Sun, 11:15 AM - Race 6 - [004] M U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CRCAlden Weaver01:37.3(1)03:15.7(1)04:55.0(1)06:33.2(1)
Conshohocken Rowing Center Inc. 01:37.301:38.401:39.301:38.232.8 spm
2.BRPHJaxon Packer01:41.4(2)03:26.7(2)05:11.8(2)06:52.9(2)+19.7
Brophy College Preparatory Crew 01:41.301:45.401:45.001:41.232.7 spm
3.KSCBrian Karle01:46.1(7)03:32.3(4)05:18.0(4)07:01.6(3)+28.4
King School 01:46.101:46.201:45.701:43.630.2 spm
4.MPrepDeclan O'Connor01:45.7(5)03:30.2(3)05:16.1(3)07:02.2(4)+29.0
Marianapolis Preparatory School Crew 01:45.701:44.501:45.901:46.030.5 spm
5.Unaff.Mitchell Coonahan01:50.4(14)03:39.4(9)05:28.5(7)07:12.7(5)+39.5
Unaffiliated (USA) 01:50.401:49.001:49.101:44.331.7 spm
6.STONHSWilliam Fauerbach01:46.6(8)03:35.7(5)05:25.2(5)07:13.4(6)+40.2
Stonington High School Crew Team 01:46.601:49.101:49.501:48.329.0 spm
7.CRSDJoseph Mullen01:48.0(9)03:37.4(6)05:26.7(6)07:15.0(7)+41.8
Community Rowing of San Diego 01:48.001:49.301:49.201:48.529.8 spm
8.YQCRPhineas Masters01:45.8(6)03:39.1(8)05:35.0(12)07:19.4(8)+46.2
Y Quad Cities Rowing 01:45.801:53.301:55.901:44.528.9 spm
9.Unaff.Forrester Clark01:48.8(12)03:41.4(13)05:33.1(10)07:19.5(9)+46.3
Unaffiliated (USA) 01:48.801:52.601:51.701:46.429.7 spm
10.BRPHHayden Penn01:48.6(11)03:40.2(11)05:32.6(9)07:24.0(10)+50.8
Brophy College Preparatory Crew 01:48.501:51.501:52.401:51.631.3 spm
11.COHSTheodore Heffernan01:45.1(4)03:38.0(7)05:31.3(8)07:24.1(11)+50.9
Cohasset Maritime Institute 01:45.101:52.901:53.301:52.729.7 spm
12.PJRCPreston Biedenkapp01:50.6(16)03:43.3(15)05:35.8(13)07:24.3(12)+51.1
The Port Jefferson Rowing Club 01:50.501:52.701:52.401:48.734.0 spm
13.SJPNick Rizos------07:24.8(13)+51.6
St. John's Preparatory School 00:00.0
14.RCRyan Berkshire01:48.0(9)03:40.5(12)05:34.4(11)07:26.9(15)+53.7
Ransom Everglades Crew 01:48.001:52.501:53.901:52.627.5 spm
15.BRPHFrank Lomax01:52.9(18)03:46.9(17)05:41.7(16)07:34.9(16)+1:01.7
Brophy College Preparatory Crew 01:52.901:54.001:54.801:53.128.5 spm
16.LSCHyunwoo Kim01:49.9(13)03:42.1(14)05:39.7(15)07:35.6(17)+1:02.4
Lakeside School 01:49.901:52.201:57.601:55.831.7 spm
17.Kevin Derderian01:44.7(3)03:39.8(10)05:39.2(14)07:36.0(18)+1:02.8
Community Rowing of San Diego 01:44.601:55.101:59.401:56.929.4 spm
18.ARCConor Costello01:50.5(15)03:45.5(16)05:43.4(17)07:38.1(19)+1:04.9
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center 01:50.501:55.001:57.901:54.727.0 spm
19.ACRAGeorge Giakouminakis01:52.9(18)03:47.4(19)05:44.4(18)07:39.3(20)+1:06.1
Advanced Community Rowing Association INC. 01:52.901:54.501:57.001:55.027.0 spm
20.CRSDNicolas Santos01:55.3(21)03:51.9(21)05:48.4(20)07:41.8(21)+1:08.6
Community Rowing of San Diego 01:55.201:56.501:56.401:53.729.2 spm
21.LSCMichael Li01:58.1(24)03:51.7(20)05:47.2(19)07:44.9(22)+1:11.7
Lakeside School 01:58.101:53.601:55.501:57.728.0 spm
22.CRSDSamuel Kinter01:57.5(23)03:55.4(22)05:53.2(23)07:46.8(23)+1:13.6
Community Rowing of San Diego 01:57.401:57.801:57.701:53.929.0 spm
23.BRPHJairus Wong------07:47.5(24)+1:14.3
Brophy College Preparatory Crew 00:00.0
24.CRSDMatthew Korniczky01:58.6(25)03:55.9(23)05:52.3(21)07:48.0(25)+1:14.8
Community Rowing of San Diego 01:58.601:57.301:56.401:55.731.2 spm
25.BRPHEthan Lacey01:52.7(17)03:47.3(18)05:52.5(22)07:48.8(26)+1:15.6
Brophy College Preparatory Crew 01:52.701:54.602:05.201:56.428.9 spm
26.CVCROliver Hewitt-Qualls------07:53.3(27)+1:20.1
Coastal Virginia Community Rowing 00:00.0
27.BCHACameron Dunn02:00.2(26)04:01.3(25)06:01.3(24)07:59.4(28)+1:26.2
1863 Boat Club 02:00.202:01.102:00.001:58.229.7 spm
28.NPBRCAdrien Llorens------08:09.3(29)+1:36.1
North Palm Beach Rowing Club 00:00.0
29.Unaff.Matthew Benestad------08:11.9(30)+1:38.7
Unaffiliated (USA) 00:00.0
30.OBCRSamir Panchal01:54.0(20)03:56.9(24)06:04.3(25)08:14.2(31)+1:41.0
Oyster Bay Community Rowing 01:54.002:02.902:07.402:10.029.7 spm
31.PJRCMichael Lascarides01:56.5(22)04:04.6(26)06:16.4(26)08:26.5(32)+1:53.3
The Port Jefferson Rowing Club 01:56.502:08.102:11.802:10.030.9 spm
32.Unaff.Nicholas Lu02:00.8(27)04:15.1(27)06:23.2(27)08:34.5(33)+2:01.3
Unaffiliated (USA) 02:00.802:14.302:08.102:11.335.7 spm
33.SRCAlexander Lanci02:08.9(29)04:21.5(28)06:35.5(28)08:47.5(34)+2:14.3
Syosset Rowing Club 02:08.902:12.602:14.002:12.027.7 spm
34.Matthew Brecker02:06.1(28)04:22.5(29)06:40.3(29)08:55.4(35)+2:22.2
Oyster Bay Community Rowing 02:06.102:16.402:17.802:15.129.2 spm
35.Unaff.Luke Haddad02:11.9(30)04:26.4(30)06:49.5(30)09:09.4(36)+2:36.2
Unaffiliated (AFG) 02:11.902:14.502:23.102:19.923.5 spm
36.BRPHJoseph Aboujawde02:21.6(31)04:47.5(31)07:25.5(31)09:55.8(37)+3:22.6
Brophy College Preparatory Crew 02:21.602:25.902:38.002:30.327.5 spm
Unaff.Jake Davey   did not start
Unaffiliated (USA) 
LSCAditya Casturi   did not start
Lakeside School 
OCRAJohn Larkin   did not start
Orange County Rowing Association 
ONRAThomas Andersson   did not start
Oak Neck Rowing Academy 
BRPHHarley Risser   did not start
Brophy College Preparatory Crew 
LSCRishi Lakshminarayanan   did not start
Lakeside School 
MBRCNikola Stojanovic   did not start
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club 
Unaff.Ethan Dunn   did not start
Unaffiliated (USA) 
out of competition
NRREthan Good------07:26.5(14)+53.3
Navesink River Rowing 00:00.0