[045] JLW (Cannot be in a College Program) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Marguerite Trost01:47.9(1)03:36.1(1)05:24.5(1)07:14.3(1)
Nashville Rowing Club 01:47.901:48.201:48.401:49.830.8 spm
2.Kyra Patterson01:51.7(2)03:44.0(2)05:36.5(2)07:28.7(2)+14.4
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. 01:51.701:52.301:52.501:52.231.7 spm
3.Noa Bregman01:56.1(10)03:53.6(6)05:48.8(5)07:38.8(3)+24.5
City Island Rowing 01:56.101:57.501:55.201:50.029.2 spm
4.Mia Polechetti01:55.1(6)03:50.2(3)05:45.8(3)07:39.2(4)+24.9
West Side Rowing Club 01:55.101:55.101:55.601:53.431.5 spm
5.Jenna Cook01:53.9(3)03:50.4(4)05:46.2(4)07:41.7(5)+27.4
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. 01:53.901:56.501:55.801:55.533.5 spm
6.Anya Buchovecky01:56.5(11)03:54.5(8)05:51.4(6)07:49.7(6)+35.4
Bromfield/Acton-Boxboro Rowing 01:56.501:58.001:56.901:58.331.8 spm
7.Rishika Chavali01:56.8(12)03:54.5(8)05:53.2(7)07:50.5(7)+36.2
Niskayuna High School 01:56.801:57.701:58.701:57.232.2 spm
8.Victoria Moda01:58.3(18)03:58.1(14)05:56.0(10)07:51.2(8)+36.9
Essex Rowing Club, Inc. 01:58.301:59.801:57.901:55.137.2 spm
9.Madelynn Rodriguez01:54.9(4)03:54.3(7)05:54.3(9)07:52.6(9)+38.3
Cambridge Boat Club 01:54.901:59.402:00.001:58.434.5 spm
10.Laurel Fournier01:57.2(13)03:56.6(11)05:57.0(11)07:52.7(10)+38.4
Cape Cod Youth Rowing 01:57.201:59.402:00.401:55.729.7 spm
11.Grace DeNunzio01:58.3(18)03:58.8(17)06:00.5(13)07:59.2(11)+44.9
Nashville Rowing Club 01:58.302:00.502:01.701:58.831.7 spm
12.Josephine Stevens01:59.9(23)04:00.4(18)06:00.8(15)07:59.3(12)+45.0
West Side Rowing Club 01:59.902:00.502:00.401:58.528.0 spm
13.Delaney Bernier01:55.0(5)03:53.4(5)05:53.7(8)07:59.7(13)+45.4
Narragansett Boat Club 01:55.001:58.402:00.302:06.130.0 spm
14.Sophia DiPietro01:58.2(17)03:56.7(12)05:57.3(12)07:59.8(14)+45.5
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. 01:58.201:58.502:00.602:02.532.5 spm
15.Alexandra Weilert01:59.6(22)04:00.7(20)06:03.1(19)08:03.0(15)+48.7
Amadeusz Rowing Academy 01:59.602:01.102:02.401:59.832.0 spm
16.Lucia Hopkins01:55.6(8)03:58.3(15)06:00.6(14)08:04.3(16)+50.0
Augustine Classical Academy 01:55.602:02.702:02.302:03.728.5 spm
17.Paige Lind01:57.9(15)04:00.5(19)06:02.6(16)08:07.1(17)+52.8
Sagamore Rowing Association 01:57.902:02.602:02.102:04.530.2 spm
18.Erica Dean01:55.2(7)03:55.7(10)06:02.7(17)08:08.2(18)+53.9
Unaffiliated 01:55.202:00.502:07.002:05.531.0 spm
19.Ruby Hatfield01:55.7(9)03:57.8(13)06:02.7(17)08:10.3(19)+56.0
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. 01:55.702:02.102:04.902:07.632.2 spm
20.Kylie Lough01:57.7(14)03:58.3(15)06:04.2(20)08:10.6(20)+56.3
Essex Rowing Club, Inc. 01:57.702:00.602:05.902:06.428.5 spm
21.Mikayla Chen01:59.2(20)04:02.9(23)06:09.8(23)08:13.2(21)+58.9
Winsor School 01:59.202:03.702:06.902:03.532.0 spm
22.Landry Langlais01:59.5(21)04:01.5(21)06:10.3(24)08:15.1(22)+1:00.8
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. 01:59.502:02.002:08.802:04.832.7 spm
23.Mairead O'Byrne02:02.1(29)04:05.0(25)06:10.5(25)08:17.1(23)+1:02.8
Boston Latin School 02:02.102:02.902:05.502:06.631.2 spm
24.Claire O'Brien02:01.8(26)04:05.6(26)06:11.6(26)08:17.7(24)+1:03.4
St. Mark's School 02:01.802:03.802:06.002:06.127.0 spm
25.Taylor Lore02:03.8(32)04:09.8(30)06:15.7(27)08:19.6(25)+1:05.3
Rumson-Fair Haven 02:03.802:06.002:05.902:04.031.0 spm
26.Deirdre Sullivan02:04.4(33)04:11.0(32)06:17.6(30)08:20.7(26)+1:06.4
Duxbury Bay Maritime School (DBMS) 02:04.402:06.602:06.602:03.230.2 spm
27.Lily Barnett02:02.6(30)04:08.5(27)06:15.8(28)08:20.8(27)+1:06.5
Rumson-Fair Haven 02:02.602:05.902:07.302:05.129.7 spm
28.Alex Culver-Witt01:57.9(15)04:02.3(22)06:07.8(21)08:21.0(28)+1:06.7
Emma Willarsd School 01:57.902:04.402:05.502:13.228.5 spm
29.Abaigeal Donaldson02:02.0(27)04:09.1(29)06:21.1(32)08:22.9(29)+1:08.6
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. 02:02.002:07.102:12.002:01.829.7 spm
30.Claudia Azevedo02:04.6(34)04:13.3(33)06:19.8(31)08:24.1(30)+1:09.8
Amadeusz Rowing Academy 02:04.602:08.602:06.502:04.328.5 spm
31.Ella Schultz02:02.0(27)04:08.5(27)06:16.4(29)08:25.2(31)+1:10.9
Burnt Hills Rowing Association, Inc. 02:02.002:06.502:07.902:08.828.5 spm
32.Jacqueline Oruci02:01.0(25)04:03.1(24)06:09.4(22)08:25.9(32)+1:11.6
Amadeusz Rowing Academy 02:01.002:02.102:06.302:16.527.9 spm
33.Carlie Wohlfahrt02:06.8(40)04:14.3(35)06:21.7(34)08:28.3(33)+1:14.0
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. 02:06.802:07.502:07.402:06.530.2 spm
34.Kayla Patel02:07.3(43)04:14.3(35)06:21.3(33)08:28.5(34)+1:14.2
Row America Rye 02:07.302:07.002:07.002:07.228.8 spm
35.Ashley Girouard02:03.0(31)04:10.3(31)06:22.0(35)08:31.3(35)+1:17.0
Shrewsbury High School Crew 02:03.002:07.302:11.702:09.330.8 spm
36.Hannah Glucksman02:08.2(45)04:17.9(42)06:27.1(38)08:32.2(36)+1:17.9
Narragansett Boat Club 02:08.102:09.602:09.102:05.128.5 spm
37.Zoe Farkash02:09.1(48)04:16.4(38)06:25.4(36)08:33.0(37)+1:18.7
Nichols School 02:09.102:07.302:09.002:07.727.7 spm
38.kylie looney02:05.2(38)04:13.9(34)06:25.5(37)08:36.4(38)+1:22.1
Rumson-Fair Haven 02:05.202:08.602:11.602:10.930.2 spm
39.Caitlin Stehn02:07.4(44)04:17.7(41)06:30.4(41)08:36.8(39)+1:22.5
Duxbury Bay Maritime School 02:07.402:10.302:12.702:06.329.5 spm
40.Rohini Ramesh02:10.4(49)04:21.2(48)06:30.3(40)08:37.0(40)+1:22.7
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. 02:10.402:10.802:09.102:06.828.7 spm
41.Alexandra Mandery02:08.6(47)04:18.7(44)06:29.6(39)08:41.6(41)+1:27.3
Sagamore Rowing Association 02:08.602:10.102:10.902:12.028.3 spm
42.Jillian Flynn02:08.5(46)04:20.1(47)06:32.3(42)08:44.4(42)+1:30.1
Emma Willarsd School 02:08.502:11.602:12.202:12.029.8 spm
43.Haley Dion02:06.9(41)04:19.8(46)06:35.4(44)08:48.1(43)+1:33.8
St. Mark's School 02:06.902:12.902:15.602:12.629.5 spm
44.Karolina Tarnacki02:04.9(36)04:18.0(43)06:34.3(43)08:50.4(44)+1:36.1
Middletown High School 02:04.902:13.102:16.302:16.129.8 spm
45.Sage Cordy02:00.7(24)04:15.8(37)06:36.7(47)08:54.4(45)+1:40.1
Brewster Academy Crew 02:00.702:15.102:20.902:17.725.4 spm
46.Carina Tyszka02:06.9(41)04:19.0(45)06:38.4(48)08:54.8(46)+1:40.5
Middletown High School 02:06.902:12.102:19.402:16.528.0 spm
47.Lillian Kelly02:06.3(39)04:17.0(39)06:36.5(46)08:55.3(47)+1:41.0
Boston Latin School 02:06.302:10.602:19.502:18.826.2 spm
48.Samantha Hennen02:04.7(35)04:17.3(40)06:36.3(45)08:55.9(48)+1:41.6
RFH Rowing 02:04.702:12.602:19.002:19.632.3 spm
49.Grace Factor02:05.0(37)04:22.7(49)06:41.5(49)08:59.6(49)+1:45.3
Brewster Academy Crew 02:05.002:17.702:18.802:18.127.7 spm
50.Elizabeth Elsbree02:17.7(50)04:37.6(50)06:59.1(50)09:18.9(50)+2:04.6
Community Rowing Inc. 02:17.702:19.902:21.502:19.731.8 spm
51.Erica Hennessy02:21.1(52)04:40.5(51)07:00.7(51)09:22.0(51)+2:07.7
Hingham Maritime Center 02:21.102:19.402:20.202:21.325.5 spm
52.Emma O'Horo02:20.0(51)04:46.1(52)07:19.5(52)09:44.0(52)+2:29.7
Lincoln Maritime Center 02:20.002:26.102:33.402:24.525.2 spm
Madison Cofer   did not start
Pioneer Valley Riverfront Club (PVRC) 
Gabby Fargnoli   did not start
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. 
Alayna Thomas   did not start
Phillips Exeter Academy 
Makayla George   did not start
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. 
Bridget Curran   did not start
Duxbury Bay Maritime School 
Catherine Flynn   did not start
Boston Latin School 
Madeleine Stewart   did not start
City Island Rowing 
Gracie Leon   did not start
North Palm Beach Rowing Club 
Ariana Telzerow   did not start
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. 
Lilja Cormack   did not start
Neponset Rowing Club