[001] LM 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Drake DeuelLMC01:30.6(1)03:01.9(1)04:33.8(1)06:05.1(1)
HFL (U23) 01:30.601:31.301:31.901:31.338.0 spm
2.Charles KoontzLMC01:38.0(2)03:16.2(2)04:55.4(2)06:34.9(2)+29.8
Unaffiliated (U23) 01:38.001:38.201:39.201:39.538.0 spm
3.Amel YounisLM01:38.4(3)03:18.3(4)04:57.2(4)06:35.0(3)+29.9
Riverside Boat Club 01:38.401:39.901:38.901:37.735.0 spm
4.Dylan Hooper GoetinckLMC01:38.7(4)03:17.5(3)04:57.1(3)06:35.5(4)+30.4
Unaffiliated (U23) 01:38.701:38.801:39.601:38.536.5 spm
5.Simon LudenLMC01:41.7(6)03:24.7(5)05:08.1(6)06:48.4(5)+43.3
Roger Williams University Rowing Club (U23) 01:41.701:43.001:43.401:40.434.5 spm
6.Evan LeaLMC01:42.2(9)03:25.0(6)05:07.6(5)06:49.2(6)+44.1
University of Rochester Crew (U23) 01:42.201:42.801:42.601:41.630.7 spm
7.Philip OnffroyLM01:41.9(7)03:25.0(6)05:08.5(7)06:49.8(7)+44.7
Bancroft Crew (U23) 01:41.901:43.101:43.501:41.329.0 spm
8.Dawson LauLMC01:43.7(12)03:27.5(8)05:12.2(9)06:57.2(8)+52.1
Unaffiliated 01:43.701:43.801:44.701:45.033.3 spm
9.Nicholas CarsoLM01:45.3(15)03:29.2(10)05:11.5(8)06:57.9(9)+52.8
Xavier High School (U23) 01:45.301:43.901:42.301:46.431.3 spm
10.Peter BeretichLMC01:44.1(13)03:29.0(9)05:14.4(10)06:59.2(10)+54.1
Unaffiliated (U23) 01:44.101:44.901:45.401:44.933.8 spm
11.Anthony CosentinoLM01:45.6(16)03:33.2(14)05:21.4(12)07:07.0(11)+1:01.9
Boston College High School (U23) 01:45.601:47.601:48.201:45.631.7 spm
12.Owen LyonsLM01:39.1(5)03:30.0(12)05:24.1(13)07:12.6(12)+1:07.5
Shrewsbury High School Crew (U23) 01:39.101:50.901:54.101:48.527.9 spm
13.Drew HylandLM01:47.6(18)03:36.7(16)05:28.0(16)07:16.6(13)+1:11.5
Shrewsbury High School Crew (U23) 01:47.601:49.101:51.301:48.625.7 spm
14.Tim AnastasLM01:44.1(13)03:33.3(15)05:27.0(15)07:17.7(14)+1:12.6
Unaffiliated 01:44.101:49.201:53.701:50.830.0 spm
15.Collin PrastLM01:43.4(11)03:29.2(10)05:19.2(11)07:17.9(15)+1:12.8
Pioneer Valley Riverfront Club (PVRC) (U23) 01:43.401:45.801:50.001:58.729.4 spm
16.Emmett KibbeeLM01:42.5(10)03:31.9(13)05:24.8(14)07:21.4(16)+1:16.3
Milton Crew (U23) 01:42.501:49.401:52.901:56.630.2 spm
17.John ConradLM01:47.4(17)03:39.9(18)05:31.9(17)07:22.1(17)+1:17.0
Niskayuna High School (U23) 01:47.401:52.501:52.001:50.231.5 spm
18.Samuel ChakmakjianLM01:41.9(7)03:37.6(17)05:39.9(18)07:40.2(18)+1:35.1
Unaffiliated 01:41.901:55.702:02.302:00.329.1 spm
19.Damon VincentLM01:58.9(19)03:57.6(19)05:58.0(19)08:00.8(19)+1:55.7
Washington University Rowing - St. Louis 01:58.901:58.702:00.402:02.829.0 spm
Matthew DiMinnoLMC   did not start
Skidmore Community Rowing (U23) 
Joshua BilchikLMC   did not start
A Pop Shoppe Training Center (U23) 
Ed BakerLM   did not start
Unaffiliated 
Yi XieLM   did not start
St. Mark's School (U23)