.201:56.401:56.701:56.831.0 spm
10.MRCJosephine Williams01:57.2(18)03:53.6(17)05:48.8(11)07:44.1(10)+32.8
Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club 01:57.201:56.401:55.201:55.329.7 spm
11.C.I.RSydney Tuck01:54.8(13)03:52.4(12)05:49.8(15)07:44.3(11)+33.0
City Island Rowing 01:54.801:57.601:57.401:54.530.7 spm
12.ONRAGrace DeMartino01:56.0(17)03:52.8(16)05:49.2(12)07:44.6(12)+33.3
Oak Neck Rowing Academy 01:56.001:56.801:56.401:55.437.7 spm
13.RNJAnnabelle Hermey01:53.4(8)03:49.7(9)05:47.8(10)07:45.0(13)+33.7
Row New Jersey 01:53.401:56.301:58.101:57.229.0 spm
14.CRSDAmelia Scherer01:55.5(16)03:52.5(14)05:50.4(17)07:45.2(14)+33.9
Community Rowing of San Diego 01:55.501:57.001:57.901:54.930.7 spm
15.C.I.RGiordan Ismael01:55.0(15)03:52.4(12)05:49.9(16)07:45.3(15)+34.0
City Island Rowing 01:55.001:57.401:57.501:55.428.2 spm
16.C.I.RAlex Dessart01:54.9(14)03:52.5(14)05:49.4(14)07:45.6(16)+34.3
City Island Rowing 01:54.901:57.601:56.901:56.229.2 spm
17.Unaff.Anika Roche01:54.5(12)03:51.3(11)05:49.2(12)07:47.5(17)+36.2
Unaffiliated (USA) 01:54.501:56.801:57.901:58.229.2 spm
18.ONRAKaitlyn Clarke01:54.3(10)03:53.9(18)05:54.5(18)07:53.8(18)+42.5
Oak Neck Rowing Academy 01:54.301:59.602:00.601:59.331.4 spm
19.ACRAAmanda Svensson01:58.9(21)03:58.1(19)05:57.1(19)07:55.1(19)+43.8
Advanced Community Rowing Association INC. 01:58.901:59.101:58.901:58.227.2 spm
20.Unaff.Francesca N. Venditti02:01.6(25)04:01.6(22)06:01.1(20)07:56.8(20)+45.5
 02:01.602:00.001:59.501:55.731.0 spm
21.FCRCAva Poole01:58.5(20)03:59.7(20)06:02.5(21)08:01.4(21)+50.1
First Coast Rowing Club 01:58.502:01.202:02.801:58.931.2 spm
22.HRRAEliza Lyons02:03.6(29)04:05.2(25)06:05.9(22)08:05.5(22)+54.2
Hudson River Rowing Association, Inc. 02:03.602:01.602:00.701:59.624.0 spm
23.NPBRCEden Doner02:00.3(22)04:03.9(24)06:07.5(23)08:07.9(23)+56.6
North Palm Beach Rowing Club 02:00.302:03.602:03.602:00.429.5 spm
24.CRSDJillian de Merlier01:57.8(19)04:00.3(21)06:08.9(24)08:11.7(24)+1:00.4
Community Rowing of San Diego 01:57.802:02.502:08.602:02.831.5 spm
25.LSCAudrey Schroeder02:01.2(24)04:06.7(27)06:10.5(26)08:12.7(25)+1:01.4
Lakeside School 02:01.202:05.502:03.802:02.227.7 spm
26.RCRCElizabeth Shortell02:02.7(27)04:05.7(26)06:11.9(27)08:17.1(26)+1:05.8
Rose City Rowing Club 02:02.702:03.002:06.202:05.230.0 spm
27.CVCRGabriella Gonzalez02:00.6(23)04:02.9(23)06:09.3(25)08:17.9(27)+1:06.6
Coastal Virginia Community Rowing 02:00.602:02.302:06.402:08.629.2 spm
28.CRSDVictoria Jorge02:02.3(26)04:06.8(28)06:13.4(28)08:19.3(28)+1:08.0
Community Rowing of San Diego 02:02.302:04.502:06.602:06.031.5 spm
29.CVCRDakota Helgren02:03.1(28)04:08.7(29)06:16.0(29)08:25.2(29)+1:13.9
Coastal Virginia Community Rowing 02:03.102:05.602:07.302:09.330.2 spm
30.TYRARiley Shea------08:26.0(30)+1:14.7
Tulsa Youth Rowing Association 00:00.0
31.STMBVVictoria Miller-Tuchon02:04.2(31)04:11.8(30)06:21.9(30)08:30.0(31)+1:18.7
St. Mary Academy- Bay View 02:04.202:07.602:10.102:08.128.0 spm
32.CRSDCatherine Fox02:05.2(34)04:11.9(31)06:22.0(31)08:31.9(32)+1:20.6
Community Rowing of San Diego 02:05.202:06.702:10.102:10.029.7 spm
33.HRRAIsabella Rivera02:03.7(30)04:14.5(32)06:25.7(32)08:32.2(33)+1:20.9
Hudson River Rowing Association, Inc. 02:03.702:10.802:11.202:06.428.0 spm
34.LSCZelia Egan02:07.6(37)04:21.8(36)06:32.9(35)08:38.5(34)+1:27.2
Lakeside School 02:07.602:14.202:11.102:05.730.0 spm
35.RCRCAllison Henderson02:05.1(33)04:14.8(33)06:27.3(33)08:39.1(35)+1:27.8
Rocket City Rowing Crew, Inc. 02:05.102:09.602:12.502:11.826.8 spm
36.STUSophie Mahaffey02:06.6(35)04:17.2(34)06:32.7(34)08:45.6(36)+1:34.3
St. Ursula Academy Crew 02:06.602:10.602:15.502:12.928.3 spm
37.RowLAKassie Kim02:07.3(36)04:19.7(35)06:35.0(36)08:47.3(37)+1:36.0
RowLA 02:07.302:12.402:15.302:12.233.2 spm
38.NRRReagan Nielsen02:12.2(38)04:26.4(38)06:42.3(37)08:57.0(38)+1:45.7
Navesink River Rowing 02:12.202:14.202:15.902:14.731.5 spm
39.LSCKate Jacobs02:14.5(40)04:31.7(40)06:47.6(39)09:03.5(39)+1:52.2
Lakeside School 02:14.502:17.202:15.902:16.028.7 spm
40.TYRAKenzee Hampton02:04.7(32)04:22.0(37)06:46.3(38)09:03.9(40)+1:52.6
Tulsa Youth Rowing Association 02:04.702:17.302:24.302:17.629.1 spm
41.LSCMelat Woldetensae02:15.8(41)04:31.4(39)06:50.3(40)09:07.8(41)+1:56.5
Lakeside School 02:15.802:15.602:18.902:17.627.2 spm
42.LSCNour Gajial02:13.6(39)04:33.7(41)06:55.4(41)09:13.0(42)+2:01.7
Lakeside School 02:13.602:20.102:21.702:17.627.7 spm
43.DSCTania Tufui-Niu02:19.2(42)04:41.3(42)07:04.3(42)09:33.8(43)+2:22.5
Delta Sculling Center 02:19.202:22.102:23.002:29.527.5 spm
NACErin Delahunt   did not start
Nardin Academy Crew 
LSCJune Hartman   did not start
Lakeside School 
C.I.RAmanda Jaffe   did not start
City Island Rowing