Sun, 1:25 p.m. - Race 16 - [081] M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.USAMatthew Marks01:34.7(1)03:09.6(1)04:44.4(1)06:18.4(1)
Bedford Crew Club 01:34.701:34.901:34.801:34.030.0 spm
2.DENMattias Durhuus01:35.8(3)03:12.3(2)04:48.1(2)06:22.0(2)+3.6
Faroese Rowing Federation 01:35.801:36.501:35.801:33.831.8 spm
3.KORJihyun You01:37.6(7)03:15.1(4)04:52.2(3)06:27.9(3)+9.5
South Korea 01:37.601:37.501:37.101:35.731.0 spm
4.CANElijah Lopez01:35.4(2)03:13.7(3)04:53.5(4)06:34.1(4)+15.7
Brock University 01:35.401:38.301:39.801:40.629.0 spm
5.DENTorur Paulason01:37.8(8)03:17.2(6)04:57.4(5)06:35.1(5)+16.7
Faroese Rowing Federation 01:37.801:39.401:40.201:37.729.2 spm
6.USAJonathan Andersson01:38.5(10)03:17.7(7)04:57.4(5)06:35.7(6)+17.3
Oak Neck Rowing Academy 01:38.501:39.201:39.701:38.332.5 spm
7.CANPatrice Légaré01:40.6(15)03:21.5(14)05:01.1(11)06:37.9(7)+19.5
Aviron Lachine Rowing 01:40.601:40.901:39.601:36.831.2 spm
8.CANMax Pally01:38.7(12)03:19.5(11)05:00.4(8)06:43.3(8)+24.9
Saskatoon Rowing Club 01:38.701:40.801:40.901:43.030.2 spm
9.USAPeter Racanello01:38.3(9)03:18.7(9)05:01.0(10)06:43.6(9)+25.2
Oak Neck Rowing Academy 01:38.301:40.401:42.301:42.732.5 spm
9.CANCole Carter01:38.6(11)03:21.0(13)05:03.7(13)06:43.6(9)+25.2
Kingston Rowing Club 01:38.601:42.401:42.701:39.830.5 spm
11.CANGrayson Laycock01:39.1(13)03:19.4(10)05:00.1(7)06:45.0(11)+26.6
Saskatoon Rowing Club 01:39.101:40.301:40.701:45.032.5 spm
12.CANAlexander Joiner01:36.9(5)03:18.0(8)05:01.8(12)06:45.7(12)+27.3
Victoria City Rowing Club 01:36.901:41.101:43.801:44.035.2 spm
13.CANEllington Peacock01:37.0(6)03:16.8(5)05:00.9(9)06:48.2(13)+29.8
Victoria City Rowing Club 01:37.001:39.801:44.101:47.436.0 spm
14.CANHunter Crowle01:36.3(4)03:20.5(12)05:08.2(14)06:53.4(14)+35.0
Victoria City Rowing Club 01:36.301:44.201:47.701:45.133.2 spm
15.CANMatthew Johnston01:43.5(19)03:28.2(17)05:13.4(16)06:53.7(15)+35.3
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:43.501:44.701:45.201:40.328.0 spm
16.CANGabriel Lopez01:44.5(21)03:30.5(18)05:18.0(17)07:01.8(16)+43.4
Ridley College 01:44.501:46.001:47.501:43.933.5 spm
17.USAAlan Zheng01:42.5(18)03:26.6(15)05:12.7(15)07:02.0(17)+43.6
The Port Jefferson Rowing Club 01:42.501:44.101:46.101:49.432.0 spm
18.CANEthan Bradie01:42.2(17)03:31.7(19)05:22.6(18)07:09.9(18)+51.5
LaSalle Rowing Club 01:42.201:49.501:50.901:47.331.4 spm
19.CANRiley Delaney01:44.0(20)03:33.1(21)05:25.9(20)07:11.5(19)+53.1
Ridley College 01:44.001:49.101:52.801:45.628.5 spm
20.CANTommy Trzcinski01:41.8(16)03:31.8(20)05:24.0(19)07:17.3(20)+58.9
Don Rowing Club 01:41.801:50.001:52.201:53.229.7 spm
21.CANMatthew Jinks01:47.5(22)03:35.7(22)05:26.1(21)07:19.4(21)+1:01.0
Notre Dame Rowing Club 01:47.501:48.201:50.401:53.227.5 spm
22.CANOwen Nicholls01:50.5(24)03:41.7(23)05:35.1(22)07:29.8(22)+1:11.4
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:50.501:51.201:53.401:54.727.5 spm
23.CANGeorge Williams01:40.3(14)03:27.8(16)05:35.9(23)07:33.2(23)+1:14.8
Saskatoon Rowing Club 01:40.301:47.502:08.101:57.227.3 spm
24.CANMauricio Troice Jajati01:49.5(23)03:46.9(24)05:50.0(24)07:50.7(24)+1:32.3
Ridley College 01:49.501:57.402:03.102:00.636.3 spm
CANOwen Bartel   did not start
Eden High School 
CANCharlie Samson   did not start
Argonaut Rowing Club 
CANArsen Marega   did not start
Saskatoon Rowing Club 
CANJack Vanderpost   did not start
Peterborough Rowing Club