[025] JM (Cannot be in a College Program) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Alexandr Matveev01:31.3(1)03:05.6(1)04:41.0(2)06:11.4(1)
Unaffiliated 01:31.301:34.301:35.401:30.433.0 spm
2.Eric Martin01:31.9(3)03:05.8(2)04:39.7(1)06:11.5(2)+0.1
Dallas United Crew 01:31.901:33.901:33.901:31.932.0 spm
3.Christian Sauer01:35.2(9)03:10.3(3)04:44.7(3)06:18.0(3)+6.6
Unaffiliated 01:35.201:35.101:34.401:33.433.0 spm
4.Erik Spinka01:35.2(9)03:11.0(5)04:46.9(4)06:23.6(4)+12.2
Fairfield Prep 01:35.201:35.801:35.901:36.731.5 spm
5.Alexander Dumitriu Carcoana01:36.9(18)03:13.4(12)04:49.5(9)06:24.1(5)+12.7
Northfield Mount Hermon School 01:36.901:36.501:36.101:34.632.5 spm
6.Robert James Robinson01:37.1(19)03:14.1(14)04:50.3(10)06:25.1(6)+13.7
Parati Competitive Rowing 01:37.101:37.001:36.201:34.832.2 spm
7.Stephen Gower01:34.5(8)03:12.4(9)04:49.2(7)06:25.6(7)+14.2
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center 01:34.501:37.901:36.801:36.529.7 spm
8.Charles Coppieters 't Wallant01:33.6(6)03:10.9(4)04:49.0(5)06:26.7(8)+15.3
New Trier High School Rowing 01:33.601:37.301:38.101:37.832.7 spm
9.Chongyuan Hong01:37.5(26)03:16.4(23)04:55.2(20)06:28.1(9)+16.7
Buckingham Browne 01:37.501:38.901:38.801:32.929.7 spm
10.Andrew Buchan01:37.1(19)03:14.1(14)04:50.8(11)06:28.3(10)+16.9
Holy Spirit High School 01:37.101:37.001:36.701:37.632.3 spm
11.Nick Janne01:35.9(14)03:14.0(13)04:51.2(12)06:29.6(11)+18.2
Boston College High School 01:35.901:38.101:37.201:38.433.3 spm
12.Mitchell Macijauskas01:36.5(17)03:16.1(20)04:54.4(17)06:29.9(12)+18.5
Xavier High School 01:36.501:39.601:38.301:35.434.2 spm
13.Schuyler StGemain01:35.5(12)03:12.2(6)04:49.0(5)06:30.1(13)+18.7
Canterbury School 01:35.501:36.701:36.801:41.130.8 spm
14.Alexander Manolarakis01:37.2(22)03:14.7(17)04:53.3(14)06:31.2(14)+19.8
Chaminade High School 01:37.201:37.501:38.601:37.830.0 spm
15.Connor Toomey01:37.6(28)03:14.8(18)04:53.1(13)06:32.6(15)+21.2
Albany Rowing Center 01:37.601:37.201:38.301:39.531.3 spm
16.Reed Schilb01:31.7(2)03:12.3(8)04:54.2(16)06:32.7(16)+21.3
Hingham High School Rowing Association 01:31.701:40.601:41.901:38.530.2 spm
17.Tyler Ryals01:38.0(33)03:18.0(29)04:58.2(26)06:33.8(17)+22.4
Sagamore Rowing Association 01:38.001:40.001:40.201:35.630.7 spm
18.Cameron Hutchinson01:37.7(29)03:16.9(26)04:55.6(21)06:34.0(18)+22.6
Upper Arlington Crew 01:37.701:39.201:38.701:38.432.5 spm
19.Gianluca Foschi Walko01:38.7(40)03:18.4(32)04:57.0(24)06:34.5(19)+23.1
Cape Cod Rowing, Inc. 01:38.701:39.701:38.601:37.532.0 spm
20.Shane Power01:37.4(24)03:16.7(25)04:56.7(23)06:34.9(20)+23.5
Chaminade High School 01:37.401:39.301:40.001:38.230.7 spm
21.kyle Slusarczyk01:37.1(19)03:16.4(23)04:56.5(22)06:35.5(21)+24.1
Vineland High School 01:37.101:39.301:40.101:39.028.2 spm
22.Joshua Louser01:36.2(16)03:12.4(9)04:49.3(8)06:35.9(22)+24.5
East End Rowing Institute, LTD. 01:36.201:36.201:36.901:46.632.0 spm
23.Gabe Kirk01:36.1(15)03:14.5(16)04:54.5(19)06:36.3(23)+24.9
B-CC Crew Boosters 01:36.101:38.401:40.001:41.832.8 spm
24.Ethan Harris01:33.3(5)03:12.5(11)04:54.4(17)06:36.5(24)+25.1
Brewster Academy Crew 01:33.301:39.201:41.901:42.134.2 spm
25.Michael McGee01:40.3(61)03:21.5(47)05:01.8(38)06:37.2(25)+25.8
Boston College High School 01:40.301:41.201:40.301:35.532.5 spm
26.James Schmidt01:39.3(46)03:21.1(44)05:01.5(36)06:37.8(26)+26.4
Niskayuna High School 01:39.301:41.801:40.401:36.331.2 spm
27.Grant Stephanz01:37.5(26)03:17.9(28)04:59.2(28)06:37.9(27)+26.5
Fordham Prep Rowing 01:37.501:40.401:41.301:38.833.0 spm
28.Archer Staunton01:38.1(36)03:16.2(22)04:54.0(15)06:38.6(28)+27.2
Unaffiliated 01:38.101:38.101:37.801:44.730.5 spm
29.Landon Thompson01:40.3(61)03:21.5(47)05:02.0(39)06:39.8(29)+28.4
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center 01:40.301:41.201:40.501:37.732.7 spm
29.Brady Jalili01:38.3(37)03:20.0(36)05:01.2(35)06:39.8(29)+28.4
Riverfront Recapture, Inc. 01:38.301:41.701:41.201:38.633.7 spm
31.Noah Daniels01:38.8(42)03:18.3(31)04:59.8(32)06:39.9(31)+28.5
Nichols School 01:38.801:39.501:41.501:40.132.2 spm
32.James Brady01:38.7(40)03:18.2(30)04:59.7(30)06:40.2(32)+28.8
Fairfield Prep 01:38.701:39.501:41.501:40.534.3 spm
33.Jack Bodette01:40.9(68)03:20.5(39)05:00.9(34)06:40.4(33)+29.0
St. John's Prep - Danvers, MA 01:40.901:39.601:40.401:39.528.7 spm
34.Jared Russo01:39.2(45)03:20.1(37)05:01.7(37)06:41.1(34)+29.7
Vineland High School 01:39.201:40.901:41.601:39.428.5 spm
35.Michael Wilson01:37.9(32)03:16.0(19)04:58.1(25)06:42.9(35)+31.5
BC High School  01:37.901:38.101:42.101:44.733.2 spm
36.Kent Place01:38.6(38)03:18.5(33)04:59.9(33)06:43.0(36)+31.6
St. Mark's School 01:38.601:39.901:41.401:43.130.7 spm
37.Miles Kaming-Thanassi01:40.1(57)03:20.2(38)04:59.7(30)06:43.2(37)+31.8
Northfield Mount Hermon School 01:40.101:40.101:39.501:43.634.0 spm
38.Nick Kuranda01:43.2(94)03:25.7(71)05:07.2(54)06:43.3(38)+31.9
Boston College High School  01:43.201:42.501:41.501:36.230.0 spm
39.Jasper Malcolm01:32.7(4)03:12.2(6)04:59.5(29)06:44.6(39)+33.2
Milton Crew 01:32.701:39.501:47.301:45.130.1 spm
39.John Hanson01:39.1(43)03:20.7(42)05:03.7(42)06:44.6(39)+33.2
St. Mark's School 01:39.101:41.601:43.001:40.933.2 spm
41.Robert Schetlick01:37.7(29)03:16.1(20)04:58.8(27)06:45.2(41)+33.8
Unaffiliated 01:37.701:38.401:42.701:46.430.7 spm
42.Hagan Ausmann01:40.0(54)03:21.5(47)05:03.9(43)06:45.6(42)+34.2
B-CC Crew Boosters 01:40.001:41.501:42.401:41.734.8 spm
43.Antonio James Butler01:40.2(59)03:23.6(59)05:05.0(45)06:46.1(43)+34.7
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. 01:40.201:43.401:41.401:41.030.5 spm
43.aidan slattery01:37.4(24)03:19.9(34)05:03.3(40)06:46.1(43)+34.7
Chaminade High School 01:37.401:42.501:43.401:42.930.2 spm
45.Peter Fontanella01:40.1(57)03:22.9(53)05:05.9(48)06:46.4(45)+35.0
Pelham Community Rowing Association 01:40.101:42.801:43.001:40.629.5 spm
45.William Gregory01:38.0(33)03:20.5(39)05:05.8(47)06:46.4(45)+35.0
Brunswick School Boat Club 01:38.001:42.501:45.301:40.733.0 spm
47.Henry Schmidel01:38.6(38)03:21.0(43)05:04.3(44)06:46.5(47)+35.1
Greater Lawrence Rowing 01:38.601:42.401:43.301:42.330.3 spm
48.John Walsh01:43.5(98)03:25.7(71)05:06.7(52)06:47.2(48)+35.8
St. John's Prep - Danvers, MA 01:43.501:42.201:41.001:40.530.2 spm
49.Ari Vazquez01:41.4(73)03:24.2(63)05:06.6(51)06:47.3(49)+35.9
Pioneer Valley Riverfront Club (PVRC) 01:41.401:42.801:42.401:40.732.5 spm
50.Aidan Percy01:43.0(92)03:26.7(75)05:08.3(60)06:47.8(50)+36.4
St. George's School 01:43.001:43.701:41.601:39.535.2 spm
51.Kevin D'Almeida01:39.7(50)03:23.4(57)05:07.3(55)06:48.5(51)+37.1
St. Benedict's Preparatory School 01:39.701:43.701:43.901:41.130.2 spm
52.Ryan Hankins01:42.2(79)03:24.3(64)05:06.9(53)06:48.6(52)+37.2
St. John's Prep - Danvers, MA 01:42.201:42.101:42.601:41.729.2 spm
53.Liam Cusack01:42.9(90)03:26.7(75)05:10.6(69)06:48.8(53)+37.4
Sagamore Rowing Association 01:42.901:43.801:43.901:38.128.7 spm
54.Royce Pease01:40.6(64)03:22.4(51)05:06.1(49)06:49.6(54)+38.2
Community Rowing Inc. 01:40.601:41.801:43.701:43.533.5 spm
55.Gabriel Kafka-Gibbons01:40.8(66)03:24.6(66)05:07.8(57)06:50.3(55)+38.9
Sommerville High School 01:40.801:43.801:43.201:42.530.5 spm
56.Curran Jacobs01:45.3(107)03:29.2(92)05:12.0(73)06:51.1(56)+39.7
Marianapolis Preparatory High School (U23) 01:45.301:43.901:42.801:39.128.7 spm
57.Michael Greene01:41.7(76)03:25.4(70)05:08.8(61)06:51.5(57)+40.1
Boston College High School 01:41.701:43.701:43.401:42.732.2 spm
58.Gian Civitello01:39.8(52)03:23.2(56)05:08.0(58)06:51.8(58)+40.4
Xavier High School 01:39.801:43.401:44.801:43.828.7 spm
59.Eric Green01:37.8(31)03:20.6(41)05:06.5(50)06:52.3(59)+40.9
Thayer Academy 01:37.801:42.801:45.901:45.831.5 spm
60.Evan Bean01:40.0(54)03:21.2(45)05:05.2(46)06:52.4(60)+41.0
Fairfield Prep 01:40.001:41.201:44.001:47.133.3 spm
61.Benjamin Robbins01:40.0(54)03:21.3(46)05:03.3(40)06:53.0(61)+41.6
Northfield Mount Hermon School 01:40.001:41.301:42.001:49.628.5 spm
62.Will Poulin01:44.2(103)03:27.5(83)05:10.3(68)06:53.2(62)+41.8
Unaffiliated 01:44.201:43.301:42.801:42.929.7 spm
63.JAKE LENTZ01:41.1(70)03:23.6(59)05:08.2(59)06:54.3(63)+42.9
East Bay Rowing 01:41.101:42.501:44.601:46.130.7 spm
64.Jack Grady01:40.8(66)03:28.4(89)05:14.0(80)06:55.0(64)+43.6
Boston College High School 01:40.801:47.601:45.601:41.032.7 spm
65.Patrick Martino01:43.2(94)03:25.3(69)05:09.1(63)06:55.1(65)+43.7
St. John's Prep - Danvers, MA 01:43.201:42.101:43.801:45.929.5 spm
66.Zachary Markowitz01:42.8(88)03:25.1(68)05:10.2(67)06:55.2(66)+43.8
Camden Hills Crew 01:42.801:42.301:45.101:45.030.0 spm
67.Noah King01:39.9(53)03:25.7(71)05:12.3(74)06:56.6(67)+45.2
St. Benedict's Preparatory School 01:39.901:45.801:46.601:44.328.0 spm
67.Michael Baltas01:40.9(68)03:23.6(59)05:09.9(65)06:56.6(67)+45.2
St. John's High School Crew 01:40.901:42.701:46.301:46.829.5 spm
69.Daniel Smith01:40.4(63)03:24.3(64)05:10.1(66)06:56.8(69)+45.4
St. John's High School Crew 01:40.401:43.901:45.801:46.728.5 spm
70.Charlie Marino01:38.0(33)03:19.9(34)05:08.9(62)06:57.0(70)+45.6
Pioneer Valley Riverfront Club (PVRC) 01:38.001:41.901:49.001:48.129.2 spm
71.Liam Seeley01:39.5(47)03:23.0(54)05:11.3(72)06:58.0(71)+46.6
Riverfront Recapture, Inc. 01:39.501:43.501:48.301:46.731.0 spm
71.Charles Rubin01:40.7(65)03:26.0(74)05:12.8(75)06:58.0(71)+46.6
Duxbury Bay Maritime School 01:40.701:45.301:46.801:45.128.2 spm
71.James Stoveken01:42.7(87)03:29.5(95)05:16.0(87)06:58.0(71)+46.6
Rumson-Fair Haven 01:42.701:46.801:46.501:42.034.0 spm
74.Cammack Shepler01:42.9(90)03:27.4(81)05:13.5(77)06:58.2(74)+46.8
Duxbury Bay Maritime School 01:42.901:44.501:46.101:44.630.7 spm
75.Patrick McDermott01:39.6(48)03:23.6(59)05:10.8(70)06:58.3(75)+46.9
Fordham Prep Rowing 01:39.601:44.001:47.201:47.533.7 spm
76.Degio Rao01:44.3(104)03:28.6(90)05:13.3(76)06:58.7(76)+47.3
Community Rowing Inc. 01:44.301:44.301:44.701:45.332.5 spm
77.Philip Synnott01:42.4(82)03:27.3(80)05:13.8(79)06:59.0(77)+47.6
Boston College High School  01:42.401:44.901:46.501:45.130.0 spm
78.John Godwin01:39.7(50)03:22.7(52)05:09.2(64)06:59.9(78)+48.5
Shrewsbury High School Crew 01:39.701:43.001:46.501:50.729.5 spm
79.Ernest Patti01:41.7(76)03:27.0(78)05:16.6(90)07:00.1(79)+48.7
Fordham Prep Rowing 01:41.701:45.301:49.601:43.631.2 spm
80.Matthew Osborne01:46.9(120)03:32.0(103)05:16.9(91)07:01.0(80)+49.6
Unaffiliated 01:46.901:45.101:44.901:44.226.0 spm
81.Tucker Resor01:34.1(7)03:17.8(27)05:07.7(56)07:01.1(81)+49.7
Middletown High School 01:34.101:43.701:49.901:53.328.9 spm
82.Lucas Spagnoli01:41.1(70)03:23.0(54)05:11.1(71)07:01.7(82)+50.3
Orange County Rowing Association 01:41.101:41.901:48.101:50.731.2 spm
83.Jack McCarthy01:43.7(99)03:29.4(94)05:16.0(87)07:02.1(83)+50.7
Boston College High School 01:43.701:45.701:46.601:46.130.2 spm
84.Alex Zadeh01:42.3(81)03:29.2(92)05:17.3(93)07:02.6(84)+51.2
St. John's High School Crew 01:42.301:46.901:48.101:45.428.5 spm
85.Dominic Canale01:42.2(79)03:27.9(86)05:15.9(86)07:02.7(85)+51.3
Fordham Prep Rowing 01:42.201:45.701:48.001:46.833.8 spm
85.Akash Maney01:45.4(110)03:32.3(104)05:18.3(99)07:02.7(85)+51.3
Albany Rowing Center 01:45.401:46.901:46.001:44.430.2 spm
87.Gehrig Moroney01:45.0(106)03:33.7(107)05:22.0(105)07:03.0(87)+51.6
Rumson-Fair Haven 01:45.001:48.701:48.301:41.030.4 spm
87.William Bundy01:39.1(43)03:24.8(67)05:14.8(81)07:03.0(87)+51.6
St. Mark's School 01:39.101:45.701:50.001:48.231.7 spm
89.Alex Katimaris01:43.3(96)03:30.2(98)05:18.7(100)07:03.3(89)+51.9
Chaminade High School 01:43.301:46.901:48.501:44.634.2 spm
90.Nick Schaertl01:35.4(11)03:22.3(50)05:13.5(77)07:03.6(90)+52.2
McQuaid Jesuit Crew 01:35.401:46.901:51.201:50.125.9 spm
91.Braeden Hughes01:43.0(92)03:27.2(79)05:15.4(85)07:03.9(91)+52.5
Saint John's High School 01:43.001:44.201:48.201:48.629.0 spm
92.Sean Carlisle01:45.3(107)03:32.5(105)05:21.0(103)07:05.1(92)+53.7
Duxbury Bay Maritime School 01:45.301:47.201:48.501:44.030.5 spm
93.Jacob Milman01:42.4(82)03:28.0(87)05:15.3(84)07:05.7(93)+54.3
East Bay Rowing 01:42.401:45.601:47.301:50.532.0 spm
94.Gregory Swift01:39.6(48)03:27.5(83)05:17.1(92)07:05.9(94)+54.5
Unaffiliated 01:39.601:47.901:49.601:48.831.2 spm
95.Gus LeLelievre01:43.3(96)03:31.0(101)05:17.7(94)07:06.2(95)+54.8
Northampton Youth and Community Rowing Inc. 01:43.301:47.701:46.701:48.631.5 spm
96.Connor Sullivan01:41.4(73)03:27.4(81)05:15.2(83)07:06.3(96)+54.9
Canisius High School 01:41.401:46.001:47.801:51.231.0 spm
97.Matthew Fabrizio01:42.6(85)03:30.0(97)05:18.2(98)07:06.4(97)+55.0
Pittsford Crew 01:42.601:47.401:48.201:48.333.3 spm
98.Christopher Beckerman01:42.6(85)03:28.7(91)05:16.0(87)07:06.9(98)+55.5
Duxbury Bay Maritime School 01:42.601:46.101:47.301:51.031.7 spm
99.Dominic Parciasepe01:35.6(13)03:23.4(57)05:18.1(97)07:07.7(99)+56.3
Middletown High School 01:35.601:47.801:54.701:49.532.4 spm
99.Joseph Caldwell01:42.0(78)03:27.6(85)05:15.1(82)07:07.7(99)+56.3
Saint Anthony's High School  01:42.001:45.601:47.501:52.628.5 spm
101.Brendan Sarles01:41.6(75)03:30.6(100)05:20.4(102)07:08.0(101)+56.6
Duxbury Bay Maritime School 01:41.601:49.001:49.801:47.529.7 spm
101.John Anthony01:46.1(114)03:35.0(110)05:23.3(106)07:08.0(101)+56.6
Boston College High School 01:46.101:48.901:48.301:44.729.2 spm
103.Jonathan Campbell01:42.4(82)03:28.1(88)05:18.0(95)07:09.5(103)+58.1
Duxbury Bay Maritime School 01:42.401:45.701:49.901:51.428.5 spm
104.Mason Fairfield01:43.7(99)03:32.6(106)05:21.5(104)07:10.9(104)+59.5
Hingham Maritime Center 01:43.701:48.901:48.901:49.328.5 spm
105.Matthew Grden01:47.4(121)03:34.0(108)05:25.0(108)07:11.7(105)+1:00.3
St. John's High School Crew 01:47.401:46.601:51.001:46.728.8 spm
106.Jacob Hendricks01:40.2(59)03:26.7(75)05:18.0(95)07:13.5(106)+1:02.1
Shrewsbury High School Crew 01:40.201:46.501:51.301:55.531.5 spm
107.Kieran McManus01:44.5(105)03:30.5(99)05:20.1(101)07:15.9(107)+1:04.5
East Bay Rowing 01:44.501:46.001:49.601:55.929.5 spm
108.Patrick Hoey01:37.3(23)03:29.6(96)05:24.2(107)07:17.7(108)+1:06.3
Neponset Rowing Club 01:37.301:52.301:54.601:53.534.1 spm
109.Sean Grimes01:41.3(72)03:34.4(109)05:30.7(112)07:20.5(109)+1:09.1
Westford Littleton Community Crew (WLCC) 01:41.301:53.101:56.301:49.828.5 spm
110.Conor Bradley01:43.8(101)03:31.2(102)05:25.5(109)07:22.6(110)+1:11.2
BC High School  01:43.801:47.401:54.301:57.128.0 spm
111.Nathan King01:46.4(116)03:37.5(115)05:29.8(110)07:27.4(111)+1:16.0
Cape Cod Rowing, Inc. 01:46.401:51.101:52.301:57.530.0 spm
112.Aaron Wang01:45.4(110)03:36.7(111)05:30.1(111)07:27.7(112)+1:16.3
Duxbury Bay Maritime School 01:45.401:51.301:53.401:57.630.4 spm
113.Will Silveria01:49.4(122)03:43.3(123)05:37.3(119)07:28.0(113)+1:16.6
East Bay Rowing 01:49.401:53.901:54.001:50.731.0 spm
114.Zachary payne01:46.7(119)03:41.0(119)05:37.9(121)07:29.8(114)+1:18.4
East Bay Rowing 01:46.701:54.301:56.901:51.832.5 spm
115.Johannes Bressel01:49.5(123)03:42.3(122)05:36.3(117)07:29.9(115)+1:18.5
Sagamore Rowing Association 01:49.501:52.801:54.001:53.629.8 spm
116.Caleb Bove01:49.5(123)03:41.4(120)05:34.7(115)07:30.3(116)+1:18.9
Community Rowing Inc. 01:49.501:51.901:53.301:55.631.0 spm
117.Ian McJohn02:04.8(139)03:52.7(133)05:42.6(125)07:30.7(117)+1:19.3
Buckingham Browne 02:04.801:47.901:49.901:48.130.8 spm
118.Jack Landry01:50.8(126)03:43.8(124)05:37.8(120)07:31.1(118)+1:19.7
Great Bay Rowing 01:50.801:53.001:54.001:53.433.0 spm
119.Christopher Webb01:46.6(117)03:39.1(116)05:34.9(116)07:31.6(119)+1:20.2
Brewster Academy Crew 01:46.601:52.501:55.801:56.725.5 spm
120.Theodore Endreny01:45.8(113)03:37.3(113)05:34.4(113)07:36.4(120)+1:25.0
Brewster Academy Crew 01:45.801:51.501:57.102:02.030.7 spm
121.Bradley Doolgar01:43.9(102)03:37.1(112)05:34.4(113)07:36.8(121)+1:25.4
Middletown High School 01:43.901:53.201:57.302:02.530.8 spm
122.Jackson Moore01:42.8(88)03:37.3(113)05:36.3(117)07:37.2(122)+1:25.8
Duxbury Bay Maritime School 01:42.801:54.501:59.002:00.834.4 spm
123.Greyson Kaye-Flemming01:45.3(107)03:40.1(117)05:40.0(123)07:37.7(123)+1:26.3
Brooks School Crew 01:45.301:54.801:59.901:57.825.7 spm
124.Kevin Salmon01:46.6(117)03:41.4(120)05:40.7(124)07:38.0(124)+1:26.6
Fordham Prep Rowing 01:46.601:54.801:59.301:57.327.7 spm
125.William Rubin01:53.3(130)03:48.2(127)05:44.3(126)07:39.9(125)+1:28.5
Duxbury Bay Maritime School 01:53.301:54.901:56.101:55.729.5 spm
126.Cole Gross01:45.4(110)03:40.2(118)05:38.6(122)07:42.0(126)+1:30.6
East Bay Rowing 01:45.401:54.801:58.402:03.431.9 spm
127.Alex Goniatis01:51.0(127)03:47.5(125)05:46.5(127)07:42.7(127)+1:31.3
Lincoln Maritime Center 01:51.001:56.501:59.001:56.129.8 spm
128.Gregory Linton01:53.9(131)03:50.1(130)05:46.9(128)07:42.9(128)+1:31.5
Middlesex School 01:53.901:56.201:56.801:56.029.2 spm
129.Max Sulik01:53.9(131)03:50.7(132)05:47.2(129)07:43.8(129)+1:32.4
Bancroft Crew 01:53.901:56.801:56.501:56.629.3 spm
130.Antonio Meirelles-cochran01:52.6(129)03:49.4(128)05:47.8(130)07:44.3(130)+1:32.9
Cape Cod Youth Rowing 01:52.601:56.801:58.401:56.428.0 spm
131.Gio Caruso01:51.7(128)03:49.6(129)05:50.2(131)07:47.0(131)+1:35.6
Community Rowing Inc. 01:51.701:57.902:00.601:56.929.0 spm
132.Jefferson Driscoll01:50.3(125)03:50.2(131)05:53.3(132)07:53.5(132)+1:42.1
Thayer Academy 01:50.301:59.902:03.102:00.332.9 spm
133.Zach Belizaire01:57.0(135)03:56.2(135)05:55.7(134)07:54.3(133)+1:42.9
Community Rowing Inc. 01:57.001:59.201:59.501:58.735.8 spm
134.Ned Macdonald01:55.3(134)03:54.7(134)05:55.6(133)07:55.5(134)+1:44.1
Lincoln Maritime Center 01:55.301:59.402:00.901:59.828.0 spm
135.Aidan Herman01:58.4(136)03:57.8(136)05:57.1(135)07:56.6(135)+1:45.2
Rumson-Fair Haven 01:58.401:59.401:59.301:59.431.7 spm
136.Gabriel Dell'Isola02:02.7(138)04:04.0(137)06:05.6(137)08:03.3(136)+1:51.9
Community Rowing Inc. 02:02.702:01.302:01.601:57.730.5 spm
137.Michael Abate01:46.1(114)03:47.5(125)05:57.2(136)08:18.9(137)+2:07.5
Community Rowing Inc. 01:46.102:01.402:09.602:21.627.5 spm
138.Graham Foote02:06.2(140)04:16.9(140)06:28.2(138)08:41.2(138)+2:29.8
Unaffiliated 02:06.202:10.602:11.302:13.031.5 spm
139.Alcibiades Pena01:54.4(133)04:10.5(138)06:31.2(139)08:42.8(139)+2:31.4
Community Rowing Inc. 01:54.402:16.102:20.702:11.731.0 spm
140.Kyle Fernandez02:00.9(137)04:16.8(139)06:32.9(140)08:48.3(140)+2:36.9
Community Rowing Inc. 02:00.902:15.902:16.102:15.429.2 spm
141.Ryan Foley02:17.6(143)04:35.3(143)06:52.1(142)09:08.0(141)+2:56.6
St. John's Prep Danvers  02:17.602:17.702:16.802:15.925.7 spm
142.Zackary Fernandez02:06.3(141)04:24.6(141)06:46.7(141)09:10.6(142)+2:59.2
Community Rowing Inc. 02:06.302:18.302:22.102:23.935.7 spm
143.Vincent Grillo02:07.5(142)04:28.9(142)06:58.3(143)09:19.4(143)+3:08.0
Thayer Academy 02:07.502:21.402:29.402:21.133.5 spm
Zach Taylor   did not start
Radnor Boys Crew 
Jack Kirtley   did not start
St. Charles Rowing Club 
Aram Carpenter   did not start
Cascadilla Boat Club, Ltd. 
Ethan Donnelly   did not start
Duxbury Bay Maritime School 
Jacob Diranian   did not start
St. John's Prep - Danvers, MA 
Mark Rotering   did not start
The Derryfield School 
Gray Betts   did not start
Phillips Exeter Academy 
Raymond Sanders   did not start
Sagamore Rowing Association 
Brian Dodson   did not start
Chaminade High School 
Benjamin Teixeira   did not start
St. Mark's High School Rowing 
Gabriel Calouro   did not start
Cape Cod Youth Rowing 
Adam Qu   did not start
Noble 
Benjamin Buchovecky   did not start
Bromfield/Acton-Boxboro Rowing 
Peter Scott   did not start
Greenwich Crew 
Henry Figler   did not start
Duxbury Bay Maritime School 
Sebastian Frankel   did not start
Phillips Academy 
Matt Hubbard   did not start
East End Rowing Institute, LTD. 
Jake DiFraia   did not start
Essex Rowing Club, Inc. 
Spencer Stengle   did not start
PNRA Mercer Rowing 
Christopher Andersen   did not start
Norwalk River Rowing Association 
Robert Kuhn   did not start
Newburgh Rowing Club 
Ethan Wagner   did not start
Farmington High School Crew Team 
Walker Reid   did not start
Unaffiliated 
Walter Stanwood   did not start
Duxbury Bay Maritime School 
Eric Wang   did not start
Community Rowing Inc. 
John Walsh   did not start
Unaffiliated 
Stefan Iglesias   did not start
Community Rowing Inc. 
Oliver LoGioco   did not start
Rumson-Fair Haven