[068] W50 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Beth Burchill01:47.5(2)03:34.5(1)05:22.8(1)07:12.4(1)
Genesee Waterways Center 01:47.501:47.001:48.301:49.631.3 spm
2.Kara Sullivan01:47.3(1)03:44.4(2)05:48.2(2)07:54.7(2)+42.3
Unaffiliated 01:47.301:57.102:03.802:06.531.8 spm
3.Jenifer Gilbert02:00.2(5)04:01.1(3)06:01.5(3)08:02.5(3)+50.1
Saugatuck Rowing Club, LLC 02:00.202:00.902:00.402:00.930.7 spm
4.Mimi Macdonald02:00.9(6)04:04.9(4)06:10.1(4)08:16.9(4)+1:04.5
Lincoln Maritime Center 02:00.902:04.002:05.202:06.832.3 spm
5.Sue Pasieka02:05.8(9)04:10.8(9)06:16.7(7)08:21.8(6)+1:09.4
Riverside Boat Club 02:05.802:05.002:05.902:05.132.0 spm
6.Karen Sutton02:02.1(8)04:10.1(8)06:16.3(5)08:22.2(7)+1:09.8
Unaffiliated 02:02.102:08.002:06.202:05.929.8 spm
7.Colleen Carroll02:09.6(12)04:17.8(10)06:24.7(10)08:26.0(8)+1:13.6
Duxbury Bay Maritime School 02:09.602:08.102:06.902:01.428.2 spm
8.antonietta tomasulo02:01.8(7)04:09.5(6)06:20.8(8)08:33.8(9)+1:21.4
Prosport Trento Italy 02:01.802:07.702:11.302:13.031.7 spm
9.Judi Letourneau01:59.3(4)04:09.9(7)06:22.2(9)08:36.5(10)+1:24.1
Unaffiliated 01:59.302:10.602:12.302:14.331.1 spm
10.Eileen Puca02:09.5(11)04:24.7(13)06:40.6(12)08:54.2(11)+1:41.8
Atlantic Indoor Rowing and Fitness 02:09.502:15.202:15.902:13.535.2 spm
11.Pamela ackert02:16.2(17)04:31.3(16)06:45.8(15)08:55.4(12)+1:43.0
Crossfit Morristown 02:16.202:15.102:14.502:09.630.0 spm
12.Dana Pagliara02:11.4(14)04:23.0(11)06:37.6(11)08:55.5(13)+1:43.1
Oyster Bay Community Rowing 02:11.402:11.602:14.602:17.826.5 spm
13.Alesia Bennett02:07.9(10)04:23.5(12)06:41.4(13)08:55.7(14)+1:43.3
Unaffiliated 02:07.902:15.602:17.902:14.329.2 spm
14.kimberley Molleur02:13.9(16)04:30.2(15)06:44.5(14)08:59.1(15)+1:46.7
Crossfit Marshfield 02:13.902:16.302:14.302:14.733.5 spm
15.Natalie Ransegnola02:10.9(13)04:26.7(14)06:46.9(16)09:06.4(16)+1:54.0
Crossfit Morristown 02:10.902:15.802:20.202:19.524.8 spm
16.Deidre Cuffee-Gray02:13.0(15)04:33.0(17)06:52.4(17)09:08.9(17)+1:56.5
Northampton Youth and Community Rowing Inc. 02:13.002:20.002:19.402:16.531.2 spm
17.Patricia Tomaino02:28.0(18)04:59.5(18)07:31.0(18)09:54.9(18)+2:42.5
Atlantic Indoor Rowing 02:28.002:31.502:31.502:23.933.2 spm
18.Jennifer Teig von Hoffman02:42.4(19)05:21.5(19)07:54.3(19)10:21.7(19)+3:09.3
Beacon Hill Athletic Clubs 02:42.402:39.102:32.802:27.334.7 spm
Jennifer Feldman   did not start
Riverfront Recapture, Inc. 
Amy Westrick   did not start
Narragansett Boat Club 
Amy Roderick   did not start
Quinsigamond Rowing Club 
Monica OConnor   did not start
Unaffiliated 
out of competition
Susan Bryant01:57.8(3)04:06.5(5)06:16.3(5)08:19.6(5)+1:07.2
Cohasset Maritime  01:57.802:08.602:09.802:03.328.2 spm