Sun, 10:15 AM - Race 2 - [003] W U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.STMBVLindsey Williams01:50.2(3)03:41.3(2)05:32.4(1)07:21.7(1)
St. Mary Academy- Bay View 01:50.201:51.101:51.101:49.329.0 spm
2.GBRHelena Greenshields01:47.3(2)03:38.1(1)05:32.9(2)07:26.9(2)+5.2
Great Bay Rowing 01:47.301:50.801:54.801:53.932.7 spm
3.MINNRCFlorine Lijesen01:54.2(5)03:48.5(4)05:41.9(3)07:34.4(3)+12.7
Minneapolis Rowing Club 01:54.201:54.301:53.401:52.529.7 spm
4.LBJCIzabella Gwizdak------07:43.7(4)+22.0
Long Beach Junior Crew 00:00.0
5.TRCAnnelise Hahl01:43.6(1)03:42.1(3)05:46.8(4)07:44.5(5)+22.8
Triangle Rowing Club 01:43.601:58.502:04.701:57.725.3 spm
6.EHSNoelle Zinn01:53.6(4)03:49.5(5)05:48.2(5)07:45.7(6)+24.0
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. 01:53.601:55.901:58.701:57.529.7 spm
7.LBJCSydney Macklin------07:45.9(7)+24.2
Long Beach Junior Crew 00:00.0
8.WYRAGrace Moore01:55.9(6)03:54.5(6)05:53.6(6)07:52.5(8)+30.8
Wilmington Youth Rowing Association 01:55.901:58.601:59.101:58.930.0 spm
9.LBJCHayley Bergstrom01:59.8(10)03:59.3(9)05:58.3(8)07:53.4(9)+31.7
Long Beach Junior Crew 01:59.801:59.501:59.001:55.130.5 spm
10.Unaff.Izzy Barnes01:58.2(7)03:56.5(7)05:57.0(7)07:58.6(10)+36.9
Unaffiliated 01:58.201:58.302:00.502:01.628.8 spm
11.ACRAJordan Roth02:00.2(11)04:01.0(10)06:01.5(10)07:59.5(11)+37.8
Advanced Community Rowing Association INC. 02:00.202:00.802:00.501:57.929.5 spm
12.GATara Salli01:59.6(9)03:58.9(8)06:00.4(9)08:01.3(12)+39.6
Greenwich Academy 01:59.601:59.302:01.502:00.928.3 spm
13.BollesSophia Quirk02:00.7(12)04:01.4(11)06:03.9(11)08:06.9(13)+45.2
The Bolles School 02:00.702:00.702:02.502:03.128.8 spm
14.OBCRLeela Tickoo02:03.1(17)04:07.7(13)06:12.4(12)08:15.3(14)+53.6
Oyster Bay Community Rowing 02:03.102:04.602:04.702:02.928.5 spm
15.RowLAEmily Lopez02:03.8(21)04:10.9(15)06:17.5(14)08:21.8(15)+1:00.1
RowLA 02:03.802:07.102:06.602:04.230.7 spm
16.ACRAMaya Geller02:06.5(25)04:13.6(22)06:20.0(15)08:22.5(16)+1:00.8
Advanced Community Rowing Association INC. 02:06.502:07.102:06.402:02.529.2 spm
17.CBCLucy Greenup02:08.3(28)04:15.3(25)06:22.0(18)08:26.8(17)+1:05.1
Cambridge Boat Club 02:08.302:07.002:06.702:04.927.7 spm
18.NRRDelia Massell02:03.2(18)04:12.4(19)06:21.3(17)08:27.6(18)+1:05.9
Navesink River Rowing 02:03.202:09.102:08.902:06.331.5 spm
19.RGCCChloe Ernst02:03.7(20)04:09.7(14)06:15.7(13)08:28.6(19)+1:06.9
Radnor Girls Crew Club 02:03.702:06.002:06.002:12.933.2 spm
20.MHRCCecilia Volk02:03.8(21)04:14.3(24)06:29.0(23)08:38.7(26)08:28.7
Mile High Rowing Club 02:03.802:10.502:14.702:09.6corrected
-10.0
21.TRCAlyssa Hakim01:58.5(8)04:04.5(12)06:20.6(16)08:29.5(20)+1:07.8
Triangle Rowing Club 01:58.502:06.002:16.102:08.934.4 spm
22.KBCMiraal Zafar------08:30.3(21)+1:08.6
Karachi Boat Club 00:00.0
23.CRSDPaige Gonor02:03.5(19)04:11.1(16)06:22.3(19)08:31.0(22)+1:09.3
Community Rowing of San Diego 02:03.502:07.602:11.202:08.632.2 spm
24.STUAva Fighter02:01.1(13)04:11.8(18)06:23.9(20)08:32.5(23)+1:10.8
St. Ursula Academy Crew 02:01.102:10.602:12.102:08.527.5 spm
25.DSCJoselle Deuel02:04.3(24)04:12.5(20)06:25.9(21)08:35.3(24)+1:13.6
Delta Sculling Center 02:04.302:08.102:13.402:09.526.7 spm
26.BCCHannah Marks02:03.9(23)04:13.7(23)06:26.2(22)08:35.7(25)+1:14.0
Bedford Crew Club 02:03.902:09.802:12.502:09.533.2 spm
27.STURhylee Sparks02:09.8(32)04:19.1(27)06:29.5(24)08:40.9(27)+1:19.2
St. Ursula Academy Crew 02:09.802:09.302:10.402:11.529.0 spm
28.Unaff.Sarah Roman02:08.6(30)04:20.2(28)06:31.8(26)08:43.5(28)+1:21.8
Unaffiliated (USA) 02:08.602:11.602:11.602:11.630.2 spm
29.CRSDGianna Ybarra02:02.3(14)04:12.7(21)06:29.8(25)08:48.6(29)+1:26.9
Community Rowing of San Diego 02:02.302:10.402:17.002:18.929.0 spm
30.DSCHannah Noe02:02.7(15)04:11.4(17)06:32.1(27)08:50.3(30)+1:28.6
Delta Sculling Center 02:02.702:08.602:20.702:18.126.8 spm
31.STUHailey Weber02:02.8(16)04:17.9(26)06:37.3(28)08:51.5(31)+1:29.8
St. Ursula Academy Crew 02:02.802:15.102:19.402:14.225.7 spm
32.SetonAbigail Vanasse02:08.4(29)04:22.9(29)06:39.8(29)08:53.8(32)+1:32.1
Elizabeth Seton High School 02:08.402:14.502:16.902:14.027.0 spm
33.A.R.Mila Beltran02:06.9(26)04:26.9(31)06:50.8(32)09:15.9(36)09:05.9
Antares Remo 02:06.902:20.002:23.902:25.1corrected
-10.0
34.LSCSonya Hamid02:09.1(31)04:28.9(32)06:48.4(31)09:07.4(33)+1:45.7
Lakeside School 02:09.102:19.802:19.502:18.928.4 spm
35.KSCCharlotte Janney02:07.8(27)04:23.9(30)06:47.6(30)09:08.1(34)+1:46.4
King School 02:07.802:16.102:23.702:20.527.2 spm
36.CRSDKira Hanson02:14.8(33)04:33.8(33)06:54.9(33)09:13.4(35)+1:51.7
Community Rowing of San Diego 02:14.802:19.002:21.102:18.632.8 spm
37.LSCAnbini Ganesh02:16.7(34)04:35.7(34)06:57.9(34)09:20.2(37)+1:58.5
Lakeside School 02:16.702:19.002:22.202:22.228.2 spm
38.Unaff.Salma Moumena02:38.9(36)05:06.9(36)07:29.2(36)09:46.2(38)+2:24.5
Unaffiliated (KSA) 02:38.902:28.002:22.302:17.028.7 spm
39.OBCRNikki Atri02:22.6(35)04:49.7(35)07:19.4(35)09:50.2(39)+2:28.5
Oyster Bay Community Rowing 02:22.602:27.102:29.702:30.830.5 spm
RNJCheung Kalia   did not start
Row New Jersey 
STULillyan Stiger   did not start
St. Ursula Academy Crew 
PJRCSophia Martinez   did not start
The Port Jefferson Rowing Club 
LBJCOlivia Gomez   did not start
Long Beach Junior Crew